TCA

Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Máme na to link? Pripadne kde sa dá prihlásiť?
Prednasatelovi som síce poslal ss, ale napriek tomu link poteší.

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Je to v Kosiciach, bude to uz buduci stvrtok, treba sa dopredu zaregistrovat a zaplatit: FB

ak nemate FB, tak tu je link na obrazok
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Dakujem! Par rokov dozadu som bol na jeho prednaske pre LT na TaT strelnici.
Vyborna prednaska, urcite na neho znova pojdem, len Kosice v strede pracovneho tyzdna nedam ani nahodou :shock: ,
rad sice cestujem, ale z BA je to na otocku trochu daleko.Budem to sledovat a vymaknem nieco casovo zvladnutelne
:wink:
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Nejak to tu zomrelo, tak si dovolim prispiet mojou poslednou skusenostou zo soboty..

Zucastnil som sa v Zohore na 300 metrovom strelisku kurzu "Bariérová streľba na stredné a dlhé vzdialenosti".
Kedze mala moja SA58cka svoje dni, rozhodol som sa prevetrat Scorpion EVO, dost ma zaujimalo, ako si pistolovy naboj a 196mm hlaven poradi s 100, 150 a 200metrovou vzdialenostou. Sam som bol prekvapkany :lol:. Popriky cinkali na 100m, pri 180 m to slo (na vlastne prekvapenie) tiez uspokojivo. 300 m som skusil tiez,
ale kam nedovidim, tam netrafim (3,3 x priblizenie, ako mal spolukurzovnik si na EVO asi neprikupim, na jeho HK MR223 ale zmysel malo)
Skusali sme zboku, zvrchu a aj popod barieru (konecne som pochopil ako to funguje balistika a mieridla, ked mam zbran vychylenu o 90 stupnov)
Kurz bol na 3 h, zena ma cakala po stvrtej (kamos oslavoval 40tku, takze sme sa dost ponahlali), ale scenare nas bavili, cas plynul a o 17:50 som sa radsej ospravedlnil, ze som podpapucak, zena a oslavenec ma spolocne zakopu a fical som bez zaverecneho hodnotenia a diplomiku spokojne smer oslava.

Spokojny s krpatym Scorpionom, kurzom, dobre stravenym casom. Uz sa tesim, ako nabuduce nabehnem na nieco podobne v tu na webfore kupenej veste
(thanks to me2dik - aj s TB07 10,5kg) - aspon schudnem :P
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tých 300m v Zohore je osvetlených? Alebo nejaká časť toho streliska?
(Reagujem na ten čas 17:50.)
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Reaguješ správne, 17:50 bolo 'už bude tma'(prípadne som tomu časovému údaju pár minút pridal :lol:) nasadol som do afta a bola tma. Keďže už za šera bolo na popríky horšie zaostriť, využili sme jokera 'kamarát na telefóne' a poproše nanovo nastriekal..
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Ahojte, nejake novsie skusenosti? Zaujima ma Pistol 3, Drill 1,2. Dik!
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

https://www.branik.info/post/masov%C3%B ... -slovensko

Slušná reklama slovenských pištolníkov.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Včera (?) som videl šot v správach.
Okrem pokecu okolo toho maníka tam bola zmienka aj o iných absolventoch kurzu.
No najviac ma zaujal jeden záber na palebnú čiaru - prístrešok, ktorý bol robený z určitého miesta. Práve počas toho pár sekundového pohľadu na uvedené miesto bolo jasne a zreteľne vidno, že palebná čiara je pár metrov od plota, čo by som ešte ako tak bral. No pozdlž plota sa ťahá cesta, po ktorej počas filmovania prešlo zopár áut.
Nepoznám lokalitu a nechce sa mi ju ani hľadať na Gmaps...snáď niekto ozrejmí viac.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tých videí, kde sa porušoval zákon a balistický posudok bolo veľa, už ich vraj blokli.

Áno, vedľa strelnice ide normálna cesta, kde je premávka...
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Neviem presne prečo, ale mňa osobne serie herec Pčolinský spomínaný v tejto komédii.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Hmm o com je toto vlakno ? Stale o hejte alebo uz o konstruktivnych skusenostiach s realnou ucastou na kurze ?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Vlákno je už pomaly 2 roky tiché, takže neviem, akú odpoveď a od koho teraz čakáš ;-)

"Konštruktívne skúsenosti s reálnou účasťou na kurze" sú vítané.
Rovnako pozitívne aj negatívne.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Popravde ziadnu necakam, len som precital tych mnoho stran hejtu a bol som trosku prekvapeny, ze co sa to tu riesilo a medzicasom mozno medziludske vztahy presli zmenou a su nejake nove skusenosti s kurzami.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

K strelnici a par poslednym stranam:
- Na Zohore strielam pravidelne (1-2x mesacne), a ide tam cesta ale *od chrbta* . Ziadna palebna ciara nejde popri nej, ak nejaky trulo vyslovene nespravi 180 nema sancu mierit na tu cestu (a aj to ide cez parkovisko, prijazd...). Jediny plot co je tam vedla cesty je normalne ohranicenie strelnice, a za plotom je parkovisko, za nim potom 300m stav, ten vidno aj na google maps, ostatne nie lebo foto je stare. K ostatnym stavom sa ide cestickami/chodnikmi a je tam vsade naokolo val. Medzi streliskami je samozrejme tiez cesta a chodniky, ale teda nie pozdlz ziadneho plota, su tam normalne valy. Proste normalna strelnica splnajuca vsetky poziadavky.
- Pocas covidu zainvestovali, rozsirili to o celu novu sekciu a tusim 7 alebo 8 dalsich boxov - v nich bola par mesiacov dozadu aj LOSka a tu hodnotim tiez velmi pozitivne. Ten priestor je naozaj bezpecny a na urovni, klobuk dole.
- Pre fajnsmekrov je dostupna aj zlanovacia veza, na ktorej robi Miso (jeden zo spravcov) aj kurzy zlanovania, fastrope a pod. Naozaj odporucam :) ( vcp.sk , vsuniem mu tu aj ked offtopic reklamu lebo sa mi koncept fakt paci).
- Osvetlenie na 300vke (a ani na ziadnom strelisku) nie je ani dnes

K TCA:
U TCA tiez nejaky ten kurz za posledne cca 4 roky mam (pistol puska 1-6, drilly, nejake specialy a pod) a takisto aj u ich konkurencie (daco davnejsie u RDA, daco v CR, nieco mimo nasich koncin. Panzerovu kazen som si tiez vypocul, tusim prvy raz v 2011, nepamatam ci to uz bolo LT alebo sa to len formovalo). Tu som dost navnimal, ze v tomto biznise organizacie vznikaju zvacsa delenim. Ci uz tieto takticke, alebo sportove kluby, zdruzenia a pod. Tym padom nemaju najlepsie vztahy, a "feedback" niekoho z org X na org Y by som bral vzdy s velmi velkou rezervou, vztahy sa asi ukludnili ale clovek to vzdy vo vzduchu citi. Skor by som sa sustredil na feedback ucastnikov, v kontexte toho akej strelbe sa venuju a co od kurzov ocakavaju. Ak si niekto v "normalnom" sportovom klube vystreli z tasenia tak ulietavaju dekle, co si budeme nahovarat. Potom je kazda dynamicka strelba skoro vrazda suseda ^^;
- K jadru veci - samotne kurzy maju podla mna dost v pohode, a moja osobna skusenost je pozitivka. Clovek sa naozaj nauci nove veci, ako aj pochyti co ma trenovat doma - v kontexte obrannej strelby, reakcie na necakane situacie a pod. Mam pistol/pusku 1-6 a zopar drillov, nepostrehol som nic cudne a ani nebezpecne - na zakladnych kurzoch su dokopy 2-3 instruktori a v momente ked su nabite zbrane sa to deli na 2 skupiny, takze dohlad tam naozaj je. Ak niekto porusuje opakovane predpis bud ide bez streliva a kurz dosusi, alebo ho poslu na nizsi zopakovat zaklady.
- Este tak okrajovo - MP uz v TCA a ani v tomto biznise nie je cca od zaciatku korony, firma ma nove vedenie, GT je stale instruktor + pribudli aj ini.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"