Na policajnej akadémii v Bratislave inštruktor postrelil študentku

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 8 months

Na policajnej akadémii v Bratislave inštruktor postrelil študentku

Príspevok od používateľa Formaggi »

Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Ten smajl nie je moc na mieste. Postrelené bolo mladé dievča - prváčka. Mala to dostať do chrbta, čo je dosť seriózne zranenie. Pre oboch zúčastnených je to vážny problém a závažný zásah do života.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ten smajl aj poznámka sú úplne nevhodné. Ak by niekto poukazoval na nezmyselnosť rozšíreného pseudoargumentu, že strelné zbrane patria iba do rúk profíkov, tak by som ešte určitú mieru irónie možno chápal, ale v tomto kontexte (náhoda/nehoda, vážne následky, poškodená momentálne v umelom spánku), hovoriť, že sa stane aj triezvemu a capnúť za to smajla... Ach, jaj. :roll:
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Zial obavy sa naplnaju, studentka ma poskodeny stavec, hrozia jej vazne trvale nasledky. Tu naozaj nie je priestor vytlkanie kapitalu z tragedie.
Používateľov profilový obrázok
tomcat
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa tomcat »

ma poskodenu miechu a ochrnutie od pol pasa... neviem ci to dnesna medicina da este nejako dat do poriadku a ci to ako sa hovori bude moct "rozchodit".
Nestastna dievcina. To do nej akoze strielal tym znackovacim strelivom? Z akeho dovodu? Vie niekto nejake info pri akom vycviku instruktor do svojich zverencov striela znackovacim strelivom? Nevyznam sa v tom, predpokladal som ze znackovace sa pouziaju pri simulacii nejakej realnej situacie a nie ze do chrbta strelim pred sebou len tak stojacu osobu.

Dalsiu vec co nechapem, preco ten instruktor udajne po tom incidente mal odhodit jeden zo zasobnikov. Prehladavali okolei incidentu a snazili sa ten zasobnik najst (neviem s akym uspechom) a teda co to malo od toho instruktora znamenat.

Prilis vela nejasnosti v tom je.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Odkiaľ vieš že strieľal značkovacím strelivom? Do FX hlavne ostrý ani nevojde a ani sa nedá odpáliť v komore - vývrt hlavne nejde stredom ale je offsetnutý trošku vyššie a komora je trošku iná tiež - ostrý sa pri podaní vzprieči.
Používateľov profilový obrázok
tomcat
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa tomcat »

hovorili to doobeda v spravach, takze to samozrejme beriem s rezervou

aj tu je to spominane
https://plus7dni.pluska.sk/domov/instru ... j-akademie
ale kedze je to pluska tak tiez to treba brat s rezervou... predsa len je to bulvar takze senzacia je prednejsia ako pravda
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Vo večerných správach znova opakovali, že medzi slepákmi bol ostrý. A tiež spomínali, že inštruktor sa mal údajne zbaviť zásobníka... Vraj, zrejme, údajne - počkal by som si na "kvalitnejšie" info, no fakt je, že toto je obrovský prúser a len ťažko si predstaviť, že popísané zranenia by spôsobilo FX.
Používateľov profilový obrázok
ozbraniach.sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 4 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ozbraniach.sk »

FX strelivo to v žiadnom prípade spôsobiť nemohlo. Viem to z vlastnej skúsenosti - aj po zásahu priamo na kožu bola maximálna ujma nanajvýš modrina (väčšinou ani tá nie). Žiadne porušenie celistvosti kože, ani nič podobné.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Ako teoreticky by ti mohli niektoré prevedenia FX zlomiť prst ak ním zapcháš hlaveň a vystrelíš, streľbu s hlavňou opretou o telo "zakazuje" aj výrobca ako nebezpečnú - nie kvôli projektilu ale tlaku samotnému, lebo ten projektil je naozaj neškodný či už vo farbiacej alebo nefarbiacej verzii - tiež som ich do seba dostal viac ako by som chcel aj z blízkej vzdialenosti a ako hovoríš, aj pri rane z pol metra sú z toho štípance a maximálne modriny.

Na čo hlavne narážam je, že do 9mm FX komory sa nedá nabiť ostrý 9mm lebo sa tam proste konštrukčne nezmestí. A ak by sa tam aj niečo zmestilo tak to nepôjde vystreliť. Na toto si inžinieri dali naozaj pozor.

Uvidíme čo to bude, nakoniec to nebudú slepáky ale vybíjacie strelivo alebo dačo také...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne preto vravím, že FX by toto nedokázalo asi ani za totálne fatálnej zhody okolností. Predpoklad, že išlo o omylom napáskovaný ostrý náboj, by som videl ako šialený s ohľadom na bezepečnostné pravidlá, ale ako dosť pravdepodobný vzhľadom na to, že poškodená mala utrpieť zranenie pľúc a stavca. Uvidíme...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Asi najlepšie riešenie by bolo odzrojiť príslušníkov. Nie je tajnosť, že oni sami by to radi privítali. Zbraň chápu ako možnosť zdroja maléru: stratenie alebo z jej použitia...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Rektorka Kurilovská o postrelení kadetky na akadémii: Nestalo sa to pri výcviku, ale na krúžku, ktorý šéf katedry zakázal

https://www.aktuality.sk/clanok/jlycnkc ... y-zakazal/

Trochu nechápem, ako v danom kontexte je potrebné uvádzať pôvod strelca.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Inštruktor končí s podmienkou:

Som vinný, je mi to ľúto. Inštruktor postrelil študentku, dostal podmienku

https://www.aktuality.sk/clanok/ynWKw8V/
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"