Trvaly dovoz zbrane z krajiny, kde je volnopredajna (>18r)

Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Trvaly dovoz zbrane z krajiny, kde je volnopredajna (>18r)

Príspevok od používateľa s0m3body »

Konkretne v Holandsku nie su na PCP ziadne limity a da sa bez problemov kupit na obciansky / pas. Ak ide o PCP >15J, je to u nas zbran kategorie C.

Postacuje na trvaly dovoz zbrane ZSL a nasledne predlozenie k registracii? Bude faktura od Holadnskeho predajcu postacovat ako dokaz o legalnom nadobudnuti zbrane? Alebo ked s tym pridem na oddelenie, zbran mi zabavia a pripadne so mnou hned aj spisu zapisnicu na temu 'nedovolene ozbrojovanie'?

P.S.: Na oddeleni som bol, a neodisiel som mudrejsi. Mam si najst niekoho so zbrojnou licenciou, kto mi to dovezie.
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Neviem, ci ti to niekto so ZL moze priviest. Na to, aby mohol nieco dovazat, musi mat okrem ZL aj licenciu na transfer urcenych vyrobkov s konkretnou firmou alebo vyrobcom v zahranici. Pokial sa mylim, tak ma opravte.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

ak poziadas predajcu on ty zbran nastavy na 15J
rsp z akeho dovodu potrebujes viac ako 15?
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Pretoze si s tym chcem ist zastrielat na strelnicu na dlhsie vzdialenosti. Takze to chcem mat ako zbran kategorie C, s kartou zbrane, atd...

Uz som sa zaoberal aj tym, ci existuje moznost ako na Slovensku urobit z 15J D-ckovej zbrane >15J C-ckovu zbran - a k ziadnej legalnej moznosti som sa nedopatral.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Myslím, že ako súkromná osoba bez šance. Ja som tiež chcel doviezť nový perkusný revolver (kedže u nás sú nezohnateľné - nové) z Poľska alebo Madarska, kde sú stále "navoľno" bez zbrojáku od 18r., ale tiež sme sa k nejakej legálnej možnosti nedopátrali.
Teoreticky pozrieť s niekým znalým holandské zákony, či ich polícia (alebo miestny úrad) vie vystaviť ten Eu"lajster" na vývoz zbrane z Holandska.
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

EU "lajster" na vyvoz zbrane z Holandska - tu je pes zakopany. Ja situaciu chapem tak, ze v Holandsku nic take nepotrebujem. Odmyslime si teraz tranzit, a pozrime sa na moment, kedy s tou zbranou vstupim na uzemie Slovenska, s tym ze mam ZSL.

Citam si dokola § 42 a mam pocit, ze som naplnil vsetky podmienky na zakonny dovoz tejto zbrane na Slovensko.

Potom pride na rad zaevidovanie, § 37 ods. 2 nevyzaduje potvrdeny ZSL pre zbran kateogrie C.

Predpokladam, ze existuju dodatocne pravidla ktore upravuju aplikaciu zakona v praxi, akurat sa k nim nedokazem dopatrat...
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

tak skus ako to riesia v cr rsp ci uz altaros predava svoju M24 /tam ma rekord cca1200m/
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

s0m3body napísal:EU "lajster" na vyvoz zbrane z Holandska - tu je pes zakopany. Ja situaciu chapem tak, ze v Holandsku nic take nepotrebujem. Odmyslime si teraz tranzit, a pozrime sa na moment, kedy s tou zbranou vstupim na uzemie Slovenska, s tym ze mam ZSL.

Citam si dokola § 42 a mam pocit, ze som naplnil vsetky podmienky na zakonny dovoz tejto zbrane na Slovensko.

Potom pride na rad zaevidovanie, § 37 ods. 2 nevyzaduje potvrdeny ZSL pre zbran kateogrie C.

Predpokladam, ze existuju dodatocne pravidla ktore upravuju aplikaciu zakona v praxi, akurat sa k nim nedokazem dopatrat...
No ak by si to uz tu mal, tak by si mohol vyuzit terajsiu zbranovu amnestiu ... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"