Založenie streleckého klubu ?

Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Založenie streleckého klubu ?

Príspevok od používateľa Kapo »

Cau strelci. Viete niekto čo obnáša založenie streleckého klubu? Postup, kde, čo komu, kolko?
Dakujem.
roman napísal:Najdi este dvoch a zalozte si vlastny klub
Poplatky pri registracii su 66€
Niečo staršieho som našiel tu na fóre:
In - FinitY napísal: Pokiaľ chcete zakladať strelecký klub je nutné sa rozhodnúť či to bude len "Strelecký klub" alebo to bude Občianské združenie. Pokiaľ nemienite ísť do SADS, tak potreba OZ tam nie je, stačí strelecký klub. Pokiaľ založíte OZ, máte možnosť prijmania 2% z dane, čo nie je na zahodenie, pokiaľ ste šikovný.
Založenie streleckého klubu:
musíte sa rozhodnúť pod kým chcete byť registrovaný. Keď pod SSZ, tak treba kontaktovať SSZ, oni vám pošlú formulár. Ten vyplníte, zašlete aj s členským a ste klub pod SSZ.
Pokiaľ chcete ísť do SADS, je nutné spracovať stanovy, ktoré sa zaiselajú na MVSR ku schváleniu, spolu aj s kolkami (kolko €, to neviem, použi google). Po schválení stanov zo strany MVSR sa registrujete na štatistickom úrade príslušného kraja, kde vým pridelia IČO (ako vždy zase nejaký ten kolok :-(). Čo sa týka DIČ, mi ho máme, ale už si nepametám kde nám ho pridelovali. Keď toto všetko máš, pošleš prefotené stanovi+IČO na prezidenta SADS so žiadosťou o prijatie klubu do SADS a na najbližšiom prezídiu sa rozhodne o vašom prijatí do Asociácie. Nepametám si, že by nejaký klub neprijali, je to viacmenej len formalita.
To je si všetko čo ma napadá, ak niečo hod to sem.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

In-FinitY to napisal podrobne,co este treba?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Keby som vedel, čo ešte treba, by som sa nepýtal. :)
Napríklad, či pri zakladaní OZ treba ešte aj registráciu v SADS alebo SSP?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

klub si môžeš zaregistrovať v stavovskej organizácií vtedy, ak by chceli členovia štartovať na súťažiach v jeho gescií - SADS(IPSC), SSZ(historické zbrane, malorážky a velkorážne zbrane v urč.disciplínach) atd
4C9D3B581F
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa 4C9D3B581F »

Zdravím 8)
Chcel by som sa na Vás obrátiť vo veci streleckého klubu, resp. či by som mohol niekoho kontaktovať kto už klub zakladal. Náležitosti ako založenie o.z. cez Min . Vnútra ovládam, resp. mám načítané (o.z. z dôvodu uplatnenia 2%), ale či nemáte hinty kde by sa to mohlo "zaseknúť" :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelecké kluby"