LOS-SK 14.11.2015 Čachtice

sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 5 months

LOS-SK 14.11.2015 Čachtice

Príspevok od používateľa sano2 »

inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

Chcem sa spytat ci nie je stale povolene skryte nosenie zbrane iba na klipe (t.j. bez puzdra) na sutazi LOS ?

Priklad pre porozumenie:
Obrázok
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

To je take tazke si precitat pravidla?
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

tak som si dal tu naaamahu a pozeram ze pravidla su napisane pre mna tuziaceho iba po klipe dvoj- zmyselne :)

1.4. Puzdrá a nosiče zásobníkov

1.4.1. Puzdrá a nosiče musia umožniť skryté nosenie zbrane a výstroja.

1.4.2. Puzdro zbrane musí zakrývať spúšť a v mieste zadnej časti záveru resp. rámu za valcom u revolveru môže byť medzera medzi zbraňou a telom max. na 1 šírku záveru zbrane, resp. u revolveru na šírku jeho valca.

1.4.3. Ak sú konštrukčnou súčasťou puzdra prvky na upevnenie zbrane v ňom, musia byť tieto stanoveným spôsobom použité.

1.4.4. Hlaveň zbrane uloženej v puzdre musí smerovať dolu a do okruhu maximálne 0,5 m okolo strelca.

1.4.5. Puzdro musí byť upevnené na opasku na strane silnej ruky na úrovni panvovej kosti. Opasok sa výškovo umiestňuje tak, aby bol na nohaviciach (sukni) na mieste obvyklom pre jeho nosenie. Opasok musí byť minimálne na 3 miestach spojený s nohavicami (sukňou).

1.4.6. Pretekári štartujúci v kategórii Ozbrojené zložky môžu používať tiež stehenné puzdrá.

1.4.7. Pretekár smie u pištole (Pi) a malej pištole (MPi) použiť na riešenie situácie ako prvý výhradne zásobník dodávaný štandardne k zbrani. Pre zvýšenie jeho kapacity je povolené použiť iba originálne súčiastky (tzn. pätka zásobníka), vyrábané výrobcom zbrane.

1.4.8. Nosiče zásobníkov a rýchlonabíjačov nie sú povinné. Pretekár ich smie mať skryte umiestené kdekoľvek u seba.

1.4.9. Športové IPSC puzdrá, podpažné puzdrá, puzdrá pre krížové tasenie a puzdrá nespĺňajúce ustanovenie 1.4.4. sú zakázané.

1.4.10. Ak je pochybnosť o bezpečnosti výstroja, je pretekár povinný na pokyn hlavného rozhodcu preteku vykonať skúšku bezpečnosti. Tá sa vykonáva opakovaným zoskokom (min. dvakrát) vystrojeného pretekára z výšky 0,5 m na pevnú podložku s následnou prudkou otočkou okolo osi tela pretekára o 360 stupňov. Zbraň ani zásobníky alebo rýchlonabíjače nesmú vypadnúť. Ak sa tak stane, pretekár nie je s týmto výstrojom pripustený do preteku.


Z tohoto sa da pochopit ze ked pouzijem puzdro tak musi splnat vysiie uvedene pravidla.
Ale nikde som sa nedocital ze puzdro musim pouzit.
Preto sa obraciam na ostatnych aby obohatili moj zivot objasnenim tejto situacie, please :)

ale ovela lepsie by bolo doplnit pravidla ze klip sa moze pouzit vyhradne iba pri pistoliach (nie revolveroch) s tym ze pistol nemoze mat naboj v hlavni pokial je este umiestnene za nohavicami, opaskom, vo vacku atd.

ja puzdro nepouzivam uz roky a je to v pohode a zaroven maximalne skryte nosenie.
preto nemoznost startovat s pistolou s klipom na sutazi ako je LOS sa mi zda trochu zaostale.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

1.4.2. Prvá veta. Spĺňa to?
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

napisem to inak:

1.4.2. ak pouzijem puzdro tak Puzdro zbrane musí zakrývať spúšť a v mieste zadnej časti záveru resp. rámu za valcom u revolveru môže byť medzera medzi zbraňou a telom max. na 1 šírku záveru zbrane, resp. u revolveru na šírku jeho valca.

urcite vies co tym myslim. nikde v pravidlach nevycitavam ze musim pouzit puzdro zbrane, ked ho ale pouzijem tak musi platit to co je napisane.

to je ale fuk. zasadnite cez pc povolte klip a je to vybavene :)
a ked nie tak aspon doplnte do pravidiel ze zbran musi byt na tele len v puzdre a nie inak.

ale hlavne mi ide o to ze klip je "high tech" skryteho nosenia a na sutazi ako je LOS nie je priamo povoleny.
to je proste smutne a byrokraticke :cry: :)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ak si precitas cele pravidla zistis ze bez puzdra tam ani vlastne nemozes dojst.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1322
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ak si by si mal zastrcenu zbran v prdeli az po rukovat, tak tiez je to v pohode. Lucik je skryty, tak mozes sutazit. :-D
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

tak som to precital, uff :)

jedine co som nasiel je:

10.2. Normálny stav krátkej zbrane, s ktorou sa práve nestrieľa, je zbraň vybitá, bez zasunutého zásobníka, s vypusteným kohútom, pri revolveri sú všetky komory valca prázdne, valec zatvorený a zbraň je uložená v puzdre.

no ale furt som sa nedocital o povinnosti pouzit vyhradne puzdro na "ulozenie" zbrane na tele.
ale kde nie je vola tam nie je cesta. proste dinosaury a pritom to je taky suprovy pretek kde sa clovek fakt zabavi pri rieseni situacii 8)
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

MRBLUE toto na obrazku je podla teba zle ? lucik zakryty ale to je v podstate fuk lebo nie je aj tak naboj v komore.
ja si myslim ze je to v pohode. ani ti co ma dobre poznaju nevedia ci mam prave pri sebe gun alebo nie :P

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

Fakt by si povazoval za normalne pouzivat klip na streleckej sutazi ako nahradu puzdra? Chces si vdaka tej "high tech" srandicke ustrelit nejaku dolezitu cast tela? V sukromy prosim, rob si co chces, ale prioritou organizatorov je bezpecnost, a toto ani ja osobne za bezpecne nepovazujem, hlavne na sutazi, kde nie len vytahujes, ale aj zapuzdrujes zbran pod casovym stresom a uz nekvalitne puzdro je riziko, nie to jeho uplna absencia. A riesit uz cez neviem kolko prispevkov ci musis, alebo nemusis mat puzdro, ked je to jasne napisane v propoziciach na kazdu LOSku mi pride zvlastne. Vacsina ludi to proste povazuje za samozrejme.
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

mrzo cital si co som predtym napisal ?

" ... klip sa moze pouzit vyhradne iba pri pistoliach (nie revolveroch) s tym ze pistol nemoze mat naboj v hlavni pokial je este umiestnene za nohavicami, opaskom, vo vacku atd. "

takto si tu zbran mozes kopat po strelnici a nic sa nestane, si myslis ze by som takto nosil nabitu pistol ?! 8)

proste dinosaury, ziaden progres :)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

Nebudem to tu uz s tebou dalej rozoberat ani som nemal v plane reagovat na vsetko co si tu popisal, ale k tomuto este: pravidla si mozes skusit vymyslat ake chces, ale to ten klip neurobi bezpecnejsi na sutaziach. Mavas na LOS situacie, kde vyslovene musis zapuzdrovat x krat za situaciu, teda vystrelit, zapuzdrit, presunut sa, vytiahut, vystrelit, zapuzdrit atd'... Niekedy toto musis robit vsetko za pohybu. Nerealne x krat za stage davat zbran spravnym sposobom do bezpecneho stavu ako ho opisujes (to sa robi po kazdej situacii, na konci, a hlavne v klude, ked ta kontroluje pozorne rozhodca). Ak aj ano, a strasne moc by si chcel byt vzdy posledny na LOSke kvoli tomu, zaruc mi ze sa neseknes pri tom a nezasunies si to s nabojom v komore lebo budes v strese. Dalej v tejto debate nebudem pokracovat, ked tak ti odpovie niekto kompetentnejsi, ja som len vyjadril svoj nazor na to.
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

mrzo napísal:... Mavas na LOS situacie, kde vyslovene musis zapuzdrovat x krat za situaciu, teda vystrelit, zapuzdrit, presunut sa, vytiahut, vystrelit, zapuzdrit atd'... Niekedy toto musis robit vsetko za pohybu. Nerealne x krat za stage davat zbran spravnym sposobom do bezpecneho stavu ako ho opisujes ...
ak je naozaj takato situacia tak zapuzdrovat nabitu zbran na klipe by bolo fakt o zivot. ja som taku este nestrielal ale samozrejme ze to neznamena ze sa taka nestriela :)

ono zapuzdrovat nabitu zbran do puzdra vyzaduje urcity skill a je mi divne ze sa to pocas riesenia stage vyuziva. ono ine je pred startom v relativnom klude zasunut nabitu zbran do puzdra a ine pocas riesenia stage kde ide o cas a to hlavne ked ide o pistol so spustovym systemom ako je napr Glock kde mensia chyba znamena nechceny vystrel.

a jasne ze ide na los aj o umiestnenie ale ver mi ze s mojim Kahr-om PM9 s max 7 nabojmi v zasobniku to ma trochu inu prichut a ide mi hlavne o co najrealnejsie manipulovanie so zbranou v casovom strese.
v "inom" strese urobis vacsinou presne to co dokola trenujes na strelnici.

keby bola vola je cesta, ked nie je vola nie je cesta 8)
ale aj tak nemozem na LOS-ky z cachtic povedat nieco zle.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Uzavrieme to takto - opaskové puzdro prekrývajúce lučík zbrane je (nielen) na LOS-SK povinné, viac detailov aj ohľadne umiestnenia puzdra viď. pravidlá.

Pozn 1 - ak raz začne ďalšia diskusia ohľadne zmeny pravidiel, možno budú na pretrase apendixové puzdrá, možno použitie RMR, ale som si takmer istý že nie podobné klipy.

Pozn 2 - ak ty nosenie zbrane na tenkom pružnom klipe, ktorý je uchytený na závere zbrane a dokonca ani nepresahuje šírku opasku, považuješ za High-tech bezpečného a stabilného nosenia zbrane, tak to máš asi hodne zvláštnu definíciu pojmu High-tech.

Týmto túto jalovú debatu v tomto vlákne končíme.
A tých dinosaurov si nabudúce nechaj od cesty ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"