Závady zbraní Grand Power

Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Tiež sa prikláňam k tomuto názoru, mne na P1 tú starú pružinu vymenili už dávno priamo v GP keď som si nechal zbraň trocha vyladiť. A mazať nejakým kvalitným CLP prípravkom, na tom sa neoplatí šetriť a predíde mnohým "závadám".
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

a meniť aj pelový filter :D
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Mne sa to občasné nedovretie záveru s nutnosťou jemného dotlačenia prstom, resp. palcom, stávalo na K100, kým bola nová. Nemenil som žiadnu pružinu, ale raz mi menili hlaveň priamo v Ľupči, tak mohli vymeniť aj pružinu.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

A prečo ti menili hlaveň?
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Už som to tu niekde dávnejšie písal, niekto uverejnil fotky roztrhnutej hlavne na svojej K100 a mal sériové číslo hneď vedľa môjho. Tak som si ju dal v rámci prevencie vymeniť.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

A aj sa zistil dôvod roztrhnutia? Či bola vadná hlaveň a či strelivo?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

:wink: Ak to bola moja, tak to nebol problem zbrane ale toho stojanu madzi zemou a pazbou :wink:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

A ako sposobi stojan roztrhnutie hlavne? :D
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Kapo napísal: 15 Sep 2022, 11:18 A aj sa zistil dôvod roztrhnutia? Či bola vadná hlaveň a či strelivo?
Vraj to bola chyba hlavne.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

dantes napísal: 16 Sep 2022, 20:41 A ako sposobi stojan roztrhnutie hlavne? :D
Tak skemro snáď odpovie za seba.
Ale najčastejšie zbraň poškodí zaseknutá strela v hlavni a následné obtiahnutie a vystrelenie bez predošlej kontroly.
Spôsobuje to napríklad náboj bez prachovej náplne a zápalka len potlačí strelu von z nábojnice. Máme dojem, že nevystrelilo, obtiahneme bez kontroly a bác....
Stalo sa mi to, ale skontroloval som dôvod závady.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Staci vela prachu a MFS nabojnica. Ta sa roztrhne a kus zostane v hlavni a potom do toho posles dalsi vystrel.
Prach rozhodi po hlavni, strela sa zastavy v polke hlavne a to vecsie mnozstvo prachu co doharalo predtym
mimo zbran. Zacne detonacne horet v hlavni. Tlak musi niekam utiect, hlaven sa nafukne a zakusne sa v uzavere. Tlak narasta. Roztrhne dno nabojnice a tlak vleti do sachty zasobnika. Ten vyleti zo zbrane a s nim aj poistky :wink:
Ked sa potom u vyrobcu podary dostat hlaven z uzaveru, tak vsetci cumia ze mas vsetky prsty a akurat sa stazujes ze nesla obtiahnut ;o)
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Masaker...
Predpokladam ze tvoj pribeh...
Navaźka? Resp. parametre tvojho naboja?
Nech nezrobim podobnu capinu...
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Moja osobna skusennost. Navazka bola na max tlak, len MFS nabojnica bola problem. Aby podliezli cenu pre nase zlozky, tak pred x rokmy robili nabojnice tak tenke ako sa dalo. Dokonca aj ako sa nedalo. V beznej zbrani sa naduvali a este aj mali vo vnutri kusok nad dnom hranu co sluzila ako lomova linia. Takzeak nepouzijes stare MFS co dodali nasim policajtom asi pred 12-15rokmy, tak si v klude.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Vdaka!
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

aoaia napísal: 14 Máj 2022, 06:38
Dudko napísal: 17 Jún 2016, 14:19 Ahojte,

Mám tiež fungl novú, presne pred mesiacom kupovanú, "GP P1 ULTRA". Zatiaľ vystrieľaných 411 nábojov najrôznejšieho druhu od 140gr. Grand Power, cez 124gr. ZVS, 124gr. Federal HP, 115gr. MFS až po 100gr. S&B. Všetko išlo bez problémov, bez jedinej závady.

Problém bol len keď som tam naládoval 147gr. prebíjance ARES (prebíjal doma kolega), tam som mal z 25 rán celkovo 2x nedovretý záver. Celkovo tie gule mi prišli ako dosť "tučné" a na jednej z nich keď som ju po závade vyhodil z komory tak bol tenký škrabanček, takže sa to tam niekde pri podávaní zo zásobníka šprajclo. Iné, ľahšie prebíjance od ARES s iným tvarom gule išli úplne bez problémov.
Inak zbraň čistím po každom návrate zo strelnice (cca. po 100 ranách), pretože na tom čele hlavne ako aj dole v kontajnery pod ňou sa aj mne urobí taká hrubá, čierna vrstva napečenej usadeniny. Musím to vždy nastriekať WD40, nechať cca. 20min postáť a potom oškrabať mosadznou kefkou. Najväčší bordel sa tam urobil po NONTOX S&B strelive. Zbraň vždy vytriem do sucha, potom prejdem handričkou mastnou od "Konkor 101" a vodítka záveru na bokoch ako aj valček cez ktorý sa prevaľuje hlaveň namažem kvapkou motorového oleja.

Zatiaľ teda spokojnosť a do budúcna sa to budem snažiť kŕmiť radšej lehtn továrenským strelivom.

Dušan
Zdravim borci.
Mám podobny problem s ares 147gr poplast strelou ...
Skusim ešte zmenit OAL...
Otázka: ako to tu čitam, viete mi povedat či hlaveň z roku 2009 ( G seria) je nerezová kvalitná alebo mám čakat že zhrdzavie? Zbran je z druhej ruky ale min. strielana...
Ďakujem
Po čase sa vraciam s5 k teme...
Ked som P1 kupoval kamos bol rad ze sa jej zbavil. Vystrielal s utrpenim par 100viek aresov a ze to furt sekalo. Bohuzial uz mu ziadne nezostali. Zacal som so zbranou chodit na strelnicu a nevedel som si ju vynachvalit. Perfektne sedi v ruke, minimalny spatny raz, presna, obcas sice nevyhodila nabojnicu 8g s&b ale to berem, je to konstrukcia na plnotucne naboje.
A tak si vravim o com to kamos kua trepal...
No a potom som zacal prebijat...
Najprv podzvuk aresove strely. Sekali. Potom vsemozne moje strely, taktiez nevyspytatelne sekali...
Tak ma napadlo zmerat dlzku nabojnice. A bolo to... meno gp paradoxne doplaca na vysoku presnost spracovania. Akonahle je nabojnica natiahnuta, viac ako 19,2- 19,3mm ( po viacnasobnom pouziti alebo +P ), zaver sekne rotujucu hlaven tesne pred uzamknutim. Daň za dokonalosť... skusal som to aj vo funglovke P11 a s rovnakym vysledkom. Na to s uskrnom byvaly majitel mojej p1, naladoval tieto naboje do svojho glocka a vystrielal ich! Ja som bol vsak v pohode kedze som problem idenfifikoval...
Nieje to tak ako tu niekde borci pisali ze k100 je nahovno lebo dobra zbran zere vsetko. Rotacny zaver ma poziadavky na presnejsi naboj a samozrejme nieje to čajník. Uz od podstaty nemoze fungovat s flusnabojmi ( s povodnou pruzinou)...
Dufam ze to niekomu dalo odpoved na otazku.
A samozrejme dlhsia OAL ci " tucny" naboj taktiez sposobuje sekanie...
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"