AR-15 all about

Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Sú u nás dostupné AR15 (vyrába to vôbec niekto?), ktoré majú vzhľad "klasickej" M16/ M4? Mňa tie moderné varianty s rôznymi railami a pod "neberú", kedže mi pripomínajú pílu na drevo/pilník :lol:
Čo som našiel, tak Norinco, ale niečo "lepšie"? :idea:
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aparapi, skúsil by som sa spýtať u Fraňa, čo od Smith & Wesson má na sklade. SW mali kedysi v ponuke aj model v konfigurácii evokujúcej klasickú AR15/M16, ale teraz neviem, ako to je, lebo na stránke sa ide cez konfigurátor...
Možnosťou - a vôbec nie zlou - je tiež Oberland Arms, ktorá sa občas vyskytne v tebou spomínanej konfigurácii. Ak to nemáš ďaleko do Rakúska, pozri napríklad Austria Arms.
Alebo potom sa dá popozerať po jazdenke, ale to veru neviem. Na českých weboch sa objavuje častejšie, u nás ju kedysi predávali v už nejestvujúcom Dease a vyskytli sa vo väčšom množstve, ale v posledných rokoch neregistrujem, že by ju niekto ponúkal na pulte.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Treba sledovat aj bazarove servery, nejake 3 mesiace dozadu bola na predaj jedna od Colt-u.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Vdaka za tipy, napr. tie Oberland Arms nevyzerajú vôbec zle :P
pekné sviatky....
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nemám s OA osobnú skúsenosť, okrem toho, že som jednu či dve poťažkal v rukách, ale čo počúvam, povesť majú dobrú... A toto mi napadlo ako prvé. Ale som presvedčený, že aj od SW som pár rokov nazad videl čosi, čo by zrejme korešpondovalo s predstavou, ktorú si nám tu načrtol. SW je cenovo podstatne nižšie než OA a pritom kvalitou ešte stále v norme. Inak, moja prvá AR15 bola od Sig Sauer a hoci to nebol žiadny zázrak, nič zlé na ňu ešte ani dnes, keď som sa už o čosi posunul, neviem povedať. Tam to malo v základe v niektorých črtách blízko k "ozajstnej" M4, ale malo to iný gas block, hlaveň 16 palcov a nemalo carry handle. Rovnako ako SW ich do SR vozil Fraňo. Cenou (ale zrejme aj kvalitou) boli trocha vyššie než SW. Dnes ale Sig Sauer M400 Sport v pôvodnej podobe už zrejme ani nerobí...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

V 2017 som kupoval tento Smith Wesson M&P-15 u Fraňa. Odnímateľná carry handle, taká poloťažká hlaveň, twist 9".

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

chcel by som sa opytat ci carbine lenght gas tube je problem. ked pozeram po nete tak tuto dlzku maju vsetky 16" AR. dakujem
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Asi tie nerozumiem. Skús upresniť, aký problém by to mal byť? Prečo?
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

no tu niekde vyssie som cital ze treba brat midle lenght alebo rifle lenght. ze pri tejto carbin lenght to ma vyssi tlak a vic kope, a teda tym ze je aj kratsia zivotnost, resp vyssie opotrebenie. teda ci je to tak dolezity faktor ze sa treba obzerat po midle lenght alebo rifle lenght alebo alebo ako...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aha, už rozumiem, čo ťa zaujíma. Neviem ale, či by som to nazval problémom. Hlavne neviem, na čo tú flintu vlastne chceš. Ja môžem porovnávať najmä rozdiel medzi carbine a mid length a hoci rozdiel v správaní zbrane tam je, pripísal by som ho viacerým faktorom. Súdruhovia v USA sa radi hrajú s bufermi a pružinami, čo nás, vzhľadom na podobu tuzemskej ponuky aftermarket dielov, nemusí moc trápiť. Neviem, koľko toho plánuješ vystrieľať a či chceš aj nejako vážnejšie súťažiť. Ak to ale chceš len na také plinkanie, potom by som to vôbec neriešil. Ja osobne na mojej flinte s carbine length žiadne nadmerné opotrebenie nevidím, ale nepovažujem to za nejaké referenčné zistenie už aj preto, že z nej strieľam sporadicky…
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

super, dakujem za odpoved. vyuzitie bude ciste amaterske prilezitostne strielanie. zatial. AR som nikdy nemal takze len sondujem co a ako. ano, vyber a dostupnost aftermarket dielov v porovnani s USA je slusne povedane mizerna...co uz, my sme europa :D medzitym som zistil ze sa da nahodit nastavitelny gasblock.
Používateľov profilový obrázok
heisenberg
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa heisenberg »

Ahojte, zaujimal by ma Vas nazor ohladom vyberu komory pre AR15 ... 5.56 alebo 223 Wylde? Co som cital na US forach tak 223 Wylde by mal mat to naj z 223 rem a 5.56 NATO.

vdaka za postrehy :D
Miki80
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 1 year 11 months

Príspevok od používateľa Miki80 »

Dobrý, den malý pomocník pro boj s místem je na světě. Nechtěl jsem své zásobníky nechat válet jen tak. Jedná se o 3D tisk.
Pokud se někomu líbí piště SZ. Určitě se nějak domluvíme.
Prílohy
EAC7748F-02AB-4487-8CEB-A8EC6A2C2F05.jpeg
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Aky postup by ste odporucili na zabehnutie novej flinty ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"