Kategórie zbraní + príklady

Mafto
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 1 year 1 month

Kategórie zbraní + príklady

Príspevok od používateľa Mafto »

Ahojte rad by som vás poprosil ci by niekto schopný nevedel vypísať kategórie zbraní aj s príkladmi. Chcem sa učiť na skúšky a fakt mi to nejde do hlavy keď čítam o niečom co si neviem predstaviť. Jasné niektoré kategórie ovládam no myslím, ze by nebolo na škodu to dat nejako dokopy aj pre iných záujemcov o ZP.Ak to tu už je tak sa ospravedlňujem no nenašiel som to.
LAcike
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 1 year 10 months

Príspevok od používateľa LAcike »

Mas na mysli kategorie podla paragrafu 3? V podstate povodna pointa bola zoradit ich od najviac nebezpecnych po najmenej

a) zbraň kategórie A
zakazana zbran, to co ako smrtelnik normalne nemozes mat, ak nemas vynimku.
Priklady - samopal, stlacis a robi to samo ratatatata. Alebo pistol, co vyzera ako dazdnik
b) zbraň kategórie B,
bezne gulove zbrane
Priklady - pistol, brokovnica s hlavnou kratsou ako 600mm, samonabijacie pusky (ar15, kalasnikov)
c) zbraň kategórie C,
gulove zbrane na polovne ucely
Priklady - dlha puska, ktoru treba rucne zakazdym nabit (packa hore a dozadu)
d) zbraň kategórie D,
zbrane, kde donedavna nebolo treba ani povolenie a netreba zbrojny preukaz
Priklad - plynovky, pointbalove a airsoftove zbrane
Mafto
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 1 year 1 month

Príspevok od používateľa Mafto »

Ahoj.
Ďakujem ti no mal som na mysli ešte podrobnejšie a pracnejšie.
Napríklad §5 f)krátka palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom s hladkým vývrtom hlavne a ktomu príklad.
Neviem nakoľko je to pravdepodobne ale nerád by som dostal od komisie otázku, ze uveďte príklad zbrane z paragrafu 5 písmeno, ktorý som im vysypal ako z rukáva 😂
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

§5 f) https://www.fabarm.com/web_eng/dettagli ... .asp?i=118

Ale tak podrobne to rozoberať nebudú , išiel by som po kľúčových slovách dlhá/krátka , vývrt/hladká a pod
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

... opakovacia/samonabíjacia/samočinná a pod.

Ak poznáš niekoho, kto má zbrane a rozumie im aj zákonu, skočte si na hodinu niekam na pivo (alebo k nemu domov) a nechaj si to bod po bode vysvetliť. Tie základy nie sú nijako extra komplikované, ale chápem, že čisto z textu si to neznalý ťažko predstavuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"