Multi kalibrova puska

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Multi kalibrova puska

Príspevok od používateľa BTV »

Uz dlhsie sa pohravam s myslienkou koncepcie jednej pusky pre viac kalibrov, s jednoduchou a rychlou vymenou.

Dovody su:
- Mensi/lacnejsi kaliber na trening (.308), vacsi/drahsi kaliber na sutaze (.300WM/.338LM)
- Namiesto dvoch pusiek iba jedna s lahkou vymenou
- Preprava a uskladnenie lahsie ako pri dvoch puskach
- Vacsia flexibila


Momentalne prichadzaju do uvahy tieto pusky:
- Blaser R93 (cena celkom fajn, ale "hovori sa" ze priamotazny zaver nieje az tak OK)
- Rosler Titan 6 (Musela by sa kupit pazba a poriadne hlavne)
- AI AX MC (cena v oblakoch, momentalne sa nepredava sada kalibru zvlast pre civ. trh)


Mate nejake ine napady, alebo postrehy?
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

dost draha vecicka..... a funkcna? pocul som ze ani tak moc nie...
knot
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa knot »

Barrett MRAD
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Pokud je něco na víc věcí, musíš jít do kompromisů, a tyto snižují výkon sestavy.
Můj názor k tomuto je spíš skeptický.
Musíš si odpovědět, zda budeš mít čas po každé výměně hlavně kontrolovat nástřel, když máš na většině soutěží studenou ránu,je to i otázka zbytečných ran, což v 308 není podstatný ale v 338 je to i o ceně komponent, a životnosti hlavně.
Spoustu těchto otázek jsem řešil před 3 lety a došel k závěru raději 2 systemy než konverzi.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Djuri, DSR vyzera fajn ale radsej by som pockal kym dotiahnu vsetky muchy. Myslim, ze ju aj niekto vozi do SR (ARMORY.sk ak sa nemylim?)

Knot, Barrett MRAD je tazko zohnatelna v EU a estek tomu za tu cenu skor uz AI AXMC ktora sa vyraba v europe)

Kall, zatial som v stadiu overovania a zistovania skutocnosti. Samozrejme kalibre sa nemenia na sutazi, ale pred sutazou samotnou. Zmenu nastrelu jedine riesi Blaser, kde je montaz puskohladu priamo na vymenej hlavni. Ale na druhu stranu potrebujes aj druhu optiku aby si nemusel prehadzovat medzi sebou (zasa € navyse).

Asi najrozumnejsie bude ist do dvoch samostatnych systemov. Jeden "low cost" v .308 a druhy "lepsi" vo vacsom kalibry.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

BTV, to neviem, napadla ma ako prva ale dovozcov som nepozeral. V Nemecku som videl jednu v ponuke za 9000 aj s Zeissom 6-24x72 za 9000.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

znám člověka co má DTA, když přijel na plánovanou akci- předváděčku, tak před střelbou na 100 m na položenou pneumatiku musel dát asi 5 ran nástřelu 338.
To bych raději ve skříni měl 2 nastřelený pušky./ však tam taky jsou..../
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"