strela 7,62x39

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Browningove strely myslíš Origo strely či strely z b. nábojníc?
Ostrejší špic zatiaľ neumim. Pri snahe viac to zavriet sa mi krci bočná stena.
Nemám sústruh a matrice sú nakolene aké sú...
Ale napodiv sami to podarilo vycentrovat celkom ok. Uvidíme sustrel na strelnici.
Čo pozerám tak otec mal 5 tonač že? Ja mám dvoj a to je tak tak...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Myslim origo brauningove.Bolo ich len treba trocha stlacit v matrici na spravny rozmer a uz frcali cez hlaven :wink: .
Ako sa ti krci bocna stena?To nemas celu nbc v matrici a do matrice vtlacas len spic?
Vycentrovanie som asi napisal nepresne.Mal som na mysli presnu rovinu na spici....skratka,ked ju postavis na spic,musi stat presne rovno.Sustruh nieje nutnost,aj ked je velka vyhoda.Zalezi aky mas nastroj a hotovu strelu aj tak pretlacas cez kaliber....ci nie?
Ten hydraulicky hever je 2 tonovy,ten cierny lis je pakovy z nejakeho raznika zo srotoviska s podobnym principom ako prebijaci lis.Len baran tam chodi iba 60mm a tak sa to hodi len na toto lisovanie.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Som si este raz pozrel tvoj obrazok.Ta stena sa ti asi krci preto,lebo mas priliz tupy uhol spicky.Skus nabrusit vrtak viac do spica.Mne sa nechcelo vyrabat nastroj,tak som kupil od cinana sadu vrtakov do skla s naletovanymi karbidovymi dostickami a nimi sa da vytvorit pekny tvar spice strely a aj povrch to robi celkom obstojny a tak sa spicka strely tvaruje dobre.Ozaj,zihas nbc pred tvarnenim?
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"