Darovanie zbrane uloženej u PZ

Používateľov profilový obrázok
Pacifista.sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Registered for: 7 years 7 months

Darovanie zbrane uloženej u PZ

Príspevok od používateľa Pacifista.sk »

Zdravím, chcel by som sa opýtať, či nemáte skúsenosti s darovaním zbrane, ktorá bola odovzdaná dlhodobo na Polícii po skončení platnosti zbrojného preukazu pôvodného vlastníka.
Niečo podobné ako tu: https://webforum.sk/viewtopic.php?f=38&t=15150
akurát vlastník nemá a už nechce zbrojný preukaz, obaja patríme pod rovnaké oddelenie.

Čo v prípade, že vlastník nevie prísť osobne na policajný útvar - stačí na to notársky overené splnomocnenie?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Treba sa informovat na policii ake su moznosti. Ja som tak bral zbran po pozostalom, kedy jeho manzelka mi dala splnomocnenie na prebratie zbrane a oproti tomuto urobili prepis na policii.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

K prvej casti:
vykona sa normalny prevod s tym rozdielom, ze povodny vlastnik pride na oddelenie nalahko a zbran o prvy raz uvidis az ked ju policajti prinesu z trezora.

K druhej casti neviem, to som neskusal.
Používateľov profilový obrázok
Pacifista.sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Pacifista.sk »

Ďakujem za odpoveď,
Prvý bod bol teda jasný podla toho čo ste písali -stačí aby sa dostavili obe strany ak je to v rámci okresu.
Bod číslo 2 - nestačí splnomocnenie na právne úkony, treba tlačivo vypísané (na polícii ? ) dať podpísať vlastníkom a overiť notárom/na matrike. Možno by stačilo aj splnomocnenie udelené priamo na prevod zbrane, ale to už sa mi nejak pletie.
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Podla mna netreba pritomnost povodneho vlastnika. Pokial hodnoverne preukazes ze zbran je tvoja (kupna, darovacia zmluva) a splnas specificke poziadavky opravnujuce k drzbe zbrane, policia ti ju nema preco nevydat. Povodneho vlastnika potrebuju len vtedy, ked treba odovzdat nejake dokumenty (ZP,KZ) co v tomto pripade nieje nutne, nakolko clovek uz ZP nema, tym padom musel odovzdat aj KZ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"