Strelnica pri dome

Luchesa
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 2 years

Strelnica pri dome

Príspevok od používateľa Luchesa »

Zdravím. Bývame na dedine v dome s väčším pozemkom, od ktorého je asi 20 metrov areál strelnice, ( strelecký klub)ktorú idú čochvíľa spustiť. Po rozhovore s majiteľom som zistila, že strieľať sa bude aj z ťažších zbraní, ( neviem, ako to majú papierovo, neviem, kde do toho nahliadnuť)skrátka budeme dosť intenzívne vnímať hluk. Ďalšia vec je tá, že asi 30 metrov odtiaľ máme menšiu stavbu, kde organizujem rôzne akcie pre deti. Nehovoriac o tom, že sa v blízkosti strelnice hrávajú moje štyri deti.( Majú tam bunker, trať pre bicykle..) Neviem, na koho sa mám obrátiť a zistiť, či na toto majú nárok, a ako sa vlastne k tomu postaviť. So starostom asi nič nevyriešim, sú priatelia. V streleckom klube sú zapísaní aj niekoľkí policajti. Tým pádom mám pocit, že sa nemám na koho obrátiť, preto vám budem vďačná za akúkoľvek radu. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ohľadom hluku Životné prostredie alebo hygiena. Ohľadom bezpečnosti, každá strelnica má vypracovaný balistický posudok, ak máte pochybnosti obráťte sa asi nám iestny úrad a policajný zbor. Asi úplne každý strelecky klub má medzi členmi policajtov, netreba mať predsudky.
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

20 metrov od zastavby? To sa mi nezda, kdeze to je? A co bolo skorej, strelnica ci barak?
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 3 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Aby to nakoniec nebolo tak, ako s tou “oddychovou zonou” v Trnave na Strkoch... :roll: :evil:
inak, v danom pripade sa nikde nespomina zastavba, pise iba ze ma vacsi pozemok a 20 m od neho (20m od hranice velkeho pozemku) ma byt strelnica + ze tam je nejaka “mensia stavba”, co moze byt cokolvek (zahradny domcek, chatka, sopa, kurnik...)
balisticky posudok a prisne hygienicke normy presne stanovia podmienky prevadzkovania strelnice a myslim ze prave v dnesnej dobe si ich nikto nedovoli obchadzat....
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Neuvažujem ani tak o tom, čo nám pani Luchesa povedala, ale čo nám zamlčala. Predsa nejde prevádzkovať strelnicu bez balistického posudku.
:roll:
Dom s väčším pozemkom... ako väčším? Bavíme sa o ároch, hektároch? A 20 m od hranice pozemku má byť areál strelnice a 30 m od areálu strelnice zas detský domček... bavíme sa o otvorenej, nie krytej strelnici, všakže? Keď to takto premeráme, bavíme sa o vstupe do strelnice? Jej plote? Alebo sa bavíme už o streleckých stavoch? Strelišti? A inak, už to tu padlo: čo bolo skôr? Strelnica alebo váš dom?
:?:
Neviem, na Slovensku niet predpisov, ktoré by sa nedarilo obchádzať, ale práve pri strelnici si myslím, že všetci zainteresovaní - ak sú aspoň trocha príčetní - spravia všetko tak, aby to bolo legálne "nepriestreľné". Trocha mi to v kontúrach pripomína situáciu, keď si chlapík v PK otvoril krytú strelnicu v opustených skladoch a hoci vonku nebolo skoro nič počuť, tak dobrý sused odnaproti to videl/počul inak. A zvlášť operoval s tým, že sa na strelnici môže búchať aj z kosy a to už je des a hrôza. OK, on to tak možno subjektívne pociťoval. Ja zas subjektívne nie. A objektívne? Zbytočné ťahanice pre prevádzkovateľa strelnice...
:D
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Trosku mi to pripomina scenar ako v istom nemenovanom meste, kde ludia nakupili lacne pozemky pri letisku (lacne kvoli hluku z lietadiel), postavili domy a teraz sa stazuju, ze je tam velky hluk, ze sa im vlecne lietadla otacaju nad domom. Preco sa len nemozu otacat inde ? :D
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Štandardná taktika zmrda, niekam sa prisťahuje a je presvedčený že príroda a okolie sa mu musí prispôsobiť.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jo, to máš všade. Prisťahuje sa to na dedinu a vadí tomu kikiríkanie kohúta. Nie u susedov, ale tak celkovo, kdesi o päť a viac dvorov ďalej. Alebo sa prisťahuje ku kostolu a odrazu mu vadia zvony a spomenie si, že je vlastne ateista, nabalí na seba podobných a mrkocú, že to vyzváňanie je obťažovanie zo strany kresťanských fundamentalistov, že je to anachronizmus a súdruženkovia ho preto chcú odrazu zrušiť/vypnúť. A keď im nerozmieš a nejdeš po ruke, tak si tmár a cynik a chýba ti empatia a tak... Toľko len z mojej vlastnej skúsenosti/praxe.
:evil:
Strelnica je pre takýchto jedincov ozaj výživná obeť. A pre súdruženkov, čo chcú iným diktovať, ako žiť a v zbraniach vidia prapodstatu zla, je to dvojnásobne lákavé sústo. Ako... netvrdím, že v prípade, o ktorom sa tu bavíme, to musí byť práve takto, ale hold, empíria ma vedie k určitej opatrnosti. Preto som sa pýtal na ďalšie okolnosti. Odpovede sme sa tu zatiaľ nedočkali.
:D
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ono este pridam, ze osobne sa mi viac krat potvrdilo, ze rusive javy su rusive pre daneho cloveka/rodinu len do mementu kym ich dzera, syn ci iny prislusnik rodiny nieje tiez clenom organizacie a tiez neprispieva k tvorbe rusiveho javu :D haha

Example:
Pred zacatim vycviku:
- preboha kto ma pocuvat ten hluk, preco sa to neotaca inde ale nam nad dedinou , domom...

Po zacati vycviku:
- Ako tie lietadla maju krasny zvuk ...jooj a ako to len krasne ide tomu mojmu synatorovi :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Peter, viem si predstaviť. A ešte ako kukajú na oblohu, že jaaaj, ale je dnes krásne počasie, prečo ešte nie sú vo vzduchu? To sa im to bude dobre lietať, paráda...
:mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Presne a ono je to smutne ale je to asi tak vo vsetkom.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Luchesa napísal: 26 Mar 2022, 14:09 Zdravím. Bývame na dedine v dome s väčším pozemkom, od ktorého je asi 20 metrov areál strelnice, ( strelecký klub)ktorú idú čochvíľa spustiť. Po rozhovore s majiteľom som zistila, že strieľať sa bude aj z ťažších zbraní, ( neviem, ako to majú papierovo, neviem, kde do toho nahliadnuť)skrátka budeme dosť intenzívne vnímať hluk. Ďalšia vec je tá, že asi 30 metrov odtiaľ máme menšiu stavbu, kde organizujem rôzne akcie pre deti. Nehovoriac o tom, že sa v blízkosti strelnice hrávajú moje štyri deti.( Majú tam bunker, trať pre bicykle..) Neviem, na koho sa mám obrátiť a zistiť, či na toto majú nárok, a ako sa vlastne k tomu postaviť. So starostom asi nič nevyriešim, sú priatelia. V streleckom klube sú zapísaní aj niekoľkí policajti. Tým pádom mám pocit, že sa nemám na koho obrátiť, preto vám budem vďačná za akúkoľvek radu. Ďakujem
Veľmi jednoducho, neodkladným opatrením. Na advokáta a súd.
Potom hygiena - hluk.
Na nete nájdeš kopec príkladov ako úspešne aj mediálne zlikvidovať strelnicu...
Luchesa
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa Luchesa »

Ďakujem za postrehy. Bývame tu 10 rokov…...................Prosím, nereagujte už na článok............…..................už sme si to poriešili. Ako sme predpokladali, pravda bola na našej strane. Vďaka a zdravim
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Keďže si požiadala tu ludi o radu, čiže ich čas, patrilo by sa aspon pár vetami napísat ako to dopadlo.
Teda tak by som postupoval ja.
Celkom ma zaujíma výsledok/ vyjadrenie hygienika...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"