AR-15 all about

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Miki80 napísal: 17 Apr 2022, 21:45 Dobrý, den malý pomocník pro boj s místem je na světě. Nechtěl jsem své zásobníky nechat válet jen tak. Jedná se o 3D tisk.
Pokud se někomu líbí piště SZ. Určitě se nějak domluvíme.
Miky, ako mod ťa musím upozorniť, že toto patrí do Inzercie, nie sem.
ado maco
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 4 years 3 months

Príspevok od používateľa ado maco »

Zdravim hosi... Ma niekto skusenosti s AR 15 ktora si obcas striela davkov..... Uz mi to dva krat urobila pri preciznej mierenke na 300m vysipala zvysok zasobniku v jednej davke. Inak 3500ran bez jedinej zavady. :shock:
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

asi by som skontroloval v akom stave je spustovy mechanizmus. Nevymienal si ho ? Nerobil si tam ziadne upravy ? Mas ju od vyroby alebo si bral jazdenku ?
ado maco
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 4 years 3 months

Príspevok od používateľa ado maco »

Spus orig. Timnay doladena u zbrojara neskutocne hladucka. Povedal ze par strelcom sa to stava ze kvoli technike spustania.... Ale mne sa zda ze som prvy :P
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Noo to slovo "doladena" vo mne vyvolava zapach mozneho problemu. Mne to pride akoby disconnector nerobil to co ma .. pripadne suhra viacerych veci naraz (napr nejaky bordel ci tam nieje)

Na tvojom mieste by som ja osobne do odstranenia problemu zbran nepouzival.

pre ukazku tu mas jednoduchu ukazku principu fungovania.
https://www.youtube.com/watch?v=xh2FjzVVIZY
ado maco
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 4 years 3 months

Príspevok od používateľa ado maco »

Takze som trocha povolil disconector a uz to zabera o dost viac takze uvidime pri strelbe ci sa to zopakuje D. A nakoniec je tam spustak od Nord armsu a nie timnay.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Len opatrne s tym lebo to chovanie vyzera dost nebezpecne ked to clovek nema pod kontrolou. a striela to ako samocinna zbran.
Ja by som uz asi mal mentalny blok z toho, ze by som sa bal kedy sa to moze zopakovat :D

To si ma potesil, ze tam nieje timnay lebo tiez planujem neskor nieco od nich no som sa zlakol, ze co to robi
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Nema nahodou niekto v okoli BA Daniel Defense MK 18 idealne aj s Law Tactical sklopnou puskovou pazbou ?
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

mohol by som poprosiť o odporučenie sklopných mieridiel s ktorými ste boli spokojny.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Steniels, chceš ich ako záložné alebo chceš mieriť hlavne cez ne?
:?:
Ako záložné mi dobre slúžia magpulácke MBUS a ešte dlhšie mám, rovnako plastové, nejaké FAB a držia bezproblémovo. Pravda, nahodené ich mám celé roky, ale strieľam cez ne len zriedka a to obvykle len krátke vzdialenosti do 25, max. 30 m. Tie MBUS by som sa ale nebál odporúať hocikomu a keď som ich videl v kove, možno vydržia ešte o čosi viac.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

vdaka, chcem ich používať dovtedy kým si neporiadim elektroniku na lištu :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Steniels, tak keď chceš nejaký kolim, tak základný Holosun máš v cene zhruba ako sklopné kovové Magpuly alebo ako pevné kovové mieridlá lepších výrobcov. Plastové Magpuly vyjdu zhruba polovicu toho Holosunu. Čo tým chcem povedať? Kúp si rovno Holosun, vieš ho lepšie nastreliť, dobre ti poslúži a plastové back-up mieridlá si vieš dokúpiť hocikedy.
:wink:
A teda, práve ten základný Holosun mám teraz nahodený už asi rok a pol, môžem ho kvalifikovane porovnávať s trikrát drahším Aimpointom, ktorý som si zamiloval, a poviem ti, že nejaký zásadný rozdiel to zas nie je. Dobrá vizitka pre Holosun.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Konkrétne ktorý model si myslel pod "základným" Holosunom?
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

Predpokladam, ze myslel HS 403B, momentalna cena na holosun.eu 230e, cena pocas Black Friday bola pod 200e.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne tak. Nejaká 403 to bude. Jesus doniesol pár (dva? tri?) rokov nazad a výrazne to prekonalo moje očakávania. Tie neboli nijako vysoké, predsa len, kolim za niečo vyše dve kilá? Okrem ceny zavážilo predovšetkým, že dizajnovo je podobný práve Aimpointom, na ktoré som zvyknutý. Za dva roky sporadického používania nemám Holosunu moc čo vyčítať, ani keď ho použijem so zväčšovákom. Chvály počúvam aj na Vortexy, ale s tými mám len minimálnu skúsenosť.

No a pokiaľ ide o tú cenu. tá je naozaj taká príjemná, že mi príde, vzhľadom na to, čo napísal Steniels, zbytočné investovať do nejakých MBUS, ktoré v plaste stoja vyše stovky a v železe sú drahšie ako ten Holosun. O čosi lacnejšie ako MBUS vyjdu plastové FAB, ktoré tiež nie sú na zahodenie, ale stále sme niekde okolo stovky za riešenie, ktoré sám Steniels, považuje/považoval za provizórne. AR-15 si už bez kolima ani neviem predstaviť...
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"