Akú výzbroj?

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Theplaky : Knot ma predbehol ale...

Ten polovnik ti spominal jeden mytus, ktory ale nefunguje, lebo ani narezanie nabojnice nazabrani vyletu brokoveho roja z prednej casti naboja.
Na druhej strane je pravda, ze v casoch nudze traperi pouzivali tzv. "Wax Slug". Teda zmiesali jemne broky s roztavenym voskom a naliali to do hilzne. V pripade velkych brokov ako 00Buck stacilo vrch naboja otvorit a roztaveny vosk naliat. Pokial vtedy nabojnicu narezal tak vyletela spolu s brokovou navazkou a chovala sa ako slug :
https://www.youtube.com/watch?v=O5HrYCdj9x4

Ako spravne poznamenal Lovec vela experimentatorov konci takto bud kvoli prekazke v hlavni ktora zostala z predoslej strelby, alebo vdaka tomu, ze neodhadnu hmotnost brokovej navazky... :

https://www.youtube.com/watch?v=OnTAr5jqJQI
https://www.youtube.com/watch?v=tc6xj8wNDkc
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zaujimave...
Čakal by som že ten voskový slug sa v prekážke resp. pri náraze do nej, okamžite rozpadne. Na disku a koniec koncov aj na želatine je však vidno že diera rovnaka ako na vstupe. V tele pri strete s kosťami by to však zrejme šlo všetkymi cestami. Hnusná predstava...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nešlo.
Netreba si robiť ilúzie, že ak to prešlo cez ten plech, tak na zveri to bude nejaký extra killer.
Bežnému diviakovi o hmotnosti cca. 70-80kg to ani nemusí preniknúť do komory a spôsobiť nejaké zásadnejšie poškodenie vnútorných orgánov. Nehomogénne prostredie tvorené pevnou hrubou kožou, podkožnou vrstvou tuku a už relatívne pevnými kosťami predstavuje výraznú prekážku aj pre podstatne vhodnejšiu a výkonnejšiu strelu, než sú malé bročky zaliate voskom (V zmysle predchádzajúcej debaty o núdzovom využití).
Proti človeku je to zase o inom.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Netreba riskovat kver a vymyslat ujoviny. Lymanacke diaboly sa daju pouzit ci v kosiku do dvanastky alebo bez kosiku len s filcom do sestnastky bez zahrdlenia. O ich presnosti je popisane na webe dost.
knot
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa knot »

Suhlasim, podobne homemade brat len ako zaujimavost zo sveta, myslim ze kazdy polovnik nema problem zasobit sa dostatkom normalnej loveckej municie.
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

Knot: A v pripade 12tky nielen polovnici. Nez som sa stal polovnikom, mal som dve brokovnice v kalibri 12 na sportovu strelbu a kupit si mozes akekolvek polovne alebo sportove / treningove strelivo, aj ak mas zbran na sportove ucely.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To fakt ??? :shock:
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

R napísal:Netreba riskovat kver a vymyslat ujoviny. Lymanacke diaboly sa daju pouzit ci v kosiku do dvanastky alebo bez kosiku len s filcom do sestnastky bez zahrdlenia. O ich presnosti je popisane na webe dost.
Skukol som na tubke videjo kde borec striela s limdiab.
Prve dve sa pekne "vyzuli" z košička a frčali perfektne hlavou vpred, tretia zrejme strhnutim odpadavšieho koša chytila podivnu rotaciu a viac menej išla na plocho. Daval to odhadom na 15-20m, tak to bolo jedno, na večšiu vzdialenosť zrejme pruser. Takže ten košiček nieje na slug idealne riešenie. Myslel som že gola slugy mi lietaju všelijak kvoli tvaru ale teraz som presvedčený že je to s največšou pravdepodobnosťou prave v tom odlietajucom košiku.
Mam ižu16 a tam diabola bez košika može byť ok.
Testnem. Na papiri je to hneď poznať. Spominany gola slug vysekava večšinou štvorce... :)
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

knot napísal:Suhlasim, podobne homemade brat len ako zaujimavost zo sveta, myslim ze kazdy polovnik nema problem zasobit sa dostatkom normalnej loveckej municie.
Pri WTSHTF to zásobenie nebude zrejme také bezproblémové.
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

miso243: To je pravda. A naboje aj pusny prach sa skor ci neskor ajtak minu, ak sa bavime o preziti 10 a viac rokov, potom mozes nefunkcnu pusku pouzit akurat ako vzperu pre paradajky :mrgreen:
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Tiež to musite hrotiť do nezmyselna...
Toho že sa náboje do 10-tich rokov minú by som sa nebál.
Je ich na svete plná riť a aj trochu.
A keď už, vždy sa dá delaborovať iná munícia a použiť prach a zápalku pre náš kaliber, prípadne zaobstarať inu zbraň aj s municiou.
K tomu vášmu "šit of the neviem čo" ale nedôjde, takže klíďo píďo...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

vietcong riesil nedostatok municie (okrem inych samovrazednych technologii) aj takto: https://m.youtube.com/watch?v=3HLF6UD2Kns
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

aoaia napísal:Tiež to musite hrotiť do nezmyselna...
Toho že sa náboje do 10-tich rokov minú by som sa nebál.
Je ich na svete plná riť a aj trochu.
A keď už, vždy sa dá delaborovať iná munícia a použiť prach a zápalku pre náš kaliber, prípadne zaobstarať inu zbraň aj s municiou.
K tomu vášmu "šit of the neviem čo" ale nedôjde, takže klíďo píďo...
asi toľko, koľko je teraz na skladoch BXN vz. 43...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"