XDM-9

Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

Napísal si co máš na ňom upravené ale tie skúsenosti si nejak nepopísal
Používateľov profilový obrázok
Jano XDM9
prispievateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Jano XDM9 »

Ako so už písal, z hľadiska funkčnosti zbrane som nemal žiadny problém, ako sa o zbraň staráš tak ti ona slúži. Pri strelbe z nej ju treba poriadne držat, dosť kope, čo robí jej hmotnost nie je to kovak neodpúšta chyby. Treba si zvyknúť na poistný jazýček na spúšti a dlanovu poistku, ktorá mi zo začiatku vadila ale teraz je to uz v pohode. Originálna spúst ma dlhý prazdný chod a potom naraz cvakne co sposobuje mierne strhavanie aspon mne zo začiatku. Strielal som s nou dva roky a len potom som ju vymenil za trigger kit s ktorým je to niečo o inom, nedá sa to porovnat s originálnou spúštou. Tak isto ako aj spust som vymenil aj originalnu muchu za truglo so svetlovodným vlaknom pre lepsie a rýchlejsie zameranie a nahodenie musky. Ak možem doporucit tak treba pouzivat cim ťažšie strely a vyladit si naboj na zbran, zbran sa sprava kludnejsie. Nie kazdemu sedí uchop tejto zbrane, treba si ju najskor niekde vyskusat je to zbran stavaná skor na bojovku a pre policajtov. Ale ako pisem treba si zvyknúť a dalsimi upravami a ladenim sa z nej dá nieco vyčarovať,ale nikdy to nebude sutazný special. Mne este vyhovuju tri zásobníky, ktoré maju kapacitu 19 rán, čo je pri sportovej strelbe IPSC dost podstané. V ramci financnych moznosti co som mal a co chcem dosiahnut v sportovej strelbe som s touto zbranou spokojny, dostal som z nej co sa dalo viac sa mi do nej neoplati investovat. Celkové upravy ma vysli na 300 Eur + cena zbrane 580 Eur. Pridal by som aj nejaké foto len nviem ako sa tu vkladaju fotky :)
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

Nechcem sa do nikoho starať ale príde mi dosť čudné dať za zbraň 580 a do úprav ďalších 300. Za 880 už kúpim inú zbraň a vhodnejšiu na IPSC ako je XDM. Netvrdím, že XDM je zlá zbraň, ale ako si písal na športovú streľbu sú aj lepšie a za 880€ ........ A čo sa týka dlaňovej poistky, ja by som si nemusel na nič zvykať. Pri úchope som ani nevedel, že tam niečo také je, tak neviem kto si na čo musí zvykať.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Ku tej dlanovke,ja ani neviem že tam je a kamaratovy tam pricviklo kožu :D .Čo sa tyka IPSC je podla mojho nazoru vhodna možno o trocha viacej ako napr.Glock vdaka lepšej ergonomii a 3 velkym zasobnikom v zaklade, nikdy sa však ako každy plastak nevyrovna velkym celokovovym zbraniam ala Schadow,TS a.t.d.Samozrejme v rukach toho isteho strelca.Znamy striela IPSC dlhe roky s Glockom(cca v prvej 15-tke na SK) pretože ho aj nosi a s XDM ktoru chytil do ruky prvy krat strelil cca 22 sekundovy parkur o 2 sekundy pomalšie...
Čo sa tyka uprav ja som žiadne nerobil, až teraz mam na ceste TFO muchu lebo som začal trenovat na vnutornej strelnici so slabym osvetlenim.
Doteraz cca 13-tis vystrielane bez zavady. :)
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

nechcem hádku len diskutujeme, Ergonómia je subjektívna, mne viac sedí Glock, a tie zásobníky... za 580 by som mal Glock 17 gen.4 a 6 zásobníkov po 17 rán... A aj keď ste tu všetci XDM positiv, Glock sa správa lepšie pri streľbe. Podľa mňa má XDM väčší zdvih ako som už písal, čiže aj dvojstrel bude pomalší, ale sto ľudí-sto chutí a píšem len svoje subjektívne názory
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

ja som mal s XDM problem, ze som si neustale pridrzal zachyt zaveru a napriek malym rukam som mal pocit, ze pazbicka v hornej casti je priuzka a a pazbicky riesia iba spodnu cast, kedze v hornej je dlanovka. dlanovku nevnimam ani na 1911 ani na XDM. ten zachyt je na XD inak rieseny, mozno by mi sedela viac ta. ale je to o tom, ze kazdy mame ine ruky. inak je to velmi kvalitna zbran. napriek tomu, ze som ju mal v .40 nemal som pocit, zeby extra dvihala
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

hmm, prave ju mam v ruke a co ako sa snazim, neviem prist na to, ako moze dlanova poistka niekomu pricviknut kozu na ruke.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Ani ja som neveril ale niekomu sa da :)
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

tak to je naozaj sikulka :D
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Inak ohladom toho ci sa da, alebo neda strielat z XDm IPSC. Prave dnes bol na Batoricke Franjo Nadj z XDM-kom v produciton a na zrejme najlepsieho strelca sucasnosti Erica Grauffel mu chybali 4%.
Používateľov profilový obrázok
Jano XDM9
prispievateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Jano XDM9 »

Aj tak sa dá, potešilo :D , len treba trénovať

http://www.youtube.com/watch?v=nRLUo3s9liI
Naposledy upravil/-a Jano XDM9 v 04 Jan 2014, 10:32, upravené celkom 2 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Hlási, že obsah nie je k dispozícii.
Používateľov profilový obrázok
Jano XDM9
prispievateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Jano XDM9 »

Už som to opravil, malo by to fungovat, dik za upozornenie. Treba len trénovať a potom to už ide.

http://www.youtube.com/watch?v=nRLUo3s9liI
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "