Odlievanie striel, kalibrovanie, voskovanie

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ano da sa pouzit.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Mal som ale na mysli strely 45acp, nie strely do predoviek.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pochopil som, ano robia to tak chalani, ide to.
martin
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 2 years

Príspevok od používateľa martin »

ja si odlievam sam strely do40s&w a do45acp mam dvojkokilu od lee mikrodrazku ktora nepotrebuje kalibracnu matricu. bal so m sa toho ale funguje to vyborne klieste su bohove odlievam v hrnci nad ohnom. olovo si zbieram na strelnici pretavim a recyklujem aj plastove strely aj strely poplast. od aresu. zo 40 mi to ale lieta zle pretoze strhne mikrodrazku mam skusenosti z inym druhom olovenej gule a tie su ok. skusim znizit navazku prachu na minimum a uvidim. na popre a zabavu to ale bohate staci aj na nudzu a prip. nedostatok streliva. klieste s mikrodrazkou co netreba kalibrovat doporucujem na pomale a nizkotlake naboje napr. 45acp,9mm.browing,38 special. tiez som mal iba info z knizky od p. leitnera ale isiel som do toho a som spokojny neboj sa skus a uvidis. tav vzdy vacsie mnozstvo olova aby si drzalo teplotu
:D
martin
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 2 years

Príspevok od používateľa martin »

nikto tam pisal ze zhana kalibrovaci lis na strelu 50 asi staci matrica ja si ich objednavam v ziline v obchode tius zozenu vsetko co firma lee vyraba a strely mazem tiez voskom a jedlym olejom
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Ja som sa dal na odlievanie 210gr. striel do vz.43. ( naboj do sa. vz. 58). Na sprosťáka som prehlbil dieru 8mm vrtákam v lee kokile čo som povodne kupil pre 7,65x17...
Strelu potom lisovaním tvarujem ( polgulaty čumák so strižnou hranou) a rovno v jednej operácii aj pretlačím kalibrom. Všetko samodomo nastroje vyrobene na kolene... chalani niekde na susednom fore riesili ako doma trapne jednoducho poplastovať strely, tak som skusil a ono to funguje. Musim však na 2x lebo pri prvom mam strelu flakatu.
Strela funguje v podzvukovych rychlostiach a zbraň obťahuje ( samozrejme so skratenymi strunami, to už je ale do ineho vlakna). Druhu dzuru v kokile som vrtakom iba zbavil dražok a taktiez plastujem. Tu strelu použivam tiež do vz.43 ale do rychlosti 460m/s. Taka detska patrona pre dcéru a syna na strelnicu. Zbran absolutne tym padom nekope... strela sa ani pri takejto rychlosti nestrhava ( krasna stopa dražok v plaste)...
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Fajn že ste oživili 12 rokov starú tému. Myslím že pri cenách a nedostupnosti streliva by to mohli byť dnes najaktuálnejšie strelecké témy... 8)
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

To hej, ale len v pripade že maš prach...
Ako to vidim tak s tym bude asi najvačši problem.
Ešte že som sa predzasobil...
Kapo, ty maš vz.26 ( pumpičku), chystas sa do toho prebijať? Ta kokila od Lee by bola pre teba idealna. Len by si musel strely poplastovat inak by to boli len take čajíčky...
martin
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 2 years

Príspevok od používateľa martin »

ja si odlievam 40s&w gulky pozbieram na strelnici vystrelene gulky a pretavujem ich. zbieram vsetko aj celoplast aj mongelove poplast. mam klieste lee s mikrodrazkov netreba ich pretlacat cez kaliber mam aj ten ale ked ho na tento typ gule pouziem strely mi pri vysokej navazke strhne. vcera som za dve hodinky nad ohnom v hrnci odlial142peknych striel posudte sami ci sa to oplati. mne ano. klieste lee s mikrodrazkou by som doporucoval do pomalsich nizkotlakych nabojov38sp. alebo45acp. to mam odskusane funguju paradne pri silnejsich kalibroch by som volil iny typ strely ktoru treba nasledne pretlacit cez kalibratormazem vcelim voskom s bravcovou mastou funguje to. to su moje skusenosti nik ma neucil mam iba knihu od leitnera o prebijani tam je vsetko pekne vysvetlene. nebojte sa len do toho
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

martin: imho to čo píšeš je plytvanie časom, hotové .40 od aresa kúpiš v priemere kolo 8 centov, spočítaj kolko by si zarobil v práci za obetovaný čas. 70 ks/h, celé zle. A to nerátam čas na zber Pb, mazanie, prebitie... Kúp si hotové olovo, šesťkokilu , piecku a potom to začne dávať zmysel, neušetríš ale strielaš viac. Jedno a dvojkokily sa oplatia na liatie gulí do "obsolete" nábojov.
martin
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 2 years

Príspevok od používateľa martin »

mam perfektnu pracu nerad to hovorim ale s olovom sa babrem len a len v praci robim12 a nudim saale piecku a 6 kokilu si isto kupim prebijanie je moja radost a vasen ja kupujem strely u mongela aj s inych zdrojov ale chcem byt aj sebestacny skor z radosti robim tieto veci okrem ineho skusam robit vsetko mozne noze kamenne noze hroty sipov puzdra z koze a vyrobu kozusin po domacky takze tak milujem zivot rad strielam a rad sa bavim
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"