Kapsla

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

ked uz, tak nieco taketo: http://www.youtube.com/v/oKF0uiNAVGI&rel=0&autoplay=1
vrtak kde je skrutkovica iba na jednu otocku ti sposobi to, ze po kazdej otocke musis vytiahnut a vysypat zeminu. inak sa ti len zavrta do zeme. kto niekedy vrtal na CNCcku vie, ze aj tak musis kazdu chvilu von zo zaberu aby si odstranil spony (jasne, tam je dovodom aj prerusenie triesky a jedna sa o iny material, je to len ilustracia)
kazdopadne ak budete vrtat jamu meter+ s fiskars rucnym vrtakom, basa piva mi mozno bude aj malo :)
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

http://www.youtube.com/v/PN5Yy7VPrl4&rel=0&autoplay=1
tu sa pozri co sposobuje kratka skrutkovica a to ma motor...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

neboj, vsetko je uz odskusane, aj ruco pohon aj motor a motor okrem rychlosti nema ziadnu vyhodu: skor jednu nevyhodu: poistka proti pretazeniu odstavuje vrtak v kamenistej pode naproti tomu ruco ides az do znicenia-doslovne vid. horny moj post.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

to Majac:
Dones si stolicku a ja ti za dva dni vyvrtam 6m studnu. Rucne vrtakom. Doma som vrtal 2 studne kedze voda je 2m tak tam mam 4m stlpec vody. Ruky som mal potom ako Arnie....
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

tie dva dni chápem ako 48 hodín :). jediné tvoje štastie, že studňu mám už vyvŕtanú... každopádne zaucho by som od teba po vyvŕtaní dvoch studní dostať nechcel :)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Prve dva metre je cca za 1 hodinu lebo je to len hlina a potom piesok. Problem je potom strk a hlavne velke kamene a to je obcas dost velky problem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja mam 2m ilovita hlina a potom strk
akurát ze v 4m hlbke narazili na vrstvu totalne zatvrdnutého ilu, to bolo ako beton. 20cm im trvalo pol dna
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 11 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

A momentalne kopete studne alebo zakopavate kapsle? Lebo 4m na kapslu sa mi zda brutal....
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Kopu silo pre rachejtle s jadierkovou hlavicou:)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

to bolo len k tomu, ze aj v zjavne makkom sypkom terene (donajske strky) su vrstvy totalne tvrdého ilu, konkretne u nas v dedine su v 4m

koniec geologického hlasenia
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

roman napísal:zemny vrtak v zahradnictve , vrta diery priemeru 120mm, stoji to par evri, len treba rucku nadstavit aspon na dlzku zakopavanej rurky + meter

PVC kanalizacna rura ma 110mm, k nej kupis zaslepky, poriadne zalepis lepidlom a mas
pekne padne do rury, zasypes a dufas , ze nikdy nebudes musiet vykopavat
Nazdar,
nechal som sa inspirovat a modifikoval som to tak, ze 110 KGEM ruru som vopchal do 160 KGEM odpadovej rury. Taka matrioska. Na vonkejsej rure som pouzil viecko a original gumenne tesnenie aby sa dala mensia rura bez problemov po zakopani vybrat. Akurat treba prirobit na viecko madlo.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

roman napísal:to bolo len k tomu, ze aj v zjavne makkom sypkom terene (donajske strky) su vrstvy totalne tvrdého ilu, konkretne u nas v dedine su v 4m

koniec geologického hlasenia
súhlasím, pod mojím domom ani JCB nedokázal ju preraziť. Pre účely sondovania som asi 3 hodiny rozbíjal sekáčom a kladivom tú vrstvú - bola hrubá 20-30cm- a pod ňou bol piesok a štrk, lebo ani čakan nezabral (pravda, nemal som extra veľkú dieru na poriadne rozohnaný úder a ani nie som terminator).

Pri narážaní mojej studne túto vrstvu pôl dňa prerážali a iba fľaška borovičky ich držala pri mieste. Vraj ešte jedna taká vrstva je medzi 10-15m, a tú iba málokto dokáže u nás prekonať, preto v mojom okolí sú studne vrtané aj narážané kým nenarazia na spomínaný pancier (hovoria mu atka). Čo je škoda, lebo pod ňou je čistá voda čo nie je natoľko zmiešaná s pozostatkami umelého hnojenia v JRD (Kútniky bola ukážková JRD, aj Husák tu bol kuknúť a popľapkať predsedu JRD po pleci :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"