Upgrade fóra a zmeny

Nahlasovanie chýb, odkazy adminom a moderátorom, kontakt na admina etc.
Používateľov profilový obrázok
Admin
Administrátor
Príspevky: 142
Registered for: 18 years 5 months

Upgrade fóra a zmeny

Príspevok od používateľa Admin »

Fórum prešlo počas týždňa zmenou vlastníka, a dnešným dňom prešlo aj veľkým upgradom. Nebolo to najľahšie a je možné, že v systéme budú nejaké muchy (predošlá verzia ktorú sme tu mali bola z augusta 2012). Preto prosím, ak naďabíte na nejaké problémy, alebo máte akékoľvek pripomienky, tak ich prosím nahlasujte do tohto vlákna.

Zoznam najväčších zmien:
  • Fórum má konečne https certifikáty a šifrovanú komunikáciu vyžaduje.
  • Prechod na najnovšiu verziu phpBB
  • Starý design nebolo možné portovať, čo som využil na nový štart - zo stránky zmizli všetky rozbité bannery, bol pridaný tmavý režim a je plne funkčná na mobilných zariadeniach
  • Tí, ktorí by si chceli ponechať „staré“ zobrazenie s informáciami o užívateľoch na ľavo od príspevkov, si môžu toto nastavenie vrátiť v osobných nastaveniach ucp.php?i=230
  • Pravidlá musí schváliť každý nový (aj existujúci užívateľ), ide o prípravu na nový systém registrácie – zatiaľ sa v nich nič nemenilo (pribudla časť o ochrane súkromia)
V najbližšej dobe ešte dôjde k drobným úpravám, primárne mi išlo o to, aby sme sa čo najskôr dostali na novú verziu fóra a mohli sa odraziť. Webforum bolo spustené 23. mája 2003 a spája streleckú komunitu už 19 rokov. Fórum ako také je len platforma a prostriedok a jeho obsah a hodnota je tvorená Vami - užívateľmi. Táto komunita dokázala zdieľať znalosti napriek zanedbanej platforme, a ja len dúfam, že ak platforma zanedbaná nebude, tak sa nám to podarí ďalších 19 rokov. Moja nesmierna vďaka patrí aj tímu moderátorov a administrátorov, ktorí za tie roky vložili do správy neskutočné množstvo roboty.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Pripájam sa k poďakovaniu! 8)
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Pekne ... omnoho lepsie citatelne napriklad na mobile ... len jedna poznamka ci navrh ...
Ikona neprecitaneho prispevku je ... no treba na to ostrit
wf1.png
wf1.png (3.31 KiB) 6974 zobrazení
Keby ze napriklad takto?
wf2.png
wf2.png (3.11 KiB) 6974 zobrazení
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

To by sa malo dať zmeniť, ale je to technicky redundatné - klikať alebo ťukať ide aj na tú veľkú hneď pri názve príspevku.
2022-02-20 22_31_06-.png
2022-02-20 22_31_06-.png (10.52 KiB) 6969 zobrazení
Použiť sa nedá vtedy, keď žiadne neprečítané príspevky nie sú (nebude aktívna) - potom fungujú len tie čo si ukázal, a smerujú na posledný post.
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Nemal som na mysli temu (to je spravene chrumkavo), ale uz priamo v nej rychlo vidiet, ktore prispevky su nove
Používateľov profilový obrázok
Admin
Administrátor
Príspevky: 142
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa Admin »

Upravené. Aj keď vyzerá že vo verzii fontu čo je pribalená k téme (nechcem nič hostovať externe) nemám plnú bublinu.. Zatiaľ snáď poslúži ikonka sticky-note :)
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Dakujem, hadam to pomoze aj ostatnym
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

V predošlej verzii fóra bola jedna pre mňa šikovná funkcia, že sa dalo zobraziť tie témy, ktoré som "neprečítal". Neviem to asi dobre popísať, ale len som klikol a zobrazili sa mi tie témy, kde dačo pribudlo od posledného prihlásenia. bolo to šikovné, nemusel som sa k tomu preklikávať cez nadradené zoznamy tém. Chcel by som sa opýtať či niečo také zostalo a kde to je.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

V lavom hornom rohu máš ikonku "Rýchle odkazy" hneď vedla FAQ a tam keď klikneš, sa ti vyroluje ponuka.
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

Ďakujem. Prehliadol som to.
Používateľov profilový obrázok
Admin
Administrátor
Príspevky: 142
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa Admin »

Na stránke som zapol nový tmavý režim (nejde len o plošné invertovanie farieb, ale dedikovanú tému).

Má to ešte svoje muchy, ale je to ďaleko použiteľnejšie ako ten predtým.

Ak by ste narazili na problémy tak píšte sem.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vymazal som a zablokoval spam,dostal sa tu cez gmail.com
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tmavý režim je fajn, neťahá to tak strašne oči.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

V predchádzajúcej verzii bol kdesi zobrazený dátum a čas posledného prihlásenia. Možno zle hľadám, ale nikde to už nevidím, je to možné niekde nájsť?
Edit: už som to našiel, dá sa to vidieť v "Moje nastavenia".
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Neuvažujete o zavedení funkcie "spoiler"?

Práve som postoval a z časti prekladal jeden dlhší článok, minimálne tá cudzojazyčná časť by jej skrytím príspevok dosť skrátila. Príspevok je nutný aj s orig. znením, lebo článok je inak skrytý za paywall-om.
Napísať odpoveď

Návrat na "Správa fóra"