Dostupnosť dielov pre zbrane HS/XDM

Ondrej
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 3 years

Dostupnosť dielov pre zbrane HS/XDM

Príspevok od používateľa Ondrej »

Dobrý večer,

premýšľam nad kúpou svojej prvej pištole v kalibri 9mm Luger. Sám vlastním zatiaľ len ČZ vz. 50. Po prečítaní recenzií, diskusií na fórach a zhliadnutí dostupných videí mi padli do oka pištole XDM 4.5, resp. HS-9. Zbraň by bola používaná na strelnici (prevažne klasická mierenka, aspoň zatiaľ), max. na nejakú menšiu súťaž, nie na denné nosenie.
Nakoľko ale ide o zbrane ktoré sa rozšírením u nás nerovnajú napr. kačenám, Glockom alebo ČZ-tám, zaujímala by ma dostupnosť náhradných dielov, resp. ich potreba. Na základe toho čo som zatiaľ naštudoval je najčastejším problémom vymedzovací kolík úderníka - striker retainer pin, okrem toho boli nejaké "sťažnosti" len výnimočné. Tento diel som našiel (zatiaľ iba) v jeho vylepšenej podobe v ponuke českej pobočky brownells.com, tak ako aj iné súčiastky na XD a príbuzné modely. Existuje v našom priestore aj nejaký iný obchod kde by sa dali v prípade potreby diely zohnať? Je napr. možnosť obrátiť sa na predajcov zbrane (napr. W.A.R Defender z Bratislavy)? Prípadne, objavujú sa na súčasných XD-čkach/HS-kách aj nejaké iné možné problémy? Viem, že vo všeobecnosti ide o dosť spoľahlivé zbrane, ale predsalen najmä diskusie na fórach sú často niekoľko rokov staré a niečo sa mohlo časom zmeniť. Ďakujem za odpoveď.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

dovozcom je uz bwarms ,skus si tam zavolat
Ondrej
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 3 years

Príspevok od používateľa Ondrej »

Ďakujem za odpoveď, urobím to. Ale aj tak by som rád mal aj spätnú väzbu priamo od vlastníkov - predsalen, viac ľudí viac vie :)
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

mam hs h11 a hs xd mod2 obe bez problemove
co presne ta zaujima
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "