Ruger GP100 - strielanie .38 spec

franta
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 8 months

Ruger GP100 - strielanie .38 spec

Príspevok od používateľa franta »

Ahojte,

Zapisali niekomu do kart zbrane Rugeru GP100 okrem .357 aj .38? Rozhodujem sa nad tymto revolverom ale ak by som z toho nemohol strielat .38 spec asi by som zvolil nieco ine,

Diki
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

ja mam zapísané iba 357.mag ale ked som chcel kupiť a strielať v mojej Alfasteel aj 38ky tak nebol problem s kupou a predajca mi sám povedal že v tom problém nevidí
franta
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 8 months

Príspevok od používateľa franta »

Ja skor vidim problem v zakone:

§ 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) b)
nadobudnúť do vlastníctva, držať a nosiť strelivo do zbrane, na ktorú má vydaný preukaz zbrane (§ 37 ods. 2).

Teda ak je strelivo definivane ako "to zapisane v preukaze zbrane" tak to nie je velmi zakonne. Alebo sa mylim?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Tie revolvery by mali byt uz v specifikaciach vyrobcu urcene aj na naboje kal.38special, co napr u Alfa sa uvadza co som aspon videl.

To ze v evidencii na oddeleni dokladov zapise len jeden kaliber ktory je primarne urceny pre dany typ zbrane je bohuzial chyba systemu ako takeho, kedze sa vacsina zbrani pre dany kaliber nemoze strielat iny kaliber streliva, aspon ma v rychlosti nic takeho nenapada, jedine pri 357mag je moznost aj 38spec
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Riesil som toto u SW 686. Treba to riesit hned od zaciatku nakupu, aby ti predajca vypisal oba kalibre a aby to aj PZ dal do preukazu zbrane. To, ze su oba kalibre napisane v manuale zbrane, alebo vypalene na hlavni nepomoze, treba to mat v prekaze zbrane. Ja to tak mam, ide to v pohode.
franta
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 8 months

Príspevok od používateľa franta »

Kupil som nakoniec 686 ale predajca mi to nevypisal ani ked som ho ziadal :( povedal ze moze dat len .357 tak skusim na policii ale pochybujem ze to pojde. Nechce sa mi kvoli tomu kupovat daku 200eurovu .38ku :/
franta
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 8 months

Príspevok od používateľa franta »

Tak dnes som tam bol a 686-6 je v systeme vedena ako .357/.38 cize zapisali oba. Velmi ochotni boli.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"