Zbrane IŽ

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ale vojenské strelivo nie je dobre strelivo. Je dobré na takú "približnú" streľbu. Čiže ak to chceš na také ± presne strieľanie, kde to bude chodiť zopár MOA hore dole, tak si to kúp.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mesi, aj podľa mňa to je kravina, ale zas nekupujeme to ja ani ty.
:wink:
Mne len príde jemne absurdná debata, že akú presnosť od takejto zostavy očakávať, lebo jej tu venujeme dosť času, pričom stručná odpoveď je, že nič-moc.
8)
Takže Rusty, už som to v podstate písal: nemaj žiadne očakávania, nebudeš sklamaný. Naopak, možno budeš celkom prekvapený. Ak chceš, aby to nebolo drahé, robilo poriadne bum a žralo lacnú muníciu, mohol si ísť napr. aj do nejakej brokovej pumpy. Miesto toho si sa rozhodol takto, tak si to užívaj a nerieš také “detaily” ako je nejaká presnosť.
:lol:
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ved uvidime. Do 3-4 MOA sa hadam vleziem nejako :wink:
Ak by ma to chytilo tak kupim nieco ine.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ak budeš mať šťastie, tak áno, aj keď pri vojenskom strelive nad takýmto výsledkom pochybujem.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rusty, môj odhad na 100 m s vojenským strelivom by bol minimálne dvojnásobný. Ale to je skôr taký tip než nejaký kvalifikovaný odhad… Len si vezmi, že ak päťranovú položku vojenským strelivom z Ižky na 100 m naozaj zmestíš do kružnice s priemerom 10 až 15 centi, tak to bude celkom dobrý výsledok.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ked davaju vojaci s SA vz.58 bez optiky na 300 metrov nekrytu figuru tak hadam ja dam s optikou tych 10-15 cm na tych 100 metrov :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Preto som sa pýtal, že na čo to chceš. Ak to chceš na približnú, nie moc presnú streľbu, tak ok, ak to chceš na to, že v 10 položkách to dáš z fixnej pozície (vždy) do tých 6-8 MoA, v poriadku, každý máme iné nároky na streľbu a je to ok.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Tak flinta je uz doma :)
Uz len nastavit aby to islo jednou dierou :mrgreen:
SACO 6x40.jpg
7,62x39.jpg
knot
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa knot »

Rusty ja ta teraz domotam, vojenske 7,62 ( cina,zssr, rumunsko, cssr) mi stale lietalo lepsie nez novovyroba fmj (sb, norma), ak budes strielat s lahu s oporou tak mi 4-5moa nepripada nedosiahnutelny vysledok (zvlast ak mas na zbrani puskohlad) jedine "precizne" strelivo ti poradim hornady.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Moje strelivo bude mat len jeden dolezity parameter: co najlacnejsie :D
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Chlapi objavil som jednu zahadu a neviem si ju vysvetlit :shock:

Ked natiahnem spust iba packou v tom zelenom kruzku bez zlomenia zbrane tak po stlaceni spuste (bez naboja v komore) akoby odskocil dalekohlad do strany ked sa do neho stale pozeram pocas vystrelu.

Ked natiahnem spust a hned aj zlomim naplno zbran a zacvaknem naspat tak po stlaceni spuste zostane pohlad do dalekohladu bezo zmeny pocas vystrelu.

Cim to je sposobene ?
IZH-18MN.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Puškohľad myslíš? Fyzicky? Čo len kríž tam máš odtrhnutý, ktorý sa pohne pri údere už len úderníka?
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Kriz drzi stale v pohode.

Ked sa pozeras do puskohladu spravne rovno v dobrej vzdialenosti tak nevidis ziadne sede okraje.
Ked sa pozries trochu z boku tak vidis na jednej stane "polmesiac" sedeho okraja.

A presne tento polmesiac sa objavi po vystrele akoby si prehla pazba ktoru drzim v ruke voci puskohladu co je namontovany priamo na hlavni.
Nechapem to ako sa to moze stat.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Je nieco v puskohlade co by mohlo "cestovat" nejako a ze tvrdy naraz hlavne o pazbu to osadi ale uz dalsi vystrel bez zlomenia zbrane to nejako lieta ?
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

zmazane
Naposledy upravil/-a rusty95 v 06 Jún 2023, 21:38, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"