Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa dirty harry »

Môže to dopadnúť aj nasledovne.....v pondelek vodca zhodnotí víkendové fiasko a povie, že dal národu šancu zomknút sa a poraziť diabla, ale národ jeho pomoc nakceptoval, preto sa konzílium odborníkov rozhodlo a navrhlo vláde lockdown, podobne ako bude platiť v Nemecku...čiže sa vyhodia peniaze za testovanie, vystresujú a unavia zdravotníkov z nemocníc a všetkých tých, ktorí sa nakoniec ulakomia na sľubovanú odmenu 500 až 1100 evri za víkend, a nakoniec to bude korunovať lockdownom.
Toto sa mne javí ako najpravdepodobnejší scenár. Ale vodca to môže mať naplánované ešte aj lepšie, v pondelek sa dozvieme kto za to zlo všetko môže a kto všetko si to odskáče.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

a pritom by stačil nie lockdown ale lowkick do sprostej gebule
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa dirty harry »

dirty harry napísal:Môže to dopadnúť aj nasledovne.....v pondelek vodca zhodnotí víkendové fiasko a povie, že dal národu šancu zomknút sa a poraziť diabla, ale národ jeho pomoc nakceptoval, preto sa konzílium odborníkov rozhodlo a navrhlo vláde lockdown, podobne ako bude platiť v Nemecku...čiže sa vyhodia peniaze za testovanie, vystresujú a unavia zdravotníkov z nemocníc a všetkých tých, ktorí sa nakoniec ulakomia na sľubovanú odmenu 500 až 1100 evri za víkend, a nakoniec to bude korunovať lockdownom.
Toto sa mne javí ako najpravdepodobnejší scenár. Ale vodca to môže mať naplánované ešte aj lepšie, v pondelek sa dozvieme kto za to zlo všetko môže a kto všetko si to odskáče.
Nech už to dopadne akokoľvek, jedno viem isto, Slovensko bude veľmi trpieť a dlho dlho doplácať na tohtoročný volebný fatálny omyl.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

peterson napísal: Občania sa podľa mňa nemajú čo obávať šikany, kedže drvfivá väčšina PZ vnútorne nesúhlasí s tým, čo štát robí a určite väčšina nemá záujem ešte viac strpčovať život
V prípade nízkej účasti je kľudne možné, že dostanete denné kvóty na pokuty....
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

Obmedzenie sa nevzťahuje na ľudí s negatívnym výsledkom PCR testu vykonaným od 29. októbra do 1. novembra alebo certifikátom vydaným v rámci celoplošného testovania.


Je toto normálne?!
Rozumiem obmedzeniu pred týmto bláznovstvom.
Ale absolútne mi hlava neberie to obmedzenie po 1.11.
Akože negatívny test z 5.11. znamená, že človek nie je z pohľadu štátu ok, a platia pre neho obmedzenia akoby bol pozitívny?!

Ozaj nikto nevidí, že vláda komplet zošalela?
Nemáme ústavný mechanizmus toto zastaviť?!
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa Ubik »

3. osobu, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným počas trvania zákazu podľa tohto uznesenia

https://www.teraz.sk/slovensko/uzneseni ... lanok.html

Je to tam, ale chapem. Zacina to pripominat nejaku doteraz nezverejnenu cast Monty Pythons.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

ok
dík

všade v tlači je len ten bod 1.
"do 1. novembra 2020" je tam absolútne zbytočne. Potom by bol aj bod 3. zbytočný

v každom prípade to dokazuje úbohosť vlády, amatérizmus priam bije do očí.

Už len čakám, s čím náš miestny Dwayne Elizondo Mountain Dew Herbert Camacho ešte príde.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2135
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Ked sa pozriem na aktualne cisla nakazenych, tak podla mna uz vela moznosti nemame. Lockdown sa lahsie povie, ako urobi, kedze stat nemoze pomahat vsetkym bez toho aby neskrachoval. Takze toto beriem ako zufaly pokus v poslednej chvili sa vyhnut dalsiemu lockdownu.

Teraz sa asi dotknem viacerych pritomnych infektologov a expertov na zvladanie nakaz a pomozem si citatom zo Svejka: halt maul und weiter dienen. Obcas treba sklapnut a disciplinovane plnit pokyny bez ohladu na vlastne nazory, osobny komfort alebo aj dovodne pochybnosti. Ked kazdy splni co ma, moze si prist vyliat srdce napr. sem. :wink:

Pilotne testovanie ukazalo, ze aj v prvom kole sa da odfiltrovat mnoho nakazenych, a to je to o co ide. Prajem preto kazdemu na vikend vela trpezlivosti a vnutornej pohody. Priebeh asi nebude prijemny ani pohodlny, ale to v tomto pripade nie je podstatne.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

a mne sa páčia nové a nové úhybné postoje "svedkov Matovičových"- kam až vedia ustúpiť a ticho akceptovať to amatérstvo a nekompetentnosť.

Nikomu odtialto to neadresujem- ak sa v tom niekto našiel- je to čisto jeho problém. 8)
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Aris choď sa vygrcať do hajzlu a nie sem, to sa už fakt nedá čítať. Nevieš si nájsť uznesenie vlády, riadiš sa podľa nejakých dementných úryvkov pravdepodobne z hlavných správ a hádžeš sem jednu perlu za druhou.
Úprimne, keď vidím, ako sa poniektorí držitelia zbraní zosypali, lebo im idú odobrať trochu soplíka, tak je to fakt prúser! Takéto krehké psychiky majú zbrane?

Peterson minister vnútra má roboty dosť, nech ju len ticho robí... Myslím, že si všetci dobre spočítali, kto na čo má a kto má akých ľudí k dispozícii. Neviem kto je na sekcii krízového riadenia a čo je pravdy na tom, že celé krízové riadenie a civilná ochrana sú už len tiene minulosti. S OS SR sa však určite nemôžu porovnávať v žiadnom ohľade a ak to na SK niekto môže zorganizovať a logisticky pokryť, tak jedine OS SR.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

dantes: pilot ukazal akurat to ze sa podaril len tak tak a boli fronty aj na tri hodiny.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

Quest:
Obrázok


teraz si ma fakt rozosmial :D :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Mám z toho všetkého asi taký pocit...
Prílohy
giphy.gif
giphy.gif (489.2 KiB) 1824 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

quest1 napísal:Aris choď sa vygrcať do hajzlu a nie sem, to sa už fakt nedá čítať. Nevieš si nájsť uznesenie vlády, riadiš sa podľa nejakých dementných úryvkov pravdepodobne z hlavných správ a hádžeš sem jednu perlu za druhou.
Úprimne, keď vidím, ako sa poniektorí držitelia zbraní zosypali, lebo im idú odobrať trochu soplíka, tak je to fakt prúser! Takéto krehké psychiky majú zbrane?
:lol:
Takýto hysterický záchvat ako si predviedol ma rozosmial.
Ty máš zbroják?
Citoval som z Času a spol.
Nechceš ma postaviť k múru za to, že som si dovolil poukázať na bezbrehý amatérízmus ľudí, ktorí majú moc nad našimi životmi?
Úprimne, ty v tom uznesení vlády problém nevidíš?
Tak fajn.
Mohol by si uviesť tie perly, som zvedavý.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 406
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

peterson neviem ako to vnimaju svedkovia, ale kopec normalnych ludi to vnima nasledovne:

Tusim nam rastie pocet pozitivnych, chorych aj mrtvych. Tusim rastie vsade v Europe a svete. A nepomohlo tomu ani spickove trasovanie ani vynikajuca zdravotna starostlivost ani extra chranenie doktorov.
Aj keby nasa vlada nezaspala resp. nepodcenila virus a cosi v lete riesila, pocet chorych by narastal, len mozno o 2 tyzdne neskor.
Hm, postupne zacinaju skoro vsetky krajiny zavadzat obmedzenia. Aj my nejake mame, nadseni nie sme, ale aspon sa da nejako existovat. Ako to zmenit?
Niekto vymyslel plosne testovanie. Je s tym fakt ze velky chaos. Nikto nic poriadne nevie, kazdu chvilu sa to meni. Dokonca chaos a siru rozsievajuci premier a minister zdravotnictva povolali obranu, kedze ten Nad vie aspon suvisle hovorit a netrepe. Skoda, ze tam nemaju nejakych psychicky odolnych. Ale vlastne taki sa do politiku moc nehrnu. A navyse sme si zvolili toto. Takze aku mame inu moznost?
A co takto ist na ten priblbly vyter nosa? Ktory len na Orave zamedzil pohyb cca 5500 ludi, ktory su s najvacsou pravedpodobnost infekcni? A tento vikend stiahne z Oravy dalsich par tisic a zo svysku SK dalsich par desiatok tisic? No tak pojdeme. Je mozne, ze budeme mrznut a stat v sore, ale je tam ista sanca, ze ak sa dost ludi odchyti, tak sa obmedzenia nezhorsia.
Ano, stale su tam rizika, stale su neisti zdravotnici, logistika, peniaze, skoro vsetko. A co? Na konci dna sa to tym hore spocita. A mozno nie, ludia su nepoucitelni.

Nie je to o ustupovani. Az na par percent svedkov tu ten chaos vidi kazdy. A kazdy place, ze co to tam boze mame. A je to vidiet aj na Igorovych preferenciach. Ale realne, aku mame moznost?
Pisat na zbranove forum o tom, ako som nespokojny s politikou? A nicit tym snahu o akukolvek konstruktivnu diskusiu? Fakt cakam, kedy to tu moderatori zamknu, lebo to co tu predvadza tych par ludi je cire zufalstvo.
Poucit sa a zvolit si cosi lepsie v dalsich volbach? OK, to znie fajn. Ale dovtedy ten virus nebude v kute cakat.
Spravit prevrat? A zvrhnut ten chaos? Ehm.


Ja uz tlacovky nesledujem. A nereagujem na zakazy, lebo viem, ze sa zmenia. VObec som nekrutil nechapavo hlavou, ked som sa docital, ze zubari nemozu robit vytery. Vobec som tu na fore neplakal ako maly chlapec, ze je Igor debil, ze nema zdravotnikov a zubarov odpise. Naco? A hen, uz sa zubari pouzit daju.
Dokonca som napisal na obecny urad, ze ak potrebuju pomoc, nech sa ozvu. A nie, nechcem peniaze ani riesit zmluvu. Len si myslim, ze je to lepsie riesenie ako lockdown ala Izrael. Aj ked aj ten mozno nastane, ale preco neurobit vsetko preto, aby nenastal.

Inac, ked to tu citam. Dajte mi prosim vediet, ako sa daju v parlamente presadit pravidelne psychologicke vysetrenie kazdy rok pre drzitelov ZP. Budem taku iniciativu podporovat az az.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"