Skúsenosti s OR PZ Bratislava III pri vydávaní ZP

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

ze slovenska ustava ti negarantuje vlastnit zbran.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

ústava nehovorí konkrétne o práve vlastniť práve zbraň.

ALE prax hovorí, že súdy v niekolkých rozsudkoch dali za pravdu žiadateľovi práve s poukazom na ústavu a splnenie podmienok uvedených v zákone o zbraniach.

Toto mám od správneho orgánu KR PZ
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

myslim, ze by si vela ludom urobil velku sluzbu, ked by si nejako zistil, identifikacne aspon jedneho rozsudku a ten by sme si potom dohladali.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa telra »

to by zaujimalo aj mna
nebolo to skor tak ze splnili vsetky zakonne povinnosti a preto sud rozhodol ze maju boli porusene ich prava pretoze organ rozhodol v rozpore so zakonom?
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

lenze o tom o com sa tu teraz bavite je porusenie prav udelenych na zaklade ZAKONA... ked sa ten zmeni, tak ziadna ustava vam nepomoze
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

to si fakt krasne povedal, takto mi to vobec neprislo na rozum.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

nečítal som tie rozhodnutia, len mi to rozprával kolega. KR PZ BA je totálne prekopané a vládnu tam čudné pomery...
Ale možem sa popýtať jedného kamoša, ten vysúdil naspäť Ačko. Jemu odňali ZP, lebo odišiel od PZ a založil si firmu s niakym "akože gangstrom". Napadol rozhodnutie na súde. Právnik zastupujúci PZ musel pred súdom dokazovať opodstatnenosť ich rozhodnutia- ale samozrejme nemal to o čo oprieť a tak súd zrušil rozhodnutie o odňatí ZP . x Možno bude mať v rozhodnutí niečo konkrétnejšie o čo sa oprel súd.

A tiež som počul, že niekoľko "Piťovcov" vysúdilo naspäť ZP.
--------------------

Tak či onak, ak aj OR PZ vydá rozhodnutie- toto je skúmateľné súdom.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Viete mi povedať asi ako dlho sa na tomto mieste (OR PZ Bratislava III) bude čakať od podania prihlášky po skúšky? Ja som robil dávno a inde, info pre kamaráta. Ďakujem za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

termíny určuje OR PZ podla počtu žiadateľov. Oni totiž musia prizývať na skúšky ďalších členov komisie a preto musia dopredu vedieť aspon orientačné počty žiadateľov, aby naplánovali termíny skúšok. Takí prokurátori mávajú dosť plný kalendár- pojednávania a podobne...

Je ale na žiadateľovi, ktorý termín si vyberie. Ak sa ešte necíti pripravený, alebo to časovo nestíha- nahlási sa na neskorší termín. Je to o komunkácií s oddelením zbraní.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

už som to tu pisal niekoľkokrát:
zo zákona je termín nie menej ako 2 týždne a nie viac ako 2 mesiace.
Skúška sa vačšinou robí raz mesačne , na BA III to bývalo v poslednom týždni v mesiaci.
Takže ak podáš žiadosť začiatkom mesiaca, máš sancu , že ešte stihneš skúšku v tom mesiaci . Ak ju podáš v polovici a neskôr, najbližší termín bude koncom budúceho mesiaca.
bobo77777
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa bobo77777 »

Ahojte neviete ako je to na tomto odd. Teraz? Chcel by som si podat na A a F. Ak ma niekto nove skusnosti dik za info
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

stale rovnako, veduci je ten isty, jedna referentka je tam ta ista uz dlho, na druhej stolicke sa striedaju
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

načerpaj poznatky z témy "získanie ZP sk.A", nauč sa potrebné predpisy a doruč im tam žiadosť na vydanie ZP.
Určite na teba skúsia "ťahy" v zmysle pokynu PPZ... Ty sa ale pridržiavaj zákona a žiadaj svoje a rovnako od nich žiadaj písomné výstupy. Ústne pokyny-môže dávať policajt pri cestnej kontrole- ale ne správny orgán na Oddelení zbraní :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"