BARK 9

Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Jano Balko prišiel z istého dôvodu o licenciu a preto sa musia oficiálne dovážať z čiech. On vyrába veci, ktoré nie sú zo zákona zbraňami. V princípe je to stále jeho dieťa, o konkrétnej úrovni kvality už ale veľa neviem - BARK mi zatiaľ v zbierke chýba. Ale počul som o nich dobré veci.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Aha...tam je pes zakopany.. Kazdopadne ten cesky facelift ma ocaril. Cena je trosku hardcore ale to nie je nahodou tak.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

čo sa stalo že prišiel o licenciu ?
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

na sk sa tiez stale predava bark9 Bark 9 Gen. II Standard Luger a Bark 9 Gen. II Jewelin Luger
tiez je to na podvozku cz evo
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

V SR 2/2023 vyšel o této zbrani článek. Sice nic moc neříkající, ale je tam odkaz na webovky "výrobce" v ČR. https://www.bark9.cz/produkt/bark9/
Nejspíš měla tato reklama úspěch - u prodejců je krátká verze vyprodaná a u výrobce čekací lhůta 3 - 4 týdny na verzi s 10" hlavní. Jeden dotaz, pohybuje se při střelbě natahovací páka?
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Takhle to teď vypadá aktuálně.....
Prílohy
DSC_7526 - kopie.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

vydriduch napísal: 01 Feb 2023, 17:02 Jano Balko prišiel z istého dôvodu o licenciu a preto sa musia oficiálne dovážať z čiech. On vyrába veci, ktoré nie sú zo zákona zbraňami. V princípe je to stále jeho dieťa, o konkrétnej úrovni kvality už ale veľa neviem - BARK mi zatiaľ v zbierke chýba. Ale počul som o nich dobré veci.
Ked najdes v inzercii za rozumny peniaz a budes mat moznost vyskusat tak si ju zadovaz.
Jedinou nevyhodou vidim EVO spust, ja som si ju vyladil ale stale to nie je AR15 spust za 300+ Euro na co som zvyknuty.
Ja vlastnim 3. vyrobeny kus z 2014 a funguje bez zavahania.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Rasťo, myslíš tu 80% skladačku? :P
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

A co je špatného na skládačce, pokud na 100% funguje? A tahle prý funguje........
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

DeSade napísal: 08 Mar 2023, 07:31 Rasťo, myslíš tu 80% skladačku? :P
AR15 je 100% skladacka, to uz davno nie je o tom :P
Je to vyladene, funkcne, nevyzera to zle a pripadne ND budu i do buducna.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Včera sem si ji přivezl. Délka hlavně 12,95" Taková zvláštní, ale už se mi nechtělo čekat na 10". Proti originálu už není pouzdro závěru z nerezu, ale je z hliníku. Zpracování na velmi dobré úrovni, malá vůle je lehce pažba na trubce. Skoro stejná, jako na origo DD. Prodejce je velmi pohodový a vstřícný člověk. Ukázal postup montáže i díly zbraně. Na místě je možné si vybrat ze tří druhů spouští, spousty pažbiček a předpažbí, případně něco jako "kompenzátor". Spouště na vyzkoušení jsou osazeny přímo na spodním modulu. Usazení do rámu je otázka vyjmutí jednoho čepu. Jde o originál spoušť z EVA, odlehčená spoušť výměnou pružiny a nebo spoušť od firmy ASCALON ARMS. Já si vybral tu odlehčenou. V závěru je hodně rozměrný vytahovač a opravdu dlouhý vyhazovač. Při zkoušce funkce s cvičnýma nábojema ze všech zásobníků (10, 20 a 30 ran) naprosto bez problémů. Zbraň je dodávána bez miřidel a s jedním zásobníkem na 20 ran. Sice je to nepodstatný detail, ale ke zbrani je přiložen velmi krásně zpracovaný manuál. (žádný stručný popis na A4) Taktéž veškeré popisy a čísla na zbrani jsou provedeny velmi pěkně. K vyzkoušení střelbou dojde až příští neděli. Věřím, že to bude šlapat bez problémů. Dle vyjádření výrobce jsou tyhle zbraně provozovány na dvou střelnicích na půjčování a jsou naprosto bez problémů. Tak snad koupě nebudu litovat. Je to moje čtvrtá karabina, tak uvidím, jak tahle vyjde ze srovnání s Berettou CX4 Storm, Stribogem, nebo sportovním speciálem vyladěným na nejvyšší možnou míru NFA.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

20230318_111852.jpg
Prílohy
20230318_111903.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Bohuzial najviac nestastne je riesene vypustanie zasobniku a to sa uz zmenit neda.
Ja som si sice nadrobil taky srob s velkou hlavou aby som dociahol s rukou na pazbicke ale stale to nie je ono.
Aku tam mas pruzinu AR15 ci AR10?
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Dle výrobce je tam AR 15. Já na vypouštění dosáhnu. Tak, tak, ale dosáhnu.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Rasto napísal: 11 Mar 2023, 14:05
DeSade napísal: 08 Mar 2023, 07:31 Rasťo, myslíš tu 80% skladačku? :P
AR15 je 100% skladacka, to uz davno nie je o tom :P
Je to vyladene, funkcne, nevyzera to zle a pripadne ND budu i do buducna.
Ja viem, že si pochopil čo som myslel ale profesionálne zaradenie Ti nedovolí o tom písať :D ale pobavilo
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"