Zbrane a strelivo - kde (ne)radi nakupujete?

Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Dnes mi v maily pristalo toto:
Vážení zákazníci spoločnosti Brownells Slovensko,

V prvom rade by sme sa Vám chceli poďakovať za doterajšiu podporu a priazeň, ktorú si veľmi vážime.

V druhom rade Vás chceme informovať, že pobočka Brownells Slovensko sa v uplynulých dňoch zlúčila s pobočkou Brownells Česká Republika. Zlúčením sa urýchli vybavenie a dodanie tovaru z USA.

V neposlednom rade sa Vám chceme ospravedlňit za oneskorenú komunikáciu v posledných týždňoch, za zdržanie a bohužiaľ aj za nedodanie a nevybavenie Vašich otvorených objednávok. Pokiaľ ste od nás neobdržali email o odoslaní tovaru, Vaša objednávka bola bohužiaľ zrušená.
*( o zrušení Vašej objednávky Vám bol / bude v najbližších dňoch automaticky zaslaný notifikačný email )

Refundácia:
V prípade platby kreditnou kartou / bankovým prevodom Vám bude, v priebehu niekoľkých dní, uhradená suma pripísaná na Vašu platobnú kartu alebo zaslaná späť na Váš bankový účet.
V prípade len pred-autorizácie platbonej karty bude autorizácia po zrušení objednávky automaticky stornovaná.

Pokiaľ máte o tovar stále záujem, stačí ak sa zaregistrujete a Vašu objednávku znovu vytvoríte na stránke http://www.brownells.cz - Brownells Česká Republika.

Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme a ďakujeme za Vaše pochopenie.

Tím Brownells Slovensko
Bamboocha
prispievateľ
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

jj aj mne doslo vcera v noci, tak pockam kym sa vratia peniaze a ide sa nakupovat znova, len skoda tych stratenych 3 mesiacov
JackDaniels
občasný prispievateľ
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa JackDaniels »

Ak si niekto myslí, že sa niečo zmení k lepšiemu tak je blázon ;). Brownells CR patrí tomu istému ako Brownells SK, stačí si pozrieť obchodné registre oboch krajin ( verejne dostupné údaje). Ten istý sa jak tu na SR tak tam v ČR sa extrémne zadlžil a teda týmto krokom len oddialil neodvratné :D Preto už dávno objednávam cez Brownells DE na kamoša a ten mi to preposiela, kto možete vyhnite sa Brownells CR :D
Igrlik
častý prispievateľ
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Dve objednávky mi viseli na brownells.sk:
K druhej, zadanej v polovici októbra, mi prišiel pred týždňom emajl s informáciou, že bola expedovaná z USA a do dvoch týždňov bude doručená.

K prvej, zadanej koncom septembra - nič. Poslal som teda dotaz... po emajlovom ping-pongu v priebehu dvoch dní som sa dozvedel, že objednávka bola zamietnutá/zrušená a po potvrdení kartového účtu mi boli už aj vrátené peniaze.
Breza
prispievateľ
Registered for: 4 years 3 months

Príspevok od používateľa Breza »

Arcanus napísal:Prave si tu citam o majitelovi svetpusiek.sk a mozno by vedel doviest na trh aj nejaku 'exotiku' ked uz je taky kamos s KLDR :D

http://www.kldr.info/2017/01/31/draxler ... -zavidiet/
Dik za info. Viem, ze toto nepodporim ani centom...
Ravenn
častý prispievateľ
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

Rád znovu nakúpim vo Falco, Banská Štiavnica. Volal som, že mi praskla spona, po dlhých rokoch a že za koľko peňazí je nová. Nielenže mi uznali záruku na dlhoročnom púzdre (6 rokov?8 rokov ani neviem presne ako dlho som to púzdro mal, kydex, vnútorné. Už dávno také nevyrábajú), ale poslali sponu a aj celé nové púzdro, kuriérom, do týždňa. Bezplatne. Skvelá komunikácia, telefonicky, emailom k tomu. Veľká pochvala pre Falco!
Panzer
Administrátor
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

S Falcom mám rovnako priaznivé skúsenosti.
dantes
častý prispievateľ
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa dantes »

Aj ja som velmi spokojny. Mam od nich aspon 3 puzdra a vsetky funguju perfektne. A to maju aj cez 10 rokov. Ak maju navyse pristup ako pise Raven, tak klobuk dole.
fleg
občasný prispievateľ
Registered for: 13 days

Príspevok od používateľa fleg »

ZP mam relaivne kratko (1 rok) a zatial si kupujem "len" druhu zbran v poradi, ale zopar veci mi nejde do hlavy.
A to su predajcovia. V podstate by sa dalo povedat, ze zhanam slusneho predajcu zbrani, ktory poradi a pomoze, pretoze...
Pred rokmi som kupil synatorovi airsoftku a chcel dokupit nejake veci do nej za asi 150-200 eur...vybral som si popularny slovensky obchod a odvtedy cele zle...komunikacia ziadna, ak ano arogantne chovanie v telefone, nedodrzanie dohodnutych veci a terminov, detske vyhovorky...proste cele zle.
Pritom ako hovorim ide o dost popularny eshop aspon medzi mladsimi rocnikmi, nechapem ako tam moze niekto nakupovat.
Potom som mal nakup v Slovenskej Lupci u GP. Tam naopak za pultom sikovny chalan, aj sa ospravedlnil za nedostatoky, aj poradil, aj navyse pokecal, aj som sa kopec veci dozvedel...za mna super.
Lupcu mam daleko, takze dalsiu zbran som si kupilu blizkeho dealera a....mam divne pocity. Komunikacia mailom odmerana, ziadna snaha pomoct, ci poradit, v obchode priamo detske vyhovorky, takze 1.pokus o zakupenie neuspesny, aj ked telefonicky bol dohodnuty, nevadi, ze som siel 30km tam a 30 naspat...normalne sa tam cloveku uz neche nakupovat. Na otazku mate XY rad by som kupil, odpoved nemame a ...nic. Ze nech skusim iny model, alebo by som odporucil toto a tamto...0 bodov.

Moja predstava o predajcovi...zanieteny fanda do zbrani, zovialny, ukecany, je rad, ze ma dalsiu ovecku a nielen preto, ze mu nieco preda, ale preto, ze ma ten obor rad. Snazi sa poradit, aj ked mozno nieco nema skladom, alebo nevie zohnat odporuci kludne aj konkurencny vyrobok, pretoze mi chce pomoct...proste vo mne vyvola taky pocit, ze je tu pre mna a nie ja pre neho.

Btw v meste mame take polovne potreby, kde robia 3 baby...velmi rad tam nakupujem, pretoze mam pocit, ze som zakaznik a ze su radi, ze som u nich. Navyse vzhladom na to, ze su baby aj poradia (min jedna z nich je aktivna strelkyna podla jej rozhladu). Bohuzial je to "len" taky mensi obchodik.

Ake mate skusenosti s predajcami vy?
peter9898
prispievateľ
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

JackDaniels napísal: 16 Nov 2020, 21:04 Ak si niekto myslí, že sa niečo zmení k lepšiemu tak je blázon ;). Brownells CR patrí tomu istému ako Brownells SK, stačí si pozrieť obchodné registre oboch krajin ( verejne dostupné údaje). Ten istý sa jak tu na SR tak tam v ČR sa extrémne zadlžil a teda týmto krokom len oddialil neodvratné :D Preto už dávno objednávam cez Brownells DE na kamoša a ten mi to preposiela, kto možete vyhnite sa Brownells CR :D
Ja ked som potreboval nieco objednat a dorucovalo sa len napr do nemecka tak som pouzil sluzby "https://www.mailboxde.cz/" ti to da virtualnu adresu a potom ti ten balik preposlu na Slovensko. Zatial spokojnost aj ked zatial som takto riesil len elektroniku.
Jack
moderátor
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Fleg, nič v zlom, ale ak chceš vidieť, aké máme súsenosti s predajcami, tak si poctivo prečítaj toto vlákno. Lebo položiť na konci tvojho príspevku, ktorý je na 52. strane vlákna so 14-ročnou históriou otázku tak, ako si ju položil, vyznieva až nemiestne, ako by si chcel troška chatovať. :twisted:
fleg
občasný prispievateľ

Jack toto vlakno som nevidel, zalozil som si vlastne, ale moderator mi to presunul sem, takze idem luskat posupne.
Otazka mi pride k veci, pretoze podmienky sa menia v case...moze vzniknu novy predajca, stary sa moze pokazit a pod.
A nic v zlom aj pre modov, ale stravit pol zivota luskanim fora, ci uz niekto nahodou nepolozil rovnaku otazku pred rokmi je pre uzivatela potravne.
Ale chapem aj druhu stranu, spravujem forum, kde je 40k registrovanych uzivatelov, stovky vlakien denne a najvacsi opruz je ak z nejakeho dovodu uzivatel polozi tu istu otazku v priebehu dni/tyzdnov a modi mu to zamykaju.
peter9898
prispievateľ
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

A co by si rad pocul, ze ten a ten je taky a hentaky ?

Noo ked si spravca fora tak by si mal vediet pouzivat funkciu "Hladat" Kolko casu si venoval prehladavaniu fora pokial si si zalozil nove vlakno? Videl som ho a hned mi napadlo, ze take nieco tu uz bolo. Ak by si kazdy zakladal nove vlakno napr. k nutnej obrane tak amen. Tam je tiez milion stran informacii. V case sa to nemeni a ak by som teraz prisiel zalozil si nove vlakno o nutnej obrane vela ludi by asi pred monitorom vystrelo :D

Obchody so zbranami na slovensku niesu rozsirene ako potraviny takze aspon preluskanie poslednych x stran sa oplati. To sa oplati vzdy. Ak nie je to len o lenivosti a trosku aj drzosti, ze pride niekto sem a chce vsetko naservirovat pod nos a bez namahy. Potom toto je forum o zbraniach a teda vacsina veci sa v case aaaz tak nemeni a hlavne neuskodi ani ked clovek precita starsie informacie. Tot moj nazor.

K predajcom ..:

Nemam nejak extra pocetne skusenosti ale zatial mam len dobre skusenosti. Kde som prisiel tam ma obsluzili. Dal by sa ale spravit rebricek od najlepsej skusenosti po najhorsiu. Mam skusenost, kde jeden predajca sa spraval inak ked som obzeral a vedel, ze nenakupim a inak ked vedel, ze nakupim. Mam skusenost ked na mna predajca pozeral z hora sposobom (aha dalsi obzerac , ved ten ani ZP nema) a tvaril sa ako najmudrejsi na svete a podla mna aj arogantne. Mam skusenost kde mi predajca poukazoval a fakt sa mi venoval kamaratsky a daval mi pocitit, ze si vazi moj nakup. Isiel si 60km a nanic. Zial stane sa. Casto je to o komunikacii. To ze si mu volal a aj tak si nepochodil tazko hodnotit no pravdepodobne tam ta komunikacia bola zla alebo nedostatocna. Ja ked som par dni dozadu rozsiroval ZP tiez som prisiel na ORPZ (siel som cez celu SR) a povedali mi tam, ze ZP nerozsiruju a ani NP nedavaju na pockanie lebo maju vela roboty. Trosku sme slusne a priatelsky pokomunikovali, vysvetlil som moju situaciu a dohodli sme sa, ze sa mam ist na 2 hodky poprechadzat a podarilo sa. Este raz neviem sice co sa stalo v tvojom pripade, ze si siel az 60km a nanic ale podla mna sa to dalo vykomunikovat lepsie.
Jack
moderátor
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jasne Fleg, som rád, že chápeš, prečo som to písal. A jasne, niektoré veci sa menia, ale pokiaľ ide o predajcov, tí sú stále +/- rovnakí. Teda tí, ktorí to nezabalili... Občas pribudne aj ktosi nový, ale väčší hráči sú furt rovnakí.
:mrgreen:
A neboj, negatívne skúsenosti tu má asi každý... Ja roky rád nakupujem v BA Hermese, kde si obvykle aj pokecáme, v NR u Fraňa, kde to Fraňo jr. so zákazníkom vie asi ako nikto iný, ale celkom fajn prístup mali aj v NMnV v RDA, kedysi som mal rád Alltec, či ako sa volali, veľmi dobre komunikuje so zákazníkom majiteľ TT Hunt, plus kopa menších predajní, kde sa cítim fajn, aj keď robím nákup len za drobáky, alebo len očumujem. A keď kupujem veci, na ktoré netreba ZP, rád zbehnem napríklad do Muničáku, kde tí chalani vyzerajú, že tú robotu majú radi, pre batohy a handry zas do ZM do Armyprofishop... Jo, zabudol som na WAR, kde to tiež neberú len ako biznis, ale pomaly ako poslanie, tiež na fajn predajňu v TT na Pekárskej, zabudol som dve malé predajne v PK... Tých pozitívnych skúseností mám podstatne viac než negatívnych.
:idea:
Niektoré negatívne skúsenosti by som tiež bral s rezervou. Od ľudí, čo v tomto segmente podnikajú, viem, ako ťažké je komunikovať so zahraničnými firmami a importérmi, ak reprezentuješ taký smiešne malý trh ako je SR. Nezriedka ich zahraničné subjekty zapália, nasľubujú, nesplnia, nepošlú, nepovedia, nevybavia... Koncový zákazník ale vidí ako vinníkov primárne ich.
:roll:
A teraz k tým negatínym skúsenostiam. Opakovane sa mi stalo, že v jednej predajni, kde som potreboval náhradné diely na HK, si ma po telefonáte akože poznačili a až tovar dorazí, dajú mi vedieť. Ani raz nedali. Naproti tomu, z Hermesu mi zavolali aj po trištvrte roku, že konečne dorazil malý blbý pin za pár drobných a môžem si prísť preňho. Takže ak tu niekto niekedy pindal na Hermes, ja sa o ňom (nielen pre túto epizódu) vyjadrujem pozitívne.
:!:
Ale z nedávneho obdobia mám aj inú, podstatne zábavnejšiu skúsenosť. Vlani som chcel poslať do patričných miest lumena, čo ma presviedčal, že si nemôžem ako súkromná osoba dať ani len dole predpažbie na AR15, lebo je to neodborný zásah a ty nemáš čo ísť vôbec do zbrane, pokiaľ nemáš puškársku licenciu, lebo ty so zbraňou môžeš manipulovať len tak, ako je v zákone napísané a bla, bla, bla. So širokým úsmevom som ho upozornil, že podľa jeho výkladu si teda, analogicky, nemôžem doma ani len rozobrať na čistenie a vyčistiť vlastnú zbraň, lebo toto "oprávnenie" tiež nie je explicitne uvedené v zákone! Bolo krásne, ako mu to v tej hlávke zašrotovalo, skoro mu obvody vyskratovali, ale otriasol sa a pokračoval, že on študoval x rokov na puškára, tak fajn, ja 5 rokov za právnika - proste, došlo na meranie pipíkov, ale zahanbený si nedal pokoja a že ak by o tom vedeli u nás na zbraniach, prišiel by som o zbroják a ja jemu, že je úplne vedľa a pokojne na to stavím nielen zbroják ale aj diplom. No groteska... ešte, keď som odchádzal, furt si mlel svoje. Čo narobíš? Jasne, že na zbraniach sa tejto epizóde dobre zasmiali. Takže nie, rozobrať si vlastnú zbraň na čistenie, nie je nelegálne. Nelegálne sú neoprávnené zásahy.
Aby to bolo dokonalé, ani nevravím, že z tejto istej predajne mi ponúkali na predaj zbraň so zjavne poškodenou a diletantsky "opravenou" (rozumej zatretou iným odtieňom farby) povrchovkou. Fotky mám uložené, niektorí z vás ich možno aj videli... Stáva sa. Napriek tomu aj tejto predajni fandím, aby sa jej darilo, pretože konkurenciu tu treba a keď inde nemajú, som ochotný zbehnúť (raz za čas) aj tam. Snažím sa to nebrať osobne.
:mrgreen:
Takže Fleg, za mňa asi takto...
fleg
občasný prispievateľ

No uvidime v pondelok idem sa miestnym predajcom, napisem ako som dopadol. Chcem mu dat snacu este;o).
Navyse sa asi pojdem pozriet do NR za Franom jr, pretoze nanho to bolo minimum staznosti a dost chvalospevov...tak uvidime.
Taka OT otazka...ma zmysel dnes zjednavat cenu v obchode? Kedysi som o bral ako samozrejmost, ale kupoval som auto pred par mesiacmi, ci bicykle a moznost zjednavanie tam je 0.0000, pretoze auta a bicykle proste nie su.
Mozem byt rad, ze som vobec zohnal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mimo témy"