9mm Luger

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

20230506_175455.jpg
Ten napravo na predchadzajucej fotke je z 3A vesty. Nalavo po naraze na platňu na strelnici. Tiez sa to sprava ako fmj. Lepidlo drzi strelu pokope aj pri miernom zdeformovani. Foto vyssie su po naraze na hardox. Tam kde strela dopadla a chybala na platni krycia guma sa strela otvorila alebo uplne rozpadla...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Paradne zrecyklovane nabojnice :idea: !Clovek by povedal,ze sa to lepidlo teplom roztecie a ono celkom drzi.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Aoaia,ked tak rozmyslam,tak my vlastne predbiehame dobu :wink: !Pouzivame bezolovnate strelivo skor,ako bude jeho pouzitie nariadene z bruselu.
Ty si to mozes dat aj patentovat :wink: .Mna pred rokmi predbehol cesky kolega,ktory strely plnene moduritom vymyslel a s uspechom pouzival dokonca aj v gulovnici.Skus tym moduritom naplnit par striel a porovnaj rychlost.Ked sa to spravne uvari,tak ked modurit dobre stvrdne a strely by mohli mat vyssi odpor a tym padom by ti aj prach lepsie vyhorel.To lepidlo ked ohmatam,tak sa mi vidi dost mekke a teplotou pri vystrele musi zmeknut este viac.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Ten modurit testnem. Ale popravde sa mi s tym nechce jebabrať. Lepidlo len odkrojim zasuniem a je to.
Prach vyhara bezozvysku, D032 tušim do 6cm dlžky hlavne...
Ked spominaš tu bezolovnatu cestu, sa musim priznat že som zhrešil...
Prílohy
20230604_113841.jpg
20230605_094051.jpg
20230605_093904.jpg
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Ale ''zhresil'' si paradne!Co za matros je ta tkanina?To sa tie strely rozpleskli v nej,ci si ju mal o nieco opretu?Museli letiet aj celkom rychlo a ja D32 sypem prave pod pomale strely.Ti zavidim,ze mas cas sa takto hrajkat s lugrovymi strelami.Mas na jadra daku viacdierovu kokilu?Ci ich tiez strihas z drotu?Pozeram,ze aj sapikove naboje dost drazeju....kua,40centov za cinana....to sa uz viac oplati prebit aj z kupnych komponentov.Strela 20c,zapalka5-6 a prach 7-8c....a clovek ma naboj s nekorozivnou zapalkou a nemagnetujucou strelou.Mam sks z prvych serii a nema chromovanu hlaven,tak vzdy po strelbach pustim aspon 3 zasobniky nekorozivnych nabojov,nech to vypali to svinstvo.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

MM, toto su tie strely
20230607_085123.jpg
co som ti spominal...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

To si dokazal vyrobit sam :shock: ?Tak to teda cumim :shock: .
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Najtažsie bolo vymyslet a vyrobiť nástroje. Hlavne keď človek má k dispozícii iba vŕtačku a karbobrusku...
Výroba je pracnejsia ako u tých hladkých, ale čo by človek neurobil pre hobby. Žena mi to zatiaľ toleruje a ked sa dozvedela že strelnica má dlhodobú 50% zľavu, tak uz ani tak nefrfle...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

.....vrtacku a karbinu....smekam klobouk :wink: .Nikdy som taky tvar strely nevidel.Jeden sikovny znamy robi strely na sposob XTP od Hornady,ale jemu ten nastroj co robi hviezdicu vyrabali na frezke.A ani nelisuje tak hlboke drazky. Toto co si vytvoril ty.... ten napad :idea: ....proste,parada!Podla toho ako je pri konci drazok natlaceny material by som tipoval,ze nastroj je rurka s vybrusenymi zubami.Ale aj tak....tie ostre hrany...zihas nbc pred tvarnenim?Mna na myslienku pouzit nbc 9L priviedol jeden sikovny clovek s nickom hides z ceskeho fora.Akurat som rozmyslal,ako zabavit otca ked prisiel o nohy a toto bola skvela prilezitost.Tak sa z mojho otca,predtym totalneho antigun ktory mi nechcel dovolit ani vzduchovku,stal vyrobca striel :mrgreen: .Len nahovno bolo,ze to robil na viac operacii,aby sa moc nenadrel a minul nato spustu casu,ktoreho mal pochuja.Ja ho zas nemam,tak robim uz len .45ky strely do revolvera.Ani lugrove nbc uz na strelnici nezhrnam lopatou :cry: .Prazdnu .223 nbc som na strelnici hadam ani nevidel.
Zena moze byt rada,ze nezhanas ine,ci nevysedavas v krcme :wink: ,ale ma ta doma pekne pod kontrolou.Ako ta moja.Tiez mi to v pohode toleruje.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Rada ako rada. Keď ona chce novú kuchyňu...
Všetko ostatné je poflakovanie...
Nábojnice nežiham...
Peter222
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 1 month

Príspevok od používateľa Peter222 »

Zdravím banda :-) som tu nový . Začínam ohľadne prebíjania s len 6000 :-) strávim som deň hľadaní tabuliek ohľadne navážkov . Potreboval by som poradiť ohkadne striel od ares sú to presne 9-147 grn :-) prach mám D036 . Podľa toho čo som našiel je navažka 4,0 grn no dĺžku som nenašiel :-( ako 26,5 sa mi zdá malo . Poprosím vas o pomoc ohľadne navazky a dĺžky ďakujem . Naj otestované :-) strieľam Walther PPQ M2, kal. 9mm Luger,GP stribog SR9 A3 GEN2 9mm ,
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Ahoj, máš prach lovex a pozeral si ich tabuľky?
Dlžku 26,5 maju pre subsoniky, ktoré používam napr. aj ja na mierenku, používa sa v nich celoplášťová strela od SaB, ktorá má zrezanú špičku, preto je náboj taký krátky.
Pre OLOVENé strely od aresu má lovex písanú dlžku napr. 28,4mm a navážky 4,3-4,8gr pre 153gr strely
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Dlzku si musis zvolit podla zbrane v ktorej mas najkratsi prechodovy kuzel a podla toho si das max. dlzku naboja. Nenapisal si typ strely.Ares tieto 147gr robi asi 3 druhy.Podla toho si zasa vyratas min. a max. navazku,no a v tom rozmedzi musis najst tu,co bude najlepsie fungovat vo vsetkych tvojich zbraniach.Musis skusat.To,co ma otestovane jeden a funguje mu,to tebe nemusi.
Peter222
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 1 month

Príspevok od používateľa Peter222 »

Obrázok začínam na 4 gr a dĺžkou 29,4 ktorá pri vložený do hlavne ide pekne pootočiť . Zajtra skúška :-) používate aj matricu na zaškrtnite strely teda poslednú kalibráciu ? Tá mi neprišla k lisu doobjednal som ju . Ale po prebiti náboja vojde krásne do hlavne . Mám aj na kontrolu striel prípravok kde tiež pekne sedí . Ďakujem
Prílohy
IMG_7785.jpeg
camphoto_342241519.jpeg
Peter222
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 1 month

Príspevok od používateľa Peter222 »

Caute banda . Tak ak by niekto mal ešte strely od firmy ares tak tu je ich odporúčanie

Na strely 9/147 FPBBNG Ceprx .355 odporúčame navážku prachu D036 - 4,2
gr a dĺžku náboja 28,50 mm.
Ide o strely čo sú na foto . Pôjdem ich otestovať zajtra tak píšem . Pracujem an na ostatných strelach od firmy ares ak sa dopracujem k navazkam pošlem tabuľu .
Prílohy
camphoto_342241519.jpeg
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"