Rozšírenie ZP

Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Nie je to standardny postup, ale je zakonny. 30 dnova lehota je stanovena zakonom o spravnom konani.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Pokial ukon nemusi zniest odklad nema sa vykonat okamzite?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

držiteľ rozširuje skupinu ZP, kde bude robiť aj zvlášť skúšku, takže sa budú vykonávať aj nové previerky.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

O akej skuske to hovoris ?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

poľovná skúška- sk.D
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ak máš na mysli doplnkovú skúšku tak tu ako držiteľ ZP robiť nemusíš.

Vysvetli mi na čo je to dobre znova niekoho overovať. Ja mam preukaz platný. Dokonca mám už aj dosť dlho zbran prihlasenu na E. Ak by som chcel niečo vytreliť tak som to mohol urobiť už dávno a zjavne som k tomu nepotreboval robiť si legálne D... Každú inu zbran zbran ktoru si môžem ako Polovnik zakúpiť som si mohol zakúpiť aj tak. Takže zjavne logika 0 bodov.

Ale hlavne nechápem tvrdeniu že ak by som zbrojak držal menej ako 3roky tak sa to robiť nemusí ale preto ze ho mam dlhšie tak ano. Kde je toto napísané?
fleg
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 1 year 10 months

Príspevok od používateľa fleg »

Rozsiroval si niekto v poslednych rokoch A na F?
Teoreticky by to nemal byt problem, ale zaujima ma, ci policjati napriklad neskumaju hlbsie dovody ako to robia pri Acku obcas.
Je dost mozne, ze budem v buducnosti kupovat dalsie veci a mozno nie kazda by sa dala zapisat na Acko, takze staci, ze uvediem zaujem o zberatelstvo?
dzenej
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years 3 months

Príspevok od používateľa dzenej »

Ja som rozširoval minulý mesiac, na žiadosť stačilo napísať zberateľstvo + si treba doniesť Záznamovú knihu evidencie streliva do zbraní, držiteľ skupiny F zbrojného preukazu a držiteľ skupiny G zbrojnej licencie

https://www.sevt.sk/zaznamova-kniha-evi ... encie.html
Lubos12minarik
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 2 years 1 month

Príspevok od používateľa Lubos12minarik »

Pozdravujem, som držiteľom zp skupiny E. Nakoľko už nemám veľa času venovať sa športu, uvažujem nad ukončením členstva v strel. Klube. Preukaz by som potom najradšej zmenil z E na skupinu B. Prosím o radu čo by bolo pre mňa najjednoduchšie? Dá sa vôbec spraviť takáto zmena? Ďakujem za info.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Keďže sa Ti nikto z fundovanejších neozýva, tak len v skratke: záleží od toho, aké zbrane vlastníš - a to si nenapísal. Samotná zmena ZP z E na B nie je problém, ale ak vlastníš takú zbraň (alebo viaceré), ktoré môžeš vlastniť jedine na E (alebo D, F), tak to Ti na B nezapíšu, lebo táto skupina má obmedzenia, čo sa druhu zbraní týka. To by si však (ako držiteľ ZP) mal vedieť zo znenia samotného zákona...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A tam ťa, s určitými obmedzeniami, zachráni sk. F. Prejdi si kategórie zbraní, ktoré vlastníš, pozri možnosti, ktoré máš a rozhodni sa, aké kroky podnikneš.

Alternatívy máš minimálne tri:
- Dáš si pridať sk. A/B eventuálne sk. F, oznámíš pominutie požiadaviek na sk. E
- zbrane predáš
- ponecháš si sk. E
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Lubos12minarik: Hlavne dodrž správne poradie:
- najprv požiadaj o rozšírenie ZP o skupiny A/B a F a zrušenie skupiny E a
- až potom ukonči členstvo v klube.

Aby si sa neocitol v situácii, že pominuli dôvody na tvoj ZP-E a pritom si držiteľom zbraní, na ktorých držanie nemáš nárok.


Ako už naznačil Mesi, z praktického pohľadu neexistuje dôvod, prečo pri rozširovaní nepožiadať rovno aj o skupinu F.
Stojí to jednorazovo pár eur za evidenčnú knihu streliva (ktorú si teoreticky môžeš vyrobiť aj sám) a vie to človeku do budúcna ušetriť kopu problémov a komplikácií.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"