Chyba v preukaze zbrane

Používateľov profilový obrázok
JanWeber
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Registered for: 9 years 7 months

Chyba v preukaze zbrane

Príspevok od používateľa JanWeber »

Zdravim, s hrozou som zistil, ze pri vydavani PZ sa na ORPZ sekli a zapisali mi (v podstate) inu zbran. Mam G17 a zapisali mi G17C. Mozem mat kvoli takejto administrativnej chybe nejake problemy?
Asi bude najlepsie ist vymenit PZ, co myslite?
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ak Ti sedi vyrobne cislo problem by to nemal byt, akurat by som tam zasiel a ukazal im to. Mali by ti na pockanie vydat novy preukaz zbrane BEZ poplatku...
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Ja mám v PZ zapísaného úplne iného výrobcu zbrane (ale model zbrane sedí) a vraj sa to nedá zmeniť, lebo je to tak už nahodené v počítači :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mne sa sekli vo výrobnom čísle, kartičku mi vymenili na počkanie a samozrejme bezplatne.

Ak výrobné číslo sedí, ja osobne by som to riešil až pri najbližšej plánovanej návšteve odd. zbraní, len kvôli tomu by som tam nešiel. Ale je to na tebe.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Mne sa sekli v kalibri, nova karta bez poplatku...
4C9D3B581F
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa 4C9D3B581F »

Zdravím páni,
otázka, stalo sa Vám niekedy, že pri prihlásení zbrane Vám nenapísali do Preukazu zbrane číslo ZP? Dnes som si bol prihlásiť zbraň na OR, všetko bolo friško vybavené, že som si ani nekontroloval Preukaz zbrane. Prídem domov (už po úradných hodinách na OR) a pozerám, že na Preukaze zbrane nieje číslo ZP, všetko ostatné tam je vrátane mena, rodného čísla a skupiny ZP. No a babo raď :D
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Tak im daj šancu opraviť to...
4C9D3B581F
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa 4C9D3B581F »

Jasne dám :) Otázka, či tam mám zbehnúť aj so zbraňou?
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Tato civilizacia vymyslela okrem mnohych somarin aj telefon
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Preložené do nepodrývačnej reči: skús si tam zavolať a dohodnúť sa. Okrem iného, vieme, čo okres, čo policajt, to iný postup.

Jednu vec mi ale hlava neberie. Idem na úsek ZaS zaregistrovať zbraň a výstupom je jeden doklad. Treba si nájsť čas na kontrolu. Nie že by to bol nejaký veľký problém pri nesprávnom údaji, ale ten čas čo potenciálne ušetríte....
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

4C9D3B581F napísal: 20 Mar 2023, 20:19 Zdravím páni,
otázka, stalo sa Vám niekedy, že pri prihlásení zbrane Vám nenapísali do Preukazu zbrane číslo ZP?
Áno, stalo - na všetkých kartách vydaných minulý rok (kvôli výnimkám) už nemám vyznačené číslo ZP.
Odpoveďou na moju otázku bolo, že už to tak nerobia. Reálny prínos by mohol byť v tom, že pri zmene ZP nebudú držiteľovi vystavovať aj kopu kariet zbraní, ale len ten ZP.
Čiže prínos zjavný, nevýhody žiadne nevidím.
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

potvrdzujem Yarca, oba PZ kde mam zapisanu vynimku mam bez ZP cisla. Riesene pocas 2022 KE mesto.
edit, ani na PZ pre tlmic nemam cislo ZP, riesene na konci 2022.
4C9D3B581F
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa 4C9D3B581F »

Mesi napísal: 21 Mar 2023, 07:25 Treba si nájsť čas na kontrolu. Nie že by to bol nejaký veľký problém pri nesprávnom údaji, ale ten čas čo potenciálne ušetríte....
Mea culpa, je tomu tak a poučím sa do budúcna :) Telefonát v čase písanie otázky (a teda o 0:44 ráno) neprichádzal v úvahu :D, preto som sa chcel spýtať tu, nakoniec som tam dnes len tak-tak stihol zavolať počas hodín a odpoveď som získal, viď. nižšie.
yarco napísal: 21 Mar 2023, 10:01 Áno, stalo - na všetkých kartách vydaných minulý rok (kvôli výnimkám) už nemám vyznačené číslo ZP.
No nakoniec som sa dozvedel, že to už neznačia vôbec :D Z mojej strany, by som určite definoval, čo má byť na karte zbrane (i keď v rámci prílohy je vzor). Viď. napríklad zákon č. 395/2019 Z. z. o občianskych preukazoch v § 3 jasne definuje údaje na OP. Minimálne by išlo o zvýšenie právnej istoty, predsa len, keď sa teraz niekto znalý "starého značenia" pozrie na kartu zbrane bez čísla ZP, môže byť prekvapený :) Díky moc ale chalani za pomoc!
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"