Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

MudMax napísal:Jack,info o tej podstate mam od jedneho Lekara,ktory to vysvetloval tak,ze preventivne pouzitie iveru zabije parazity,isoprinosin podpori imunitu a tak ma telo sily na boj s virusom.Mozno to ma aj tie protizapalove ucinky,ale to sa mna netykalo,kedze som mal velmi mierny priebeh.Na rozdiel od tych,co to nebrali.Podotykam,ze vsetci co sme mali mierny priebeh mame kazdy minimalne 25kil nadvahy,vyssi tlak,sedave zamestnanie(vodici) a ti,co to nebrali a mali tazky priebeh maju vecsinou sportove postavy,figury tak akurat a vidis...priebeh mali tazsi.
Plus parazity. Zabudol si napísať, že celá rodina máte dlhodobo parazity a neliečite sa na ne. Tým by som sa moc nechvalil. Nevadia vám tie hnačky a svrbenie v zadku?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Asi ako napísal Quest, táto debata sa periodicky zvrháva na level modrykonik.sk. Sorry, ale tu sa pohybujeme dosť v rovine viery: “Verím, že to funguje” alebo “Verím, že mi to pomôže/pomohlo.” Lenže viera je vo svojej podstate vec veľmi subjektívna a teda zo svojej podstaty individuálna. Fakt by sa mi páčilo, keby sa toto presviedčanie o jedinej pravej a správnej viere na WF obmedzilo. Nepíšem to ako mod, ale ako užívateľ WF, ktorý má úctu k ľudskému rozumu, vede, pred dojmami preferuje vedecké poznanie... Naozaj nikomu neberiem jeho VIERU, len by som bol rád, keby sme dokázali subjektívne vnímanie oddeliť od objektívneho poznania. Veľmi rád si tu prečítam info o nových poznatkoch, štúdiách a za podnetné považujem aj vaše osobné skúsenosti. Len to skúsme robiť bez toľkého aktivizmu. A s väčším rešpektom voči druhej strane. To je dôvod, pre ktorý som sa sem včera aj dnes zapojil...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

3500korun napísal:
MudMax napísal:Jack,info o tej podstate mam od jedneho Lekara,ktory to vysvetloval tak,ze preventivne pouzitie iveru zabije parazity,isoprinosin podpori imunitu a tak ma telo sily na boj s virusom.Mozno to ma aj tie protizapalove ucinky,ale to sa mna netykalo,kedze som mal velmi mierny priebeh.Na rozdiel od tych,co to nebrali.Podotykam,ze vsetci co sme mali mierny priebeh mame kazdy minimalne 25kil nadvahy,vyssi tlak,sedave zamestnanie(vodici) a ti,co to nebrali a mali tazky priebeh maju vecsinou sportove postavy,figury tak akurat a vidis...priebeh mali tazsi.
Plus parazity. Zabudol si napísať, že celá rodina máte dlhodobo parazity a neliečite sa na ne. Tým by som sa moc nechvalil. Nevadia vám tie hnačky a svrbenie v zadku?
A to si odkial vzal?Aka cela rodina,ake svrbenie a hnacky?Mas vlastnu skusenost?
Jaaaj,kukam tvoj podpis :wink: .Sorry,vyhral si :wink: !Dalej nesutazim.

Prepac Jack,ze ti to tu plevelim.Som aj vahal ci sa zapojit do tejto debaty....mal som pocuvnut intuiciu a vybodnut sa na to.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Napisal si, ze ivermektin funguje tak, ze zabíja parazity. Takže ste ich cela rodina museli mat, u časti ich zabil a u časti (ktorá nebrala ivermektin) žili ďalej. Ja len čítam co píšeš.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Dobre,tak este posledny prispevok v tejto teme aj pre vyhercov tej paraolympiady :wink: .
O rodine som tam nic nepisal.Pisal som o kolegoch vodicoch,ktori maju podobnu zivotospravu ako ja.To znamena nepravidelnu stravu,niektori mastne,niektori chlastaju a fajcia a o druhej skupine znamych,ktori su vecsinou sportovci so zdravym zivotnym stylom.Clovek by cakal,ze skor ludia(nie clenovia mojej rodiny) ako my v nasej skupine,co sa nedrzime tej spravnej zivotospravy (ale dopujeme sa tymi odparazitovavacmi to budeme znasat horsie).Ale na pocudovanie,opak je pravda.Tak sme to pripisali tym iver a iso....preparatomTot vsio.
Parazity ma kazdy clovek a ma ich v tele kvanta.Preto sa odporuca kazdy rok,ci polrok protiparazitna kura,zvlast u ludi,ktori v bytoch chovaju domace zvierata.No tak si tu kuru poniektori robime.Niektori setrnejsiu prirodnu,niektori si davame zvieracie,niektori drasticke,ktore by som nenabral odvahu skusit a niektori nato prdia.Ale z tych,co pravidelne prevadzame tieto pokusy,nik nemal skoro ziadne nasledky,ti co to neprevadzaju mali tazke az velmi tazke...jeden zomrel.Tak tazko sudit.Pisem len o tych,co dokazatelne boli chori na kovid.Tych,co neboli na testoch a ani nemali ziadne priznaky som do toho nezahrnul.A to by bolo asi vsetko.Nechcel som sa nikoho dotknut,vysvetlene je to hadam zrozumitelne a tak prajem len to,aby to chytilo co najmenej ludi.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Sorry, nejak som to pochopil, ze hovoríš o okruhu blízkych a teda o rodine.
Zdravý človek nemá žiadne parazity, má cca kilo bakteriálne flóry v hrubom čreve ale parazity nie. Tie zvladne imunitný systém eliminovat alebo sa nejak prejavia a v krvných testoch sa potom pri hlbsiom skúmaní nájdu zvýšené eozinofily a nasadia antiparazitika.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

d-s napísal:
matus69 napísal:Astra zeneca stoji 1,80 dávka, tzn za 3,60 si zaočkovany.
Akákoľvek liečba, aj generikami, je drahšia.
Nie je celkom pravda.
Do Astry Zenecy boli naliate peniaze s tym ze potom bude vakcina "za naklady".
Vyvoj bol dotovany.
ďakujem Ubikovi za link. Vyzerá to, že naozaj boli naliate peniaze, ale zdá sa že nie len do Astry ale do viacerých vývojových stredísk a investovali najmä USA a GB, EÚ v porovnaní s nimi málo. (Napriek tomu ale má EÚ najnižšie ceny za vakcíny.)

Neviem prečo AZ má tak nízke ceny oproti konkurencii. Ale krajiny, ktoré do nich investovali z toho zdá sa finančne priamo neprofitujú (ale UK ťaži z toho, že im AZ dáva celú anglickú produkciu).

Každopádne k tomu môjmu vyjadreniu vyššie - najdrahšia vakcína stojí okolo 25€, potrebuješ 2, čiže 50€, plus náklady na podanie očkovacej látky. Netuším koľko to je, ale aj tak ti musí byť jasné, že keď dostaneš koronu, máš povinnú karanténu, na ktorú si väčšina ľudí zoberie PNku, ktorá stojí viac ako 5-100€ za očkovanie - berieme v prípade ľahkého priebehu.
Ak treba návštevu lekára (nie hospitalizáciu!) a predpísať lieky, tak už len to je viac ako cena dvoch najdrahších vakcín.
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

čo k tomuto "pánovi" dodať .....
https://www.youtube.com/watch?v=oIxa5AKIxvQ
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Štátny ústav pre kontrolu liečiv napísal:Výbor pre hodnotenie rizík liekov Európskej liekovej agentúry dnes vydal stanovisko, že existuje možná súvislosť medzi veľmi zriedkavými prípadmi nezvyčajných krvných zrazenín s nízkymi hladinami krvných doštičiek a vakcínou Vaxzevria od AstraZeneca. 
Tieto zrazeniny boli pozorované v mozgu (cerebrálna venózna sínusová trombóza, CVST),  brušnej dutine (splanchnická venózna trombóza) a tepnách, v niektorých prípadoch boli pozorované spolu s nízkym počtom krvných doštičiek a/alebo krvácaním. 
Väčšina prípadov sa vyskytla u žien do 60 rokov do 2 týždňov po očkovaní, no v súčasnosti nie je možné určiť rizikové faktory pre tieto zriedkavé nežiaduce účinky, či už vek, pohlavie, alebo predchádzajúca anamnéza porúch zrážania krvi.
Jedna z pravdepodobných príčin vzniku krvných zrazenín je imunitná odpoveď, ktorá  vedie k poruche podobnej tej, aká vzniká u pacientov liečených heparínom (heparínom indukovaná trombocytopénia, HIT). V súčasnosti nie je možné identifikovať špecifické rizikové faktory pre vznik tejto poruchy. Výbor si vyžiadal nové štúdie, ktoré by poskytli viac informácií.
V prípade výskytu takýchto krvných zrazenín je nevyhnutná včasná špecializovaná diagnostika a liečba. Pri včasnej identifikácií príznakov zrazenín je možné ich liečiť a vyhnúť sa zdravotným komplikáciám.
V prípade výskytu týchto príznakov je potrebné bezodkladne vyhľadať lekársku starostlivosť:
- dýchavičnosť,
- bolesť na hrudníku,
- opuch dolných končatín,
- pretrvávajúca bolesť v oblasti brucha,
- neurologické príznaky ako pretrvávajúca a závažná bolesť hlavy alebo rozmazané videnie,
- drobné krvné škvrny vo veľkosti špendlíkovej hlavičky pod kožou mimo miesta vpichu (petéchie).
Vzhľadom na to, že vakcína poskytuje vysoký stupeň ochrany pred ochorením COVID-19 a pred jeho závažným a fatálnym priebehom a prípady takýchto nežiaducich účinkov sú veľmi zriedkavé, celkové prínosy vakcíny i naďalej prevyšujú jej riziká. 
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Samozrejme "celkové prínosy vakcíny i naďalej prevyšujú jej riziká".
Otazka je skor - nebolo by lepsie preferovat (nakupovat) vakciny kde su tie zname rizika mensie?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Keby boli stojace v regaloch - tak urcite. Akurat tak trochu vakciny nie su.

Ak si dobre pamatam, tak v UK registruju nejakych +- 30 pripadov (nie umrti) z 30.000.000 zaockovanych AstraZeneca. Cize co sa ti nezda na fraze: celkove prinosy vakciny i nadalej previsuju jej rizika? Lebo vakcinacia je presne o tom zhodnoteni.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dnes idem na pohreb kamarátovi, bývalému spoluhráčovi. Mal 37 rokov. Zabila ho zrejme trombóza. Akurát nie po vakcinácii ale krátko po prekonaní covidu. Len toľko k debate o potenciálnom riziku vakcín a nie poteniálnom, ale reálnom prínose vakcín...
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Mesi napísal:Cize co sa ti nezda na fraze: celkove prinosy vakciny i nadalej previsuju jej rizika? Lebo vakcinacia je presne o tom zhodnoteni.
Napisal som k tomu "samozrejme" - to je suhlas...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Chápal som to ako iróniu, mea culpa.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"