Obydlia

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Rišo, ale to je normálna stavebná technológia... :idea:
Železobetónové (niekedy aj murované) konštrukcie sa zosilňujú napr. aj oblepením aramidovou alebo uhlíkovou tkaninou (pomocou epoxidu), takže až taká blbosť by to nebola..., ale tá cena! :mrgreen:
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

d-s napísal:@Laci
Myslim tym tazke liatinove kachle na drevo so splynovanim, s dobou horenia 6-8 hodin,
doba horenia závisí najmä od toho, koľko kg dreva do tých kachiel budeš vedieť dať.
To splyňovanie zvyšuje výhrevnosť a znižuje exhaláty (a menej zanáša komín), ale nespomaľuje dobu horenia. Práveže keď chceš, aby to dobre splyňovalo, tak tam musí ísť dosť vzduchu, takže žiadne veľké škrtenie aby to dlhšie horelo neprichádza do úvahy - to žiaľ na Slovensku mnoho ľudí historicky kúri tak, že naloží na noc pec a zavrie prívody vzduchu, a ono to potom pomaly horí, tlie a pec je ráno teplá, čiže majiteľ je spokojný (ak sa neudusí CO), lenže celá dolina je v dyme a komín zadechtovaný.

nie som odborník, ani predajca, takže neviem o tom všetko, ale veľa som si o tom čítal a hľadal. Ak si pripravený na väčšiu investíciu, resp. ak chceš kúriť drevom v bydlisku (nie na chate) tak treba ísť do veľkej murovanej akumulačnej pece, kde sa zakúri ráno, nechá prehorieť a potom večer. Keď je veľká zima tak 3x denne. To je podľa mňa ideál na dom. Variť sa na tom ale samozrejme nedá.
Ak s tým nebudeš kúriť denne, tak potom každá lepšia pec za zhruba 1000€ už je to čo hľadáš. Doporučujem tiež kúpiť akumulačné prvky. Nemusí byť liatinová, pretože najväčšiu horúčavu poberie šamot. A vymeniť pec za 15 rokov možno nebude na škodu (aj tu je pokrok). Ale samozrejme liatinová je stávka na istotu.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

matus69, kedze odpovedas vseobecne co sa tyka kurenia, tak pridavam nejake info.
Vyuzitie je typu "prechodny pobyt", par dni ano, par dni nie.
Kurenie drevom bude jeden z 2 systemov kurenia vykurujuce velky priestor (jeden ca 140m3, druhy 90m3, + co prejde dverami do izieb), 2. system su klimatizacie na kurenie.
Jedny kachle (resp. cokolvek to bude) budu musiet mat moznost varenia, druhe nie (nechcem byt na chalupe zavisly od elektriny).
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

už som v ňom piekol chlieb aj bôčik :D je to v obývačke a manželka je tiež spokojná

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 5_952.jpeg
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"