Viditeľné nosenie zbrane SBS

Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa neosk »

nieje to masochizmus, skor taka zdrava paranoia vychadzajuca z praxe, ze castokrat je bezny clovek buzerovany "velkomoznymi panmi" za uplne hovadiny. Ale to je konieckoncov tak v rozvojovych krajinach ... :(
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

hehe, Bauer a ZDRAVA paranoja ???
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Vaquero napísal: Z ust. § 27 ods. 1 písm. a) Zákona vyplýva, že ZP sk. A v sebe zahŕňa aj oprávnenia držiteľa sk. B. Vo svojej obývačke zbraň nenosíš, ale držíš, t.j. si v postavení sk. B.
Perfektné, ďakujem za radu, ja si túto tvoju formuláciu isto zapamätám. Pekne si to popísal.

Nech si tvrdí, kto čo chce, opýtať sa tu na fóre má zmysel, okrem kopca pripomienok dostane človek aj kvalitné odpovede. Ešte raz ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nie, podla toho aku zbran. Vlastnu zbran, ktoru ma napisanu na skupin A zbrojaku nemoze, ine je to so zbranou, ktoru napriklad vlastni jeho zamestnavatel (drzitel zbrojnej licencie) za ucelom vykonu cinnosti SBS
friendly_margulis

Príspevok od používateľa friendly_margulis »

pracovnik SBS musi mat zbrojny preukaz sk.C a ked mu zamestnavatel vyda sluzobnu zbran moze ju nosit viditelne pocas svojej sluzby ked mu sluzba skonci musi ju odovzdat ak ma aj vlastnu zbran cize ma ZP skup napr... A,C nemal by ju v pri vykone sluzby pouzit a mal by ju mat nosenu skryte
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

S tým skrytým nosením súhlasím....ale prečo by ju nemal použiť?? Keď raz konám v KN alebo NO tak nie je o čom....
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

súhlas. Civilisti a aj SBS môžu zbraň(súkromnú či služobnú) použiť iba za podmienok NO a KN, ktoré nerozlišujú medzi súkromnou a zbraňou vo vlastníctve SBS.
Ozbrojené zložky idú v inom režime a služobné zbrane používajú v zmysle ustanovení príslušného oprávnenia. Samozrejme konanie v NO a KN nie je vylúčené ani u OZ.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

bujny napísal:Viditeľne môžu nosiť služobnú, alebo svoju zapísanú na C. Ak má svoju zapísanú na A, musí ju mať skrytú.
Ako mi moze niekto zapisat sukromnu zbran na skupinu C? :shock:
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa sirdo »

no ved sam tu pises v inom vlakne, ze si SBS moze tvoju zbran prenajat, tak asi tak :roll: ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"