Rigorózna práca - dotazník

Arya
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 7 years 1 month

Rigorózna práca - dotazník

Príspevok od používateľa Arya »

Zdravím všetkých,

pracujem na rigoróznej práci, ktorá sa dotýka problematiky úpravy zbraní kategórií A/B/C na flobertky. Vytvorila som dva krátke dotazníky a chcela by som touto cestou poprosiť ochotných ľudí, či by nevenovali trochu času zodpovedaniu otázok týchto dotazníkov. Dotazník č. 1 je orientovaný na ľudí bez právnického vzdelania, dotazník č. 2 obsahuje navyše nejaké otázky na právnikov.

Účelom dotazníkov je len zistenie určitého prehľadu ohľadom rozšírenia povedomia, prípadne nejakých praktických skúseností, ktoré sú spojené s otázkou prerábky zbraní na flobertky. V dotazníkoch je možné vyplniť ľubovolné otázky, nie je potrebné vyplniť všetky.

Dotazník č. 1
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Dotazník č. 2
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Ak by sa našiel niekto ochotný, budem vďačná.

V každom prípade všetkým ďakujem aspoň za prečítanie tejto správy.

Prajem pekný deň
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4834
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa yarco »

Anonymná rigorózna práca? To fakt? :roll:
Arya
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa Arya »

Kde vidíte anonymnú rigoróznu prácu? Žiadna rigorózna práca nie je anonymná. Po obhájení je zverejnená v Centrálnom registri záverečných prác, kde si tie práce môžete pozrieť aj Vy, ak máte záujem.

V mojom príspevku som poprosila ochotných ľudí o vyplnenie dotazníka a to z dôvodu, že rigoróznu prácu píšem, teda som v procese spracovávania uvedenej problematiky.

Pre poriadok uvádzam, že o súhlas so zverejnením dotazníkov na tejto platforme som vopred požiadala admina fóra.

Ak Vás to nezaujíma, v poriadku a prajem pekný deň.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5588
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nerobil tu kedysi niekto podobný "výskum", hoci s inou témou, tiež vraj pre akademické účely? Neviem už, či to mala byť diplomovka, rigorózna práca alebo čosi podobné... Ja len, že som ju nevidel a pritom by ma dosť zaujímala.
:lol:
A len tak mimochodom, keď sa bavíme o súhlase admina, bavíme sa o súhlase koho? Panzera? Electrona? Alebo azda nášho fantómového superadmina?
:wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4834
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa yarco »

Arya napísal:Kde vidíte anonymnú rigoróznu prácu?
Vidím anonymnú požiadavku k anonymnej rigorózke.

Možno som staromódny, ale príde mi normálne a slušné uviesť, kto ako autor budúcej rigoróznej práce žiada ľudí o vyplnenie dotazníka a tiež v rámci akého štúdia/VŠ tá práca vzniká.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Jack, ta praca existuje a poznam jej autora, nic nekale sa tam nedialo. Dokonca strelci v nej vysli s dobrym vysledkom pri posudzovani a zvladani hrozieb oproti inym ludom.
Arya
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa Arya »

Zdravím,
či tu už niekedy bola "požiadavka" na vyplnenie nejakého dotazníka, to ja neviem a pravdupovediac ma to ani nezaujíma.

Za zaujímavé ale považujem, že príspevok s jednoduchými dotazníkmi považujete za natoľko dôležitý, že ste ma poctili týmito komentármi. Príde mi to, akoby ste sa niečoho báli, avšak absolútne nechápem čoho. Podotknúť musím aj, že ja som nikoho nežiadala, ja som poprosila ochotných ľudí. Vyplnenie dotazníkov je čisto dobrovoľné a anonymné. Preto nevidím dôvod, prečo by som na anonymnom fóre pri dobrovoľne a anonymne vypĺňanom dotazníku mala zverejňovať svoje meno. Vy ste sa mi pri Vašich invektívach na moju snahu napísať kvalitnú prácu taktiež nepredstavili.

Môj odborný výskum je v začiatkoch a či vôbec dôjde k dokončeniu práce, to ja Vám mesiace pred dokončením práce povedať neviem. Nakoľko je môj výskum len v začiatkoch.

Ak Vás to však natoľko zaujíma, práca nie je písaná v rámci žiadneho štúdia, ale v rámci rigorózneho konania. Toto rigorózne konanie sa vedie na Právnickej fakulte Univerzity Komenského. Kedy toto konanie skončí, to sama neviem, nakoľko z dôvodu pandémie sa rigorozantom predlžovali lehoty na odovzdanie prác.

Môžem Vám však sľúbiť, že po ukončení konania, obhájení práce a jej oficiálnom zverejnení v ZRZP túto prácu ľahko dohľadáte v spomenutom registri.

P.S: Ak by ste si dali tú námahu a dotazníky otvorili, zistili by ste, že v poslednej otázke dotazníka č. 2 je možnosť aj osobného stretnutia som mnou (prípadne elektronickej, mailovej alebo akejkoľvek inej komunikácie) a to vo veci diskusie na danú tému.

P.S.2: O súhlas so zverejnením dotazníka som poprosila admina p. Panzera.

Pekný deň
Arya
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa Arya »

Páni, špecificky p. Jack a p. Yarco,

pre upokojenie situácie vám obom chcem povedať nasledovné:

Chápem, že za vašimi jemne ofenzívnymi správami môže byť istá obava o streleckú komunitu, prípadne niečo podobné. Mojim úmyslom ale nie je poškodiť strelcov, sama som držiteľom zbrojného preukazu, vlastníkom pištolí a súčasne právnikom. Mojim úmyslom je čisto napísať rigoróznu prácu, obhájiť ju, spraviť štátnicu a tým získať titul JUDr. Zároveň ale chcem, aby moja práca mala nejaký prínos. Keďže streľba je mojim koníčkom a zároveň milujem právo, vymyslela som si tému práce : "Fenomén nedostatočnej konverzie strelných zbraní skupiny A,B,C na flobertové zbrane skupiny D a neodstíhateľnosť osôb pri ich opätovnej reaktivácii.

Napriek Vašim asi obavám (prípadne čomukoľvek inému, čo vašimi útokmi sledujete), zatiaľ nevidím dôvod zverejňovať svoje meno ako autora, nakoľko tá práca ešte de facto neexistuje, je len v začiatočných fázach tvorby.

V prípade, že máte záujem viesť debatu na túto tému, som k dispozícii. Nech sa páči, môžete mi napísať súkromnú správu, kde sa vám predstavím, avšak očakávam, že sa aj vy predstavíte mne.

Tiež nemusím dôverovať anonymným profilom na nejakej komunikačnej sieti, tiež som opatrná, ako zjavne aj vy.

S priateľským pozdravom,
Arya
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5588
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Arya, vidíš, chyba v úsudku. Kto v tejto komunite potrebuje, ten vie, kto je Panzer. A vie aj to, kto je Jack. A vie, kto je Yarco. A Electron a Black Powder a kto sú ostatní modi a admini. A vie aj to, kto sa skrýva za najčastejšie prispievajúcimi nickmi. Ale kto vie, kto je Arya? Čiže hoci vystupujeme pod nickmi, s našou identitou nejaké tajnosti nerobíme, občas sa aj niekde stretneme. Určite nie sme nijako zakonšpirovaní. Hovoriť o nejakej opatrnosti, pokiaľ ide o našu identitu, na takej monitorovanej stránke ako je táto, asi nemá príliš význam.
:D
A obavy o streleckú komunitu? Neviem, ako Yarco, ja sa v tomto momente určite neobávam, ja sa skôr zabávam. V každom prípade, ak by si nám bola hneď predstavila seba a svoju prácu aspoň v týchto kontúrach, alebo sa na WF vyskytovala už skôr, než si hodila do pléna dotazník, mohli sme predísť takýtom debatám a najmä pochybnostiam, ktoré si vyvolala v niektorých členoch WF komunity (to oni ma kontaktovali ako moda).
8)
Ak by si dospela k domnienke, že na WF je nejaké a priori podozrievavé osadenstvo, tak vedz, že za tie roky sme tu mali napríklad aj rôzne provokácie. Vždy sme im, s aktívnym prispením WF komunity, úspešne čelili a nedovolili, aby ktokoľvek diskreditoval streleckú komunitu, napríklad aj prostredníctvom poukazovania na aýkoľvek "nevhodný" obsah na WF. A obyvkle sme sa na týchto pokusoch a ich autoroch dobre zasmiali. Takže ak sa chceš čudovať, tak môžeš, ale nie je príliš čomu. Zvykli sme si tu na všeličo, najmä pred parlamentnými voľbami...
:idea:
Takže vitaj a až to pozbieraš, dokončíš prácu a ukončíš rigo, určite nás na ňu upozorni. Ver, že viacerí si ju so záujmom prečítame (bez irónie).
Arya
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa Arya »

Tak vám ďakujem za privítanie.

Ja ale som členom fóra asi 5 rokov, takže ako novicka sa veľmi necítim. A keďže ja sa s vami nestretávam, nemám pocit, že vás poznám a to bez ohľadu na to, že tu už nejakú dobu čítam vaše príspevky.

Že ste sa pozabávali, je tiež fajn, aspoň máte lepší deň.

Keď bude práca dokončená, nemám problém zverejniť ju aj tu. Dokonca som rada, že má niekto potenciálny záujem ju čítať.

Som rada za urovnanie začínajúceho konfliktu, nejako zvlášť ma to zrovna nebavilo. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2913
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Jack napísal:A len tak mimochodom, keď sa bavíme o súhlase admina, bavíme sa o súhlase koho? Panzera? Electrona? Alebo azda nášho fantómového superadmina?
:wink:
Ja som dával súhlas na základe otázky zo súkromnej správy. Samozrejme, je na každom členovi wf, či sa pripojí, alebo nie. Pochopiteľne chápem prirodzenú opatrnosť. Ja som dotazník vyplnil, aj keď nie všetky otázky považujem za najšťastnejšie formulované. Ale v tom rešpektujem názor autorky otázok.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4834
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa yarco »

Arya napísal:Som rada za urovnanie začínajúceho konfliktu, nejako zvlášť ma to zrovna nebavilo. :wink:
Tiež som rád, že sa to vysvetlilo a prácu si lepšie predstavila. Nič osobné v tom samozrejme nebolo.

Uznávam, moja prvá reakcia mohla mať trocha kulantnejšiu formu :?. Ale zase žiadnych spomínaných invektív tvojim smerom si nie som vedomý, to nebýva úplne môj štýl.

Držím palce, nech sa ti prácu podarí dokončiť, som zvedavý na výsledok.
Arya
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa Arya »

Zdravím všetkých/ ahojte,

chcem týmto poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do vyplnenia dotazníkov. Vážim si, že ste tomu obetovali svoj čas.

Dotazníky splnili svoj účel a teda nie je ďalej potrebné, ich v skupine ponechávať.

Keďže sama tu nevidím možnosť vymazať tému, chcela by som poprosiť niekoho, kto má na to dosah, o zmazanie/uzamknutie témy. O dokončení a obhájení práce budem potom informovať, keďže pár ľudí prejavilo záujem to čítať.

Ďakujem a pekný deň prajem.

Lucia
Zamknuté

Návrat na "Flobert"