Heckler & Koch VP9

morap
občasný prispievateľ
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa morap »

Páni mal by som jednu otázku. Dajú sa niekde kúpiť zvýšené kovové mieridlá na pištoľ SFP 9 OR alebo SFP 9L OR, aby sa dali použiť pri nasadenom kolimátore.
scandium
častý prispievateľ
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

Zakúpil som si novú SFP9L. Zlákala ma cena pravdupovediac. Za 5 palcovú zbraň renomovaného výrobcu dať po zľave u predajcu 700 euro mi prišlo veľmi výhodné. Ergonómia je dobrá, sklon rukoväte a úchop je vynikajúci, krásne vypĺňa ruku a poskytuje oporu kde má. Vyváženosť zbrane je tiež super. Vratná pružina je veľmi silná a myslím že žena s menšou silou bude mať čo robiť aby to natiahla. Na druhej strane tie úchopové výbežky na zadnej časti záveru sú výborný nápad na ktorý som si rýchle zvykol a používam ho. Významne ulahčuje natiahnutie zbrane aj v sťažených podmienkach (mokré ruky, rukavice atď).
Spúšťový mechanizmus neurazí ale ani nenadchne. Podľa môjho subjektívneho posúdenia 2,5 kg odpor, výborný krátky reset (výrobca udáva 3 mm). Dovolím si tvrdiť že Ruger EC9 ktorý vlastním tiež má spúšť lepšiu. Mal som P30ku a tam bol velmi dlhý chod spúšte a aj reset. Ako u typickej služobnej zbrane bezpečnosť na 1. mieste.
Strelivo fabrické ZVS a SB na 100%, moje prebíjané odladené na ČZty absolútne odmieta. Nevyhodí nábojnicu alebo ani neprebije, škripne v okienku. Plastový rám a silná pružina vyžadujú silnejšiu navážku na ktorej pracujem. asi opustím BA9 a dám sa na Acurate 7 alebo Vihtavuoru N320. Uvidíme.
scandium
častý prispievateľ
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

Takže nakoniec spoľahlivá navážka 5,2 grainu BA9, OAL 28,5 strela pomedenná 8 gramová LOSKA, presnosť vynikájúca, príjemný spätný ráz. Spokojnosť. 53 diera na prachovači LEE pre úplnosť
SperkyB

Príspevok od používateľa SperkyB »

Dostupné nové verzie s poistkami, ..., ktovie, či im to ako u Sauerových nestrieľalo pri páde samo ...
https://www.bwarms.sk/10-heckler-koch/?typ=novinky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"