Pušný prach

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Zle somm sa vyjadril, myslene to bolo tak, ze nie je problem mat x na n-tu ks skladom, problem je ze napr. 1000ks 9L vazi cca 12kg pri 5k je to cca 60kg.
tak ci onak si myslim ze mat doma nejaku tu tisicku je uplne ok. Je dobre mat zasoby aj v pripade ze nastane mensi vypadok nabojov napr. ako bolo koli USA banu...
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Myslím, že se snaží jen někoho vyprovokovat.
V české republice je asi 60 sportovních střelců z dlouhých zbraní,
na slovensku tak do 30 dle mýho odhadu,málo kdo z nich vystřelí za rok 1000 ran.
To je asi 20 soutěží, což prakticky není.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Kall cize ked sa robi sutaz trebarz v PO s 58ckou a pride 30 ludi to su ti vsetci na SK?
misko 6
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa misko 6 »

Jack napísal:Miško, na desať rúrkových bômb, ktoré spomínaš (hoci predstavy máš trocha divné, viď klince von), by si toho nemusel mať za milión. Pozri si, koľko vyjde kilo kvalitného strelného prachu... No jo, ale rovno si pozri aj to, koľko vyjde takáto blbosť podľa trestného zákona! Aj preto prudko neodporúčam podobné výmysli.
No dobre, ale za cenu jednej jednotky kúpeného prachu mám viac jednotiek doma vyrobeného.
20€ za 0,5 kila ready-to-use vs 10€ za kilo uhlia + S a KNO3 je 1-2€ záležitosť.
+ o výrobu takejto bomby by sa dnes pokúšal iba blázon, možno ešte niaky Američan, alebo Rus. :-D Neviem si celkom dobre predstaviť, že by som to skladoval niekde v pivnici, aby som sa bál statickej elektriky, že mi to barkedy buchne v skrini, alebo, že sa k tomu dostane niekto nepovolaný, nedajboh maminka, no to by bolo peklo na zemi. :evil:
Bombu som vymyslel za 10 sekúnd, v živote som sa nevenoval produkcií, alebo technickým špecifikáciám takýchto zariadení, tak ma ber s rezervou prosím. :oops:
Jack napísal:Navyše, na aký účel by si to chcel použiť? Na obranu objektu, v ktorom by si prebýval, dosť nepraktická záležitosť. Claymore z toho jakživ nebude. A ako "útočná" zbraň ešte viac nepoužiteľná.
Miestnosť 5x5 metrov, v nej piati ľudia, keby tam 2 ľudia naraz vhodili po bombe, tak takých 3 by to mohlo vyradiť z boja, si myslím. No dobre, aj keď len 2, tak 3. bude doškrábaný a dvaja v šoku a otrasení.
Jack napísal:Treba vôbec dodávať, že kým v čase mieru by si za výrobu podobných srandičiek vyfasoval pár rokov, počas WTSHTF by si si koledoval rovno o včelu?
Na čo by som niečo také vyrábal v čase mieru, :shock: ani pri WTSHTF si využitie toho neviem celkom dobre predstaviť, :arrow: ale pri TEOTWAWKI to už je iná.
Kall napísal:Myslím, že se snaží jen někoho vyprovokovat.
V české republice je asi 60 sportovních střelců z dlouhých zbraní,
na slovensku tak do 30 dle mýho odhadu,málo kdo z nich vystřelí za rok 1000 ran.
To je asi 20 soutěží, což prakticky není.
Strieľam z brokovnice, za sezónu vystrielam +/- 8000. :arrow:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Inak, Miško, sorráč, moja poznámka nebola myslená tak, že by som si myslel, že si úplna trúba, čo vyrába rúrkové bomby z home made BP. To vôbec. Len som chcel mať istotu, že sa tu nenájde pablb, ktorý dostane pocit, že mu vlastne Miško 6 poradil, ako si zhotoviť primitívnu bombu. A ak sa náhodou nájde, zamyslí sa, či mu stojí za to vymýšľať podobné 3,14čovinky.
:wink:
O použití rúrkovej bomby sa mi moc debatiť nechce, no nezabúdal by som na to, že kým tam nie je "seriózna" roznetka, ale len nejaká zápalnica, taktické využitie je tým dosť výrazne limitované. Hoci neviem, v tejto sfére som len laik a čistý teoretik. Moje vlastné praktické experimenty (rozumej 3,14čovinky) sa datujú ďaleko do minulosti. Takmer do doby ľadovej.
:P
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Michal, nie celkom chapem, kam tvoje prispevky smeruju. Zda sa mi, ze mimo ducha tohto fora.
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

...
Naposledy upravil/-a pinoccio v 12 Júl 2013, 00:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pinoccio, neboj tému sledujeme. Ja osobne sa domnievam, že zatiaľ tu nie je nič, prečo by bolo akútne treba zamykať alebo mazať. Ale keby niečo, som/sme ready.
:wink:
misko 6
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa misko 6 »

Jack napísal:Inak, Miško,...
Sorry, asi som nie celkom dobre pochopil Tvoj zámer.
Vlado999 napísal:Michal, nie celkom chapem, kam tvoje prispevky smeruju. Zda sa mi, ze mimo ducha tohto fora.
Bola založená téma vo WTSHTF o pušnom prachu, daný návod na výrobu čierneho prachu a položený návrh na jeho prípadné využitie do nábojov. Z hore uvedených príspevkov jasne vyplýva, že je na to nevhodný (maximálne do predovky,...). Jediné, čo som chcel navrhnúť bolo alternatívne využitie BP.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Pokial viem da sa nim este prebijat .357, lebo to bolo robene strelivo na ciernom prachu.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Vanto : nemas pravdu.

Na cierny prach bol robeny 38. Special, preto ma tak velky objem nabojnice. 357 Mag. z neho vychadza ale bol od zaciatku robeny na bezdymy prach. Nabojnica 38 Special by objemom pre prach postacovala potrebam vykonu 357 Mag. ale z dovodu bezpecnosti bola predlzena o 3 mm aby sa zabranilo zasunutiu 357 Mag. do revolveru stavanemu na tlak 38 Special. To iste plati ple 357 Maximum, nabojnica je predlzena aby to niekto nenabil do 38 Spec. alebo 357 Mag.

Pouzitie BP v 38. Spec. a 357 Mag. je mozne, nabojnice maju dostatocny objem, ale ten bordel za to nestoji...
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

Glock versus BP...
http://youtu.be/KfzQ4uKvE7c
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

chudak pistol :D
btw. bol to fabricky BP, a treba si k tomu videu precitat aj ten pokec, pripadne aj diskusiu...
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zaujalo ma toto téma.
Máte niekto k dispozícii aj inú "esej" ako je urbanski?
Niekde som čítal že prach z topinamburi je top.
Je to pekná téma prečo ju neoživiť...
Tiež som počul fámy že švajčiar nieje len o "trojkombinácii"...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"