Kolarms Phoenix 9x19

Robert
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa Robert »

Tak potom daj vedieť, ako si sa sním skamarátil a čím ťa prekvapil.
Používateľov profilový obrázok
Stilicho
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 1 year 4 months

Príspevok od používateľa Stilicho »

Takže konečne prihlásené a stihol som taký rýchly test na strelnici. Fungovať to zatiaľ funguje... Síce som dal iba 50 klasických lugerov od SB a asi tak 60 podzvukových s tlmičom. Čo je teda nič moc. Mechanické mieridlá treba trochu doštelovať lebo to behá do prava (maličkosť). Spúšť tvrdšia, s veľmi dlhým resetom. Páčka záchytu záveru je tvarom aj polohou trochu "za trest", ale teoreticky sa to dá vyriešiť. Záchyt záveru zatiaľ spoľahlivo fungoval - dával som naschvál iba po desiatich ranách aby som ho trošku preskúšal (tak ale časom sa to môže samozrejme zhoršiť). Samotný pocit zo streľby je príjemný (okrem tej spúšte ktorá nemusí každému vyhovovať), k čomu prispieva zaiste aj vyššia váha zbrane. Sklopná pažba držala, nehýbala sa (na sklopenie do nej treba razantne vraziť).
Robert
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa Robert »

Tak, že spokojnosť a neľutuješ. Mal si pri strelbe aj njake zádržky a problám s vyhadzovaním nábojnice neboli?
Používateľov profilový obrázok
Stilicho
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 1 year 4 months

Príspevok od používateľa Stilicho »

Neboli žiadne problémy, ale 110 nábojov nie je žiadna skúška ani reprezentatívna vzorka... Ale zjavne je to už trochu upgradeovaný model oproti exempláru s výrobným číslom 002 čo mal Šafarík z Čiech. Montážnu lištu má po celej dĺžke, mieridlá sú uchytené na ňom. Cielnik je diopter so 4 polohami (25, 50, 75, 100m - ako som zistil od p. Anďala ktorému som volal na ceste z ORPZ na strelnicu). Ešte je zaujímavé vkladanie zásobníku - šachta je dosť "priestranná" - zásobník tam šiel veľmi ľahko a keď som chcel vždy zo zvyku doraziť, tak nebolo už kam lebo bol fixovaný tam kde má byť... Akurát je tam tým pádom aj vôľa, ktorá sa však pri streľbe zatiaľ neprejavovala formou zlého podávania - pričom som opieral ruku o zásobník. Každopádne, chcem čo najskôr zase na strelnicu a viac ho preskúšať. Samozrejme, nie je to žiaden športový špeciál ale streľba bola príjemnejšia ako z EVO (ukazovák mi po tom českom zázraku brnel ešte dve hodiny od kopancov ktoré mi dávala spúšť, nehovoriac o väčšom spätnom ráze). Podľa všetkého ten "Fénix" vznikol ako zbraň pre ozbrojené zložky do krajín "tretieho sveta" a podľa toho ho treba posudzovať. Najviac ma na ňom hnevá tá nepraktická páka vypúšťania záveru a dlhý reset spúšte. Spomínalo sa, že je to podobné ako pri Kose, ale mne sa zdá že vz.58 mala o polovicu menšiu dráhu pri resetovaní 😅
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

Safarik mal 002 to bola povodne zbran urcena aby ostala vo fabrike ale na koniec sa predala
Ja som mal prvu predanu na sk mal som problem len u udernikom
Používateľov profilový obrázok
Stilicho
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 1 year 4 months

Príspevok od používateľa Stilicho »

Tak dnes som skočil zase na strelnicu. Medzitým som zistil, že niekto namontoval cieľnik opačne niekde na pol ceste od výroby ku mne. Zhruba som ho doma nastavil, ale na strelnici to stálo za h....o... Ani za toho boha som ho nevedel normálne z ruky nastreliť (ide to hrozne vysoko, do bokov OK). Musím sa tomu ešte povenovať na nastrelovacom stole, bez dažďa a v kľude. Po cca 50-ich ranách som zaregistroval nedovretie záveru a zaseknutie do takej miery, že som nevedel obtiahnuť. Nakoniec som musel vsunúť kľúč medzi čelo záveru a hlaveň, trochu popáčiť a následne som už vedel obtiahnuť a vyhodiť zjavne vadný náboj - prasknutá a vydutá nábojnica pri spodku osadenej strely (strieľal som prebíjané). Za toto však nemohla zbraň. Horšie bolo, že pri streľbe párkrát zostal záver vzadu zachytený pričom zásobník ešte nebol prázdny... Stačilo stlačiť páčku záchytu záveru a mohol som ďalej búchať. Akurát nechápem prečo sa aktivoval ten záchyt?? Ten záchyt záveru je inak zbytočne prekomplikovaný. Pozostáva asi z troch dielov, aktivovať ho vie iba výčnelok na podávači zásobníka a keby som chcel z nejakého dôvodu zachytiť záver v zadnej polohe tak tá páčka ide "na prázdno" a nezachytí. Ďalšiu zvláštnosť som zistil doma. Chcel som skúšať reset spúšte tak som obtiahol, spustil a so stlačenou spúšťou znova obtiahol... No a úderník sa nezachytil 😳 Pri ostrej streľbe s tým problém nebol, ale nasucho nič. Okrem toho je na zbrani brutálne nekvalitná povrchová úprava. Tá farba sa odlupuje z povrchu už pri škaredšom pohľade a vyzerá tak na dve rýchle streknutia piatok pred fajrontom 😅 no tak ale za 400e zrejme nemôžem čakať nič lepšie... Ale strieľa sa z neho dobre aj s tou "vojenskou" spúšťou. Keby by v Kolárove trochu popracovali na tej spúšti, zjednodušili záchyt záveru, vymenili predpažbie (alebo to spravili tak aby bolo kompatibilné s AR platformou) a celkovo trochu odľahčili zbraň tak by mohli vyrábať zaujímavý produkt ktorý by mohol byť stále cenovo v low-end kategórii išiel by na odbyt ako teplé rožky...
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"