Dvojnožka na dlhú zbraň

ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Nesnazim sa o ziadnu reklamu tejto strelnici, ale chodievam tam, lebo je to najblizsie a tu v ZA nie su take moznosti vidiet a osahat si to co je tam. Nic viac, nic menej. Ale OK,budem sa snazit krotit emocie a zazitky. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4835
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa yarco »

To bude skvelé :twisted:
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa xmaster »

aké máte skúsenosti s dvojnožkou Caldwell XLA bipod pivot?
Chcem to dať na R 700 .308, tak či mi to vydrží, ide mi o rekreačnú streľbu...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5135
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Cez víkend som otestoval novú dvojnožku, je to stredná veľkosť od Fortmeiera. Nie je síce lacná, ale bol som potešený funkčnosťou a stabilitou. Vyzerá tak ako na tejto ilustračnej fotke, ja to mám však vysunuté ešte zopár centimetrov dopredu na atlasovskom adaptéri (predtým som tam mal bipod od Atlasu...).
Strávil som s tým pár hodín, môžem doporučiť (bral som ju od Aleša - Zbrane Liberec). Po dlhšom čase som si kúpil konečne niečo, čo nesklamalo očakávania. 8)

Obrázok

Jediná, avšak veľmi subjektívna nevýhoda je to, že sa mi kvér s nahodenou dvojnožkou nezmestí do puzdra. Našťastie to má rýchloupínanie páčkou na weaver, takže to budem nosiť v kapse na boku puzdra.
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa xmaster »

pri hladani vhodnejsieho bipodu na R 700 sa momentalne rozhodujem medzi Fortmeierom, co sem postol Lovec a Accu-Tac SR-5...dost by mi pomohlo ak by ste mali nejake skusenosti s naznacenymi bipodmi, predovsetkym ak to nieketo vie porovnat pretoze funkcnostou sa mi zdaju dost podobne...Fortmaier ma podlozky na nozickach co je urcite vyhoda pri makkom podklade, ale vie niekto viac? dakujem

Fortmeier
http://www.longrange.sk/eshop/produkt/2 ... -h210.html

Accu-Tac SR-5
http://www.zbranepresov.sk/doplnky-zbra ... u-tac-SR-5
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa erebos »

xmaster : urcite ber ten Frontmeier. Videl som aj verzie kde sa daju nohy fixovat po 45 stupnoch a to ti dokaze pokryt kazdu situaciu. Velka plocha noziciek umoznuje podlepenie gumy eliminujucej odskok. Z mna urcite Frontmeier ...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5135
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tie papučky na Fortmeierovom bipode môžu byť aj výhodou na mäkkšom podklade, ale ich hlavným benefitom je plynulý záklz zbrane pri výstrele - tak ako ju vedie zadný bag.
Nožičky typu Harris, Atlas, česke TST a ja neviem aké ešte možné, je toho proste milión - tie ti toto neumožnia a puška bude odskakovať, práve kvôli chýbajúcim "lyžinám".
Druhá vec, Harris a spol. majú malú šírku,resp. "rozchod" a viac sa pri nich prejaví klopný moment zbrane pri výstrele, čo práve nenapomáha lepšiemu zvládnutiu spätného rázu. Harrisky a podobné, sú proste dvojnožka na taktiku a tam, kde je plusom kompaktná veľkosť a nižšia hmotnosť.
Fortmeier je na tom podstatne lepšie vo všetkých smeroch, ale samozrejme ideálom pre statickú presnú streľbu je niečo ako Tier One bipod :arrow: Tier One FTR bipod .

Pre porovnanie Harris vs. Fortmeier v najnižšej polohe:

Obrázok

Harris vs. Fortmeier v najvyššej polohe:

Obrázok

Fortmeier má v najvysunutejšej polohe "rozchod" 30cm, Harris iba 21cm. Nehovoriac o styčnej ploche vďaka pomerne veľkým lyžinám na Fortmeier bipode.
Ak hľadáš niečo na presnú, statickú streľbu, tak hľadaj niečo také ako Tier One, vyššie v odkaze.
Pokiaľ niečo univerzálne, použiteľné aj na "taktiku", ale veľmi dobre aj na presnú statickú streľbu, tak Fortmeier.
Keď rozhoduje váha a malé rozmery, tak Harris a spol.

Gumené zakončenie budú mať viac gripu, do takého bipodu sa môžeš viac navážiť, ale zároveň to bude bod, okolo ktorého sa bude puška chcieť preklápať a bude vo väčšej či menšej miere odskakovať (samozrejme do toho hrá váha zbrane, kaliber, kvalita úchopu a pod.).
Bipod s lyžinami ako Fortmeier má ešte stále dosť gripu, aby ti puška neutekala preč, ale aj celkom pekne zaklzuje. Samozrejme, ešte lepšie je na tom v tomto smere Tier One a jemu podobné s tenkými, dlhšími lyžinami.
Výraznou mierou sa na kvalite zvládnutia spätného rázu podpisuje zadný bag, v ktorom puška zaklzuje (alebo aj nie... keď je to nejaká ponožka s pieskom).
Keď už chceš investovať takú sumu, tak si to ešte premysli a rozhodni sa podľa toho, aký typ streľby budeš najčastejšie praktizovať.
cemsi
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa cemsi »

Vyjadrím sa bližšie k dvojnožkám Accu-Tac. Momentálne si myslím, že sú to najlepšie dvojnožky s akými som sa stretol, čo potvrdzuje aj to, že keď ku mne príde zákazník a dám mu dvojnožky vyskúšať na mojej 8kg puške, tak ich každý kupuje bez váhania!!! (aj keď niektorí, už majú doma 3 rôzne iné drahé dvojnožky) Dvojnožka Accu-Tac je neskutočne pevná najmä aj v maximalne vysunutej polohe aj pri 45 stupnovom uhle.
Môžem to tu opisovať koľko chcem, ale zatiaľ všetko potvrdzuje spokojnosť zákazníkov a zatiaľ mi nikto na ne nepovedal, že mal lepšie :)
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Dneska mi dosli od Fortmeier nozicky, uz sa neviem dockat jak ich namontujem a budem strielat. Su fakt drahe. Ale aj solo bez pusky su vizualne a na omak kvalitka.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3683
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Sú. Dal som ich na GGS pažbu, je to fakt rozdiel oproti nejakým hariskám. Strieľať sa s tým bude ppč.
Naposledy upravil/-a Mesi v 09 Mar 2020, 07:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5135
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ha, GGS pažba. Fotky!
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3683
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Pošlem ti PM
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Presvedcili ste ma.
Idem aj ja do Fortmeira :)
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Riešil som akú dvojnožku na dlhú ( aj keď len malorážku) a dopadlo to takto.
Prílohy
bipod 1.jpg
bipod.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"