Hammerli Hunter Force 900 Combo cal.4,5mm

eager_satoshi

Hammerli Hunter Force 900 Combo cal.4,5mm

Príspevok od používateľa eager_satoshi »

Ludia pomozte mi pls chcem si kupit nejaku vzduchovku ale ja si stale neviem vybrat teraz mi do oka padla zas tato a uz som z toho uplny jelen, povodne som si chcel kupit nejaku gamo uz tam som mal vybrane tri vzori a teraz toto navyse :D planoval som Gamo CFX ktora ma nabijanie spodnou pakou, alebo potom GAMO Whisper X alebo Socom Tactical a teraz najnovsie tato znacka Hammerli http://www.colosus.sk/vzduchovka-hammer ... 5mm/#popis

Co hovorite na tuto znacku a tento model oproti Gamo?
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Najprv napíš na čo vzduchovku chceš (a aký rozpočet na to máš).

Ak na "plinking" - zábavné strieľanie po plechovkách, prípadne občas na terč, alebo na nejakú väčšiu vzdialenosť do PET fľaší tak by mala v pohode stačiť.

Tiež by HHF900 mohla (s optikou) relatívne zvládnuť HFT prípadne FT. Na prvé miesta by to ale nebolo. :wink:

TU si o tejto vzduchovke môžeš prečítať "niečo viac". :D
eager_satoshi

Príspevok od používateľa eager_satoshi »

rozpocet nieco okolo 200eur, a viac menej pre svoje strielanie pre zabavu, neplanujem sutazit ani sa niako angazovat v obore. Ale rad by som mal dobry pocit z presnej strelby ci bud do plechoviek alebo terca pripadne ineho mensieho ciela o tej 900vke som cital uz dost ludia si ju dost kupuju len je to take 50:50 jedna polka ludi ju chvali a druha polka uplne zavrhuje
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Tituss napísal: je to take 50:50 jedna polka ludi ju chvali a druha polka uplne zavrhuje
Takže je v tom zlatom strede ??? :roll:

Poviem takto .
Čo ide z mojej Hammerličky , tak na tých 99 % skončí v strede ... :lol:
Nastrelenú ju mám na cca 25 m .

Ja ju používam aj na ten tréning , nie vždy sa chce ísť na strelnicu ...
Na to Tvoje strieľanie úplne postačuje , rekreačná pasia ...
Povedal by som , že za prijateľnú cenu celkom slušná kvalitka ...

Taká rada na záver .
Na Colosus.sk sa vyondi ...174 € je priveľa !!!
Nerobím reklamu , ale ja som kúpil tu....
Pozri na stranu http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=122 ...ušetríš . :wink:
Po objednaní do 5 dní ( ak si dobre pamätám ) doma bola .
Cena vtedy činila ešte menej , okolo 120 € .
eager_satoshi

Príspevok od používateľa eager_satoshi »

Ďakujem za tip asi tak spravim teda a zoberem ju s tou optikou, a to bola aj ďalšia otazka ze odkiaľ kúpiť lebo na colosuse som pozeral za 170 ale cez Heureka.sk ktora porovnava ceny som nasiel za 135tusim alebo 140 takze či by mi niekto doporucil nejaky obchod a ci v nich neni rozdiel lebo na jednom fore z jedneho obchodu boli strasne problemy s touto vzduchovkou, nieco so spustou ze strielala takmer sama. kebyze je v inom obchode ina kvalita radsej si priplatim, merkuriu shop nepoznám ale dik mozno kupim stade
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Tituss napísal:merkuriu shop nepoznám ale dik mozno kupim stade
Merkuria je v pohode.
Navyše majú takú ponuku vzduchoviek a príslušenstva ktorú na SK asi žiadna iná firma nemá.
eager_satoshi

Príspevok od používateľa eager_satoshi »

Super tak som uz asi rozhodnuty, zoberem si tuto za 140, co je super lebo som ratal do 200e nieco ale este ma napada posledna a asi dolezita otazka co strelivo? povodne som chcel kupit Gamo vzduchovku a aj ich diabolo, zdalo sa mi to vhodne ale vsade vidim ludi pisat o JSB ale je ich dost vela:
JSB Exact (pologulate): su rozne 4.5 / 4,51 / 4,52 / 4,53 (rad by som vedel o rozdieloch v praxi)
JSB Straton (spicate): 4,5
JSB Monster Exact (pologulate, tazke) : 4,5

Osobne si myslim a aj z toho co viem z fyziky ze na serioznu strelbu (aj na dialku) budu najlepsie pologulate, len si celkom niesom isty kalibrom ale to je asi individualna zalezitost a zalezitost praxe, tie spicate alebo tazke by som skusal asi len na zabavu co to spravi s jablkom, plechovkov a podobne, skratka na skusanie priraznosti...ale paci sa mi ze maju aj testovaciu sadu kde je viacej druhov streliva tak tam by som asi vyskusal osobne

A prave pri pisani ma napadla jedna velmi dolezita vec, a co udrzba vzduchovky? Moze si ju lajk sam udrziavat alebo snou treba niekam chodit kde mi to spravia povedzme po 500-1000-2000 vystreloch? vobec nemam o tomto tusenie, jedine co by som si sam vedel robit je asi cistenie hlavne ale o ostatnych veciach nemam ponatia ako sa robia a co sa vlastne robi a nerad by som si svojim pricinenim nieco poskodil alebo zle urobil, hlavne pri rozobrani a nasledna skladanim :)

Inak dakujem za pomoc, toto je asi posledna otazka a o par dni ju idem kupit uz som na 95% rozhodnuty pre tento model
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Niečo málo ohľadom streliva:
http://webforum.sk/viewtopic.php?p=158341#p158341

Pre ilustráciu:
5x JSB exact heavy na 50m
Strieľané vonka zo stojana
Zbraň: LG110FT (Eo14,8J)

Obrázok

Pre podrobnejšie otázky o vzduchovkách by som odporúčal naštíviť niektoré vzduchovkárske fórum kde ochotne odpovedia na otázku.

SK:
http://www.vzduchovkari.sk (všeobecne o vzduchovkách)
http://www.ft-hft.sk/forum (hlavne o PCP vzduchovkách a FT/HFT streľbe)
CZ:
http://forum.gunshop.cz/vzduchovky-plyn ... l-f13.html (najväčšie CZ/SK fórum o vzduchovkách)

Odporúčam pred položením otázky/založením vlákna použiť funkciu hľadať - hlavne na gunshope.
To preto lebo asi zo začiatku nepoložíš otázku na ktorú tam nie je odpoveď. :wink:
eager_satoshi

Príspevok od používateľa eager_satoshi »

Zdravim takze Hammerli combo 900 mi vcera dorazila dneska som si skusal zastrielat nieco na zahrade cca 13metrov (13dlhych krokov) a som naozaj rad a nadseny :) viem ze pre vas ostrielancov to nieje asi nic no po nastaveni optiky som vzdy trafil kazdeho panacika v strelnici co mam este staru z roku X, ale dokonca aj spajle (asi 2 rany zo 5) a skusal som aj klasicky terc a vetcsina skoncila v 10sine, zajtra pojdem von vyskusat vetcsie vzdialenosti, 20-25m ak by som sa dostal na pole tak vyskusam aky ma realny dostrel inak tie mieridla fakt uz na tychto 12metrov co som dnes skusal mi zakryli cely stred terca takze oni su pouzitelne vazne do tych 10m :) ale inak som uplne spokojny s mojimi prvymi ranami
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"