Tlmič

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ono sa v tom ľudia budú musieť najprv zorientovať. Bez debaty pokúpia kadejaké pí*oviny, aby sa na vlastnej koži po stoprvý raz poučili, že za kvalitu sa proste platí viac. Detto, že tlmič potrebuje aj nejakú údržbu a pod.
electron
častý prispievateľ
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa electron »

АПБ / Автоматичний Пістолет Безшумний

technicky zaujimavo riesena zbran

https://www.youtube.com/watch?v=oqh_iZ4 ... ndrewZabel
Daniel_sk
prispievateľ
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Je na slovensku nejaky obchod, ktory by bol ochotny mi doviezt a predat tlmic od B&T? V EU sa predavaju pomerne bezne. Zistil som, ze zacali vyrabat tlmice s quick-detach montazou, ktora je kompatibilna so Surefire montazou na kompenzatore/flash-hideri. Zatial co pozeram e-shopy, tak v ponuke nevidim tlmice ale to bude asi aj tou situaciou okolo schvalovania...
lovec
častý prispievateľ

Má už niekto vybavenú licenciu na dovoz? A je už jasné, ako to bude s tým kusovým overením tlmičov z dovozu? Neviem presný stav veci, ale mám pocit, že sa to ešte nepohlo…
Gunslinger
moderátor
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Posledne info co mam je ze momentalne to cele zdrzuje UNMS (Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR), a zatial stale trvaju na individualnom overeni a oznackovani kazdeho kusu (co je riadna CIPovina 🙄

Gunslinger
Daniel_sk
prispievateľ
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

To som zvedavy ako nejaka skusobna bude mat Surefire kompenzator aby mohli namontovat tlmic… To budu mat vsetky zavity a montaze aby to skusali?…
Filip
prispievateľ
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa Filip »

Na prednaske dneska pan z ministerstva tiez hovoril ze zatial plati, ze kazdy tlmic musi mat kusove overenie. Typove neuznavaju, a taktiez maju za to, ze overenie z ineho statu EU v tomto pripade neplati.
peter9898
prispievateľ
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Len opravim, ze on nebol z ministerstva ale z prezidia PZ
lovec
častý prispievateľ

To tam nebol nikto, kto by mu oponoval, príp. položil nejakú tú menej príjemnú otázku?!
Neuveriteľné hovadiny dokáže vyprodukovať slovenská byrokracia. Podľa jeho logiky by mali fyzicky odskúšať každú novú pneumatiku a prejsť na nej pár kilometrov, kým pôjde do predaja... :? :roll:
peter9898
prispievateľ
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Konkretne tomuto nerozumiem.
To tam nebol nikto, kto by mu oponoval, príp. položil nejakú tú menej príjemnú otázku?!
Ako vies ake otazky tam padali ked si tam nebol ? Ludia tam neboli na to aby dostavali niektoho do neprijemnych situacii ale na to aby sa pytali a dostavali odpovede na otazky, ktore ich zaujimaju. Konkretne tlmice a ich overovanie hodil zemiak na zakonodarcu a vysledok je aky je my ho aktualne nezmenime. Nezmeni to ani ked sa najdee niekto s neprijemnou otazkou.
lovec
častý prispievateľ

Čomu konkrétne nerozumieš? :roll:
Keďže som tam nebol, tak sa logicky pýtam, či mu niekto položil otázku takpovediac na telo - na oplátku očakávam odpoveď typu "Áno, bol som tam, nikto sa na to podrobnejšie nepýtal." alebo "Nie, otázky padli a vedel/nevedel na ne racionálne odpovedať, prečo je takýto stav veci".
Podľa vyhýbavej odpovede mám pocit, že nič k meritu veci nebolo dopytované. Kto čo na koho hodil je irelevantné, zákonodarca v drvivej väčšine prípadov odbornej problematike nerozumie a čerpá, príp. je kŕmený nejakým blízkym zdrojom, ktorému dôveruje, alebo ho považuje za relevantný. Ak by na strane príslušného úradu existovala vôľa konať v prospech občana, možnosť zjednodušiť proces uvádzania tovaru na trh a odbúrania byrokratických prekážok, tak by to neblokoval. Žiaľ, proti sebe úrad nepôjde, miestečka a výplaty z rozpočtu treba podložiť aspoň naoko nejakou činnosťou, takže pomaly budeme kusovo overovať aj taktické vidličky v armyshopoch.
Výsledok sa vždy dá nejako zmeniť, ale keď sa nikto pýtať nebude, tak štátna správa sama o sebe iniciatívou nesrší. Akýkoľvek úradník platený zo štátneho rozpočtu je tu pre mňa - nie naopak. Takže mi je ukradnuté, či by sa dotyčný cítil tak, alebo onak.
skemro
častý prispievateľ

Príspevok od používateľa skemro »

Otazka tam bola, ale podla zakona o uvolnovanie zbrani na civilny trh musia splnat dost vela veci a vo svete to tak nieje. Takze bud si kupis slovensky vyrobok co to splna, alebo poziadas svojho predajcu nech s tym zbehne pred predajom do skusobne a oznacia ho podla predpisu.
Len bohuzial vecsina ludi pozna len 190/2003- novela 2022
No zakon o spristupnovanie zbrani na civilny trh cilalo len par ludi.
DeSade
častý prispievateľ
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa DeSade »

nie vo svete ale v EU a tým pádom už chytrým právnikom musí niečo začať blikať 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."