9mm Luger

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pouzivam strely Alsa 124 gr. FMJ, prach BA9, navazka 5,0 grains. Dlzka naboja 29,00 mm. V Shadow 2 som ich este neskusal, davam ich do CZ P09 s predlzenou hlavnou. Strielam IPSC, presnost velmi dobra. Zbran slape spolahlivo aj v chladnejsom pocasi. Nabojnice mazem len trocha, predtym som mal sprej od HORNADY, teraz mam sprej D.C.L. ( Dillon Case Lubricant ).
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

Maverix napísal: 12 Jan 2023, 08:35 Navazky k tymto strelam neporadim, pouzivam strely od Aresu.

Pre Shadow 2 si robim subsonicke s Ares strelou 150grainov (9 .38Super/150 RN FB NG .356), prach Vectan Ba 9, pre PCC tiez Ares strela 125grainov ( 9/125 RN SBB NG .356), ale prach pouzivam RS-12 (cistejsie hori). Tym je zodpovedana aj otazka ake strely kupujem najradsej - Ares 8)

Nabojnice mazem chemicky - Pragolube 1300 (v podstate nezohnatelna vec uz teraz a malokomu sa s tym chce babrat), ale pokial by si mazal lanolinom ako ja volakedy - osvedcene pripravky mam Dillon Case Lube a Berrys Case Lube. Nemusis riesit ci sa dostane dovnutra, je inertny vo vztahu k prachovej naplni. Ked som mazal nabonice takto, tak som si ich nasypal do plastoveho kyblika, tak do polovice, dva - tri krat som strekol a zavrel vrchnakom a dobre premiesal. Vysypal a len treba pockat kym sa odpari alkohol. Davkovanie si treba trosku poskusat, aby bolo optimalne - ani vela, ani malo :wink:

Drzim palce :wink:
Dakujem za odpoved.
Prezradite aj overene navazky k jednotlivym strelam?

Pripadne by bolo super keby aj dalsi napisali nejake overene navazky
-typ strely
-navazka
-typ prachu
-dlzka naboja
-zapalky
-zbran
Používateľov profilový obrázok
Maverix
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 6 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Maverix »

Jasne nie je problem, len pred tym som to pisal v robote a tam nemam navazky.

strela ARES 9 .38Super/150grain RN FB NG .356 CEPRX - prach Vectan Ba 9 3,7grain, OAL 28,5, Crimp 9,5 - tieto robim pre Shadow 2 ako subsonic, sutazne s IPSC faktorom 130. kratke OAL je kvoli komore Shadow 2.

strela ARES 9/125grain RN SBB NG (Cislak) .356 EPRX - prach RS-12 3,9grain, OAL 28,5, Crimp 9,5 - tieto robim pre PCC - CMMG Banshee

Zapalky Fiocchi SP, nabojnice mix, vacsinou prvovystrelove
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

bus driver napísal: 12 Jan 2023, 19:01 Pouzivam strely Alsa 124 gr. FMJ, prach BA9, navazka 5,0 grains. Dlzka naboja 29,00 mm.
Aký faktor s tým maš?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

S Ba9 som prebíjal
AlsaPro 124gr. FMJ : 5.6gr. (aby som dosiahol IPSC faktor)
ARES 147gr. EPRX: 3.6gr.

OAL si už nepamätám.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mesi napísal: 14 Jan 2023, 22:50
bus driver napísal: 12 Jan 2023, 19:01 Pouzivam strely Alsa 124 gr. FMJ, prach BA9, navazka 5,0 grains. Dlzka naboja 29,00 mm.
Aký faktor s tým maš?
Bolo to mierne nad faktor IPSC, ale presne cislo si uz nepamatam. Aj pri pistoli, aj pri PCC. Merane na jednej zo sutazi IPSC v Krcave.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mne sa faktor na Grand Power s takou návažkou nepodarilo dosiahnuť, pri Shadow známy dával tuším 5.2gr. OAL si náhodou nepamätáš/nemáš zapísané? Zápalky boli nejaké lepšie či najlacnejší variant aký si zohnal?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

CZ P09, predlzena hlaven so zavitom, zapalky SB, OAL 29,00 mm, no robim naboje na LEE lise, takze sa zadari aj kratsi naboj ako 29mm. Prach BA9 som vsak kupoval vacsie mnozstvo uz davnejsie pred kovidom, ma zopar rokov.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Prach starnutím rastie na sile, flegmatizant sa pomaličky odparuje...za predpokladu, že nenasáva prach okolitú vlhkosť.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Mesi napísal: 14 Jan 2023, 22:57
ARES 147gr. EPRX: 3.6gr.

OAL si už nepamätám.
Ares je ten s plochou špičkou?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tá 147gr. strela áno
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Podarilo sa mi doladit 63gr. strelu sp pre 9 luger vyrobenu z nabojnice 223 a plastu ( jadro). Strela je presna ako kupenska a v cieli sa chova ako fmj.
Podsypana 6,17gr. D 032 dosahuje rychlost 499m/s čo je cca. 510J. Vyrabam ju v podstate nakolene, nečakal som taky sustrel ( strielane z gp p1) . Zo stribogu na 25m žiadny rozdiel oproti s&b, na 50m uz bol rozptyl o nieco vačši ale žiadne drama. Nebyt tak skromny tak si poviem ako som kua dobry. :)
Edit.: na fotke je strela podivne vyosena. V reale je strela symetricka...
Prílohy
20230418_132730.jpg
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Sikulko :wink: !Co vravia zapalky na tie tlaky?Nieje ti luto nicit .223nbc?Si ich mohol s niekym vymenit za lugrove a robit to z nich.Ako hlboko mas zalisovanu strelu do nbc?Cim to plnis?Ked som mal revolver .357 a vsade sa valali 9L nbc,tak mi otec robil daco podobne.Plnene boli moduritom a lietali daco cez 500m/s.
Par som si ich nechal.
20230428_201452.jpg
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Spomenul som to. Plnim ich D032 ( Lovex). Strela mierne stlaca prach, napriek tomu su tlaky v pohode. Zapalky v normale. Jadro je plast z tavnej pistole. Prislo mi to ako najjednoduchsie riesenie.
Nabojnice 223 mam z miestnej strelnice. Podla cisla na dne sa jedna o armadne naboje. Nabojnica mi pripada maksia ako od s&b. Nabojnica 9L sa mi zle lisovala, musel by som vyrobit este jednu prietlacnu matricu. Na 223 mi vyhovuje aj dlzka. Pekne je vedena do matrice. Skracujem az kompletne preformatovanu tesne pred vytvarovanim čela strely...
Co vazia tvoje strely? Sustrel oproti kupenskym?
Aky prach si pouzival?
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Viem,ze ich podsypas D32.Mal som na mysli,ze co pouzivas za napln do strely.Ako tam davkujes to lepidlo?Ty vlasne tlacis nbc za prdelku a ja som ju pretlacal pomocou trna prdelkou napred.Ked pises,ze ti strela stlaca prach,tak ju musis podla vypoctu lisovat aspon 5.4mm do nbc a pri takom zalisovani a 6.17gr D32 na mna QL vyblakol,ze ci mi jebe :mrgreen: .
Moje strely vazia 72gr,podsypane boli 9gr S020 a lietali podla zapisnicka 508+-7m/s,podla toho,aky bol vyrobca nbc pouzitej na strelu.Naboj bol dlhy 42mm,strela zalisovana 10.5mm.
Sustrel od kupenych netusim,lebo som hotove naboje nekupoval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"