Zmena trvaleho pobytu .

eloquent_greider

Zmena trvaleho pobytu .

Príspevok od používateľa eloquent_greider »

Dobrý deň

zmenila sa mi adresa trvaleho pobytu a kedze som nestihol poziadat o vydanie noveho zbrojneho preukazu a preukazu zbrane do 7 dni policajt povedal ze mi da priestupok s nizsou sadzbou.

Je to v poriadku ? Aky priestupok mi moze dat ked v zakone sa nic v riestupkoch nepise o takomto type priestupku?

Moze byt takyto priestupok v ziadosti o vydanie noveho zbrojneho preukazu dovodom na prehodnotenie priznanej kategorie (A,D) ?

Dakujem.

Este jedna otaka, ktora sem asi nepatri:
Ked bol vydany zbrojak za starych podmienok na A (nosenie), je potrebne vybavit psychologicky posudok az pri dalsej ziadosti o predlzenie platnosti po 10 rokoch ?

Dakujem.
eloquent_greider

Príspevok od používateľa eloquent_greider »

Myslim ze na minimalne jednu otazku si dam odpoved sam. :(

§ 69
Priestupky


(1) Priestupku na úseku zbraní a streliva sa dopustí ten, kto

a) bez povolenia vyrobí alebo zadováži sebe alebo inému zbraň alebo strelivo podliehajúce povoľovaciemu konaniu, ohláseniu a evidenčnej povinnosti, alebo ich bez povolenia prechováva, alebo vykonáva činnosť, na ktorú je potrebné povolenie podľa tohto zákona,
b) poruší povinnosť podľa § 11 ods. 6 a 7, § 12 ods. 2 a 3, § 28 ods. 1 písm. b), m), n) a § 28 ods. 4 písm. b) a f),
c) urobí čestné vyhlásenie podľa tohto zákona, ktoré sa nezakladá na pravde, alebo
d) poruší inú povinnosť ustanovenú týmto zákonom.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa sirdo »

lukpet napísal:Este jedna otaka, ktora sem asi nepatri:
Ked bol vydany zbrojak za starych podmienok na A (nosenie), je potrebne vybavit psychologicky posudok az pri dalsej ziadosti o predlzenie platnosti po 10 rokoch ?

Dakujem.
ANO...
inspiring_wozniak

Príspevok od používateľa inspiring_wozniak »

Vie mi niekto poradit, ktory odsek zakona hovori o tom ze pri zmene trvaleho pobytu (a zmene OP) je potrebne do 7-ich dni poziadat o vydanie noveho ZP?

Je tam § 25 (Zánik platnosti zbrojného preukazu) kde sa hovori ze:
(1) Platnosť zbrojného preukazu zaniká:
...
e) ak obsahuje údaje nezodpovedajúce skutočnosti,
..
(2) Ak zanikne platnosť zbrojného preukazu podľa
odseku 1 písm. b), d) alebo e), vydá policajný útvar
nový zbrojný preukaz po predložení dvoch fotografií
podľa § 17 ods. 2 .....

A potom § 28 (Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu) hovori ze je povinnost:
....
l) oznámiť policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný
preukaz, stratu podmienky bezúhonnosti, spoľahlivosti alebo zdravotnej spôsobilosti, ukončenie
miesta pobytu na území Slovenskej republiky, zánik
oprávnenia podľa osobitného predpisu pri skupine
C zbrojného preukazu, zánik členstva v poľovníckej
organizácii pri skupine D zbrojného
preukazu alebo zánik členstva v streleckej organizácii
pri skupine E zbrojného preukazu do siedmich
dní odo dňa, keď táto zmena nastala.

Pretoze som bol na policii a jedni mi povedali, ze mam prist az ked budem mat novy OP (co je do 30 dni) a druhi, ze to treba do 7 dni. Ja som si tiez pamatal 7 dni ale ked som to hladal tak som to nenasiel. A som z toho jelen :)

Vdaka
Používateľov profilový obrázok
tryskac
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa tryskac »

Nazdar
v citani §28 si mal pokracovat dalej 8)
v ods.1 pism. o) sa pise
odovzdať neplatný zbrojný preukaz a preukaz zbrane policajnému útvaru, ktorý zbrojný
preukaz vydal, do siedmich dní odo dňa zániku jeho platnosti podľa § 25 ods. 1 písm. a),
c) až f)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Len pochybujem ze tu chce vrátiť preukaz. Netreba to nafukovat a s novym OP napochodovat a ziadat zmenu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"