Chov zvierat

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Nezabudaj ale ze chov oviec, koz a krav musi byt registrovany. Ak mas par ks, musis mat zaregistrovany chov a aj plemennu knihu a podobne blbosti.
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

Musí. Reálne ťa ako fyzickú osobu nemajú ako veľmi postihnúť a ani sa malými chovmi príliš nezaoberajú. Momentálne sa sústreďujú na ošípané.
Steniels - keď sa žihľava skosí, zožerú ju aj ovce.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ako strelci sa samozrejme snažíme dodržiavať všetky zákony. 8)
Ale keďže sme v podfóre "keď padne hovno do ventilátora"-shtf ........... ako si niektorý všimli, už padlo.... :D

...tak nech si kto chce ako spraví. Možno raz registrovaný budú závidieť hipíkom, keď o všetko prídu, a možno to bude naopak. Pre prežitie nebola slepá poslušnosť vždy tá správna cesta.

Žihlava je super potravina a krmivo. Hlavne dnes, keď všetko stojí milion, a žihlava je zadara. Ideálne kosiť, a sušiť. Ja keď šrotujem pre slepice na kladívkovom šrotovníku, tak do obilia pridávam aj kosti, škrupiny a sušené viazaničky žihľavy. A tak mám vcelku výživnú domácu biozmesku.
Sušenú žihlavu samozrejme majú radi aj kozy, ovce, čuníci a ostatný vegetariáni, vtáci a všežravci. Teda až na človeka. :roll:
Ale mladá žihlava sa samozrejme dá pripraviť aj chutne, na spôsob špenátu, či do praženice s vajcom.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ak ta niekto natre (a na slovensku je viac donasacov ako pracujucich) tak ako majitel platis vyjazd zverolekara, usmrtenie a kafileriu. Plus ocakavaj pokutu. Lebo drobny clovek sa dusi najlahsie.
Ak mas susedov ktorim vsetko vadi, tak ta natru skorej ako postavis obradu a pristresok.
Bohuzial za tie roky si tento narod vychoval vela zradcov.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tiež by som sa obával toho, o čom píše Skemro. Bonzy, s ktorými som sa na úrovni samosprávy stretol a fakt, že väčšinou tí slušní a normálni nesú najťažšie následky, kým smradi sa obvykle nejako vykrútia a ešte im okolie nezriedka aplauduje, ma vedú k zisteniu, že u nás sa nejaké dobré mravy príliš nenosia a preto, ak si niekto myslí, že okolo nemá susedov, alebo má so všetkými dobré vzťahy, tak predsa nikomu nemôže vadiť nejaké to zvieratko v maštali/chlieve alebo na paši za domom, tak sa, žiaľ, dosť mýli. V týchto luhoch a hájoch by som chov nenahlasoval asi len v prípade WTSHTF, keby už nebolo komu nahlasovať.
:mrgreen:
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

Skemro. Prečo hneď veterinár-usmrtenie-kafilérka? To si reálne zažil alebo si to len myslíš? Pretože ešte stále totiž existuje kód pre prihlásenie neregistrovaného zvieraťa. (niečo iné je v prípade eradikácie nákazy). Aby sme si rozumeli, nikoho nenabádam k porušovaniu zákona, len konštatujem, že pokiaľ nepoberáš dotácie v poľnohospodárstve je reálna hrozba postihu zo strany štátu pri pár zvieratách na vlastnú spotrebu minimálna, pokiaľ nenatrafíš na idiota skončí to bez pokuty dodatočným prihlásením farmy. Dobrou ilustráciou je, že aj po niekoľkých rokoch čo je AMO na Slovensku ešte stále vyzývajú ľudí aby si zaregistrovali ošípané.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

V chovatelských skupinách sú skúsenosti opačné. Ak si zaregistrovaný a teda máš tradičných susedov, tak kontroly a buzerácie máš aj tak isté.
Napr. môj pes sa cíti byť kočkou, a vraj tak nemusím platiť za neho výpalné. :wink:
Prílohy
IMG_20220803_172409.jpg
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Kapo ja vidim na fotke dvoch psov, dufam že za nich platíš...
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Praveze sa stretavam s ludmi co chovaju a viem ake maju problemy. Nehovoriac ze taky nas rodinny znamy je zverolekar a dost chova. Obcas sme spolu menili nasadive vajicka a kazdy mesiac ked sa stretneme, tak spolu nejaku hodinku pokecame.
Kamos u nas v dedine ma registrovany chov koz a myslim ze asi aj 3 ovce. Prenajal si pre ne vecsi pozemok za dedinou. Este tam len zacal pripravovat obvod pozemku na ohradnik a uz su staznosti a udania vsade kde sa dalo.
Prihlasenie a dodatocna registracia uz bude teraz koncit.
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

Trochu som pátral a zistil som, že od 1.5. staršie ovce kozy a ošípané už centrálna evidencia nezaregistruje. Takže Bírešovi k splneniu jeho vlhkých túžob stačí len zatrhnúť tú podľa neho asi najnebezpečnejšiu ľudskú činnosť - domáce zakáľačky - a drobnochov hospodárskych zvierat konečne skončí. Bude k dispozícii len certikátmi ovenčené "dokonale kontrolované" mäso z úžasných veľkochovov.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Bohuzial, dobre uz bolo.
Preto si chcem chovat aspon par sliepok. (Pokial to nieje trestne) Kamosi maju v klietkach prepelicky, no mne sa nepaci ked nemaju vybeh (to si ich mozem rovno kupit v metre) . Preto som rozmyslal nad volierou. Este sa mi celkom paci chov bazantov vo voliere. Tie si tak chova znamy v SE.
Teraz je u nas chovatelska vystava, no kedze som PN isli mi to nafotit baby. Podla katalogu som zistil ,ze uz sa daju kupit sliepky sorty co som si vybral uz davnejsie. Tak tie nase casom povymienam.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ako zdroj nenáročného, netradičného, chutného, zdravého a dietného mäsa, ktoré si môže chovať skoro každý apokalyptik je chov mäsových cuy morčiat pôvodom z južnej ameriky.
Dá sa to porovnať s králikom, akurát nie je tak náchylné na choroby. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"