Čz 75 výmena mieridiel

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Čz 75 výmena mieridiel

Príspevok od používateľa scandium »

Nanašiel som k tejto téme nič tak sa chcem spýtať. Kúpil som si saténovú niklovanú ČZ 75 veľmi vo veľmi zachovalom stave po každej stránke. Je to zbraň z roku 1992 teda jedna s tých starších. Nemá blokáciu, lučík je ešte klasika, kladivo "retro", črienky drevenné. Bod dopadu je nízko na terči, potrebujem sa zdvihnúť hore o 7-8-10 cm na 25m. Myslel som že vymením mikrometrické mieridlá ale puškár mi povedal že OK, ale treba zbrúsiť zo záveru. V žiadnom prípade!!
Tak sa pýtam. Údajne sú (alebo boli) dostať klasické 75-kové mieridlá, pevné ale rôznych výšok. Vraj by mali byť očíslované (asi zospodu, lebo na mojich žiadnu značku nevidím)
Na shope CZUB som nič nenašiel.
Neviete či také niečo bolo, je, dá sa zohnať, nedá sa zohnať?
Ďakujem
Prílohy
cz75.jpg
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

...ano niečo také. Otázka je výška...mali by to tam mať nejako označené. Skúsim zajtra aj M-hunt prípadne priamo ČZ
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

muška
Prílohy
mucha3.jpg
mucha2.jpg
mucha1.jpg
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Ja som dal vymenit pevne na CZ 85B za nastavitelne , pozeram teraz -je tam cislo 4 na hledi .
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

niekde zboku? Či dole? musím to pozrieť lupou
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

zospodu,tiez som pozeral lupou,ale je to vidiet aj volnym okom
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

tak to je super, vďaka. Dám von moju čo tam je, prečítam numero a idem mrknúť po väčšom čísle cielnika
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

tak som zohnal...štvorku...ale málo. Stále som nízko na terči, potrbujem sa posunúť vyššie.
Nemá niekto prosím na predaj cielnik číslo 5 ? Kúpim na dobierku. V M-Hunte nieje a asi ani nebude
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

keď sme pri tých mieridlách...na Armybazare sa objavila zbraň z roku 1986 a má zaujímavé mikrometrické mieridlá.
http://zbrane-a-strelivo.armybazar.eu/s ... v-id52656/
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Objavila sa aj tu v inzercii :)
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

scandium napísal:keď sme pri tých mieridlách...na Armybazare sa objavila zbraň z roku 1986 a má zaujímavé mikrometrické mieridlá.
http://zbrane-a-strelivo.armybazar.eu/s ... v-id52656/
bola moja, ale už je niekde v Martine :)
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

LPA predáva nastaviteľné cieľniky na staršie 75/85ky. pred týždňom mi jeden prišiel ale ešte som ho nenahodil (som ďaleko od domova a nemám tu ani kladivo) ale každopádne, spracovaním je pekný, je rozmerovo skôr taký menší, čo mi nevadí a hlavne netreba brať zo záveru, sedí tak ako je (čo aj výrobca zaručuje). v našich končinach sa dá kúpiť na esako http://zbrane.esako.cz/stavitelna-mirid ... i-modely#a a ešte na brownellse ale tam stojí 3x toľko...
Mam rovnako ako ty, na svojej staršej cz 85 zapustenú mušku do materiálu záveru a teda sa nedá vymeniť, v luxury guns v Bratislave vedia vyfrézovať drážku na mušku, už som sa informoval. Stoji to 40eur a budu na ňu sedieť mušky z CZ p-07/09 a p-10.
Ešte ma po kúpe trochu zaskočilo že nove 16 ranové zásobniky nemusia sedieť do starších zbrani kedže po roku 1992 sa menili vnútorne rozmery na niektorých častiach zbrane. Po par hodinách na amerických stránkach (na moje prekvapenie je tam snád viacej starých 75iek ako u nás) som sa dopátral že väčšine sa osvedčili 18 a 10 ranové zásobniky z cz 75 sp-01, objednal som si ich tiež a v zbrani sedia vynikajúco.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"