Nový útok v Srbsku: 8 mrtvych, 14 zranenych

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Filip napísal: 16 Máj 2023, 22:52 ... a mozne skody pri pochybeni ako aj zneuziti su privysoke.
U nas uz k zneuzitiu nedojde nakolko nezijeme uz v stalinizme a zaroven vsetko je extremne medializovane.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Rusty, toto mala byť irónia alebo už ide z tvojej strany o trolling?
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ako som pisal predtym tak urcite nie trest smrti pre politickych vaznov alebo pri nedostatku dokazov.

Ide mi o pripady kde je jasne na 99.99 % ako sa hovori ze to dotycny urobil a je dostupnych vela faktov ktore to potvrdzuju.

Takych pripadov u nas nie je vela.

Aktualne napriklad Kocner a Zsuzsova vs Kuciak.
Politicky by ich chceli odstavit na dozivotie ale dokazy su nedostatocne takze urcite nie trest smrti.

Chapeme sa ? 8)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

MudMax napísal: 16 Máj 2023, 23:14 a ''niekto'' by nepotreboval znicit juhosku a rozhadat jej obyvatelov
Toto by bolo až vtipné, ak by to nebolo desivé.

Niekto potreboval rozhádať jej obyvateľov? Akože napríklad Srbov a Chorvátov?
Tí sa neznášali už dávno predtým a celý ten balkánsky kotol držal pokope v podobe YU len vďaka Titovej diktatúre.
Kto tam bol napr. v 80-tych rokoch a dostal sa do súkromných debát s domácimi, ten vie, že tá nenávisť tam bola silno prítomná a ani nebola nijako zvlášť skrývaná. A keďže už bolo čerstvo po Titovi, bublalo to čím ďalej tým viac.


rusty95 napísal: 17 Máj 2023, 08:13a zaroven vsetko je extremne medializovane.
A špeciálne v týchto prípadoch už budeme pre zmenu veriť našim pospolitým médiam, že si robia svoju robotu ako majú?
Poctivú investigatívu, otvorenú a nezaujatú, že pokrývajú všetky kauzy bez rozdiely a nie len tie mediálne výťažné?
Nenadržiavajú žiadnej strane a nezohľadňujú záujmy sponzorov? Toto bude tá ochrana pred zneužitím absolútneho trestu?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

rusty95 napísal: 17 Máj 2023, 09:44Chapeme sa ?
Hocijako ti budeš vsuvat sugestívne otázky, tak nie. Používaš až ukážkovo komunikačné metódy, ktoré tlačia konšpirátori. Ty si skrátka ideš svojou simplexnou optikou veselo ďalej a áno, mýliš sa.

Považuješ niečo za jasné na 99,9% a žiaden taký prípad nie je. Áno je. Zjednodušene a mediálne prepierané alebo konšpirátormi tlačené.

A ako vraví slovenská ľudová múdrosť: "do not feed the troll" nebudem s tebou ďalej v tejto komunikácii pokracovat, vyprofiloval si sa tu veľmi rýchlo v podstate na začiatku už v prvých tvojich príspevkoch.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

yarco napísal: 17 Máj 2023, 10:26
MudMax napísal: 16 Máj 2023, 23:14 a ''niekto'' by nepotreboval znicit juhosku a rozhadat jej obyvatelov
Toto by bolo až vtipné, ak by to nebolo desivé.

Niekto potreboval rozhádať jej obyvateľov? Akože napríklad Srbov a Chorvátov?
Tí sa neznášali už dávno predtým a celý ten balkánsky kotol držal pokope v podobe YU len vďaka Titovej diktatúre.
Kto tam bol napr. v 80-tych rokoch a dostal sa do súkromných debát s domácimi, ten vie, že tá nenávisť tam bola silno prítomná a ani nebola nijako zvlášť skrývaná. A keďže už bolo čerstvo po Titovi, bublalo to čím ďalej tým viac.
Co by na tom malo byt vtipne?Co je vtipne na tom,ze dovtedy len hadajucichsa srbov a chorvatov niekto dostal do stavu,ze sa navzajom zacali zabijat???
Na zaciatku takychto konfliktov je vzdy niekto kto ich vyprovokuje.
S tym ostatkom suhlasim.Srbi od vojny nedokazali zabudnut na vyciny divizie ustasa a inych.A tak to tam vlastne bubla doteraz.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Jack napísal: 16 Máj 2023, 23:37 Alternatívne dejiny plné alternatívnych faktov. :mrgreen: Takže Juhošku rozbili zvonku, aj Ukrajinu chceli rozbiť či tak nejako, ale Slavjanskí bratia Rusi im to nedovolili. A čo Česko-Slovensko? Aj to chceli určite rozbiť, ale my Slavjani sme im to nedovolili, lebo my sme boli rýchlejší! :mrgreen: :mrgreen: Ale teda bomba je, že potrebujú kalachov schovávať v studniach a na povalách, lebo zažili "humanitárne bombardovanie". Tak hovoríš? No áno, to asi keby tie F-117 (dnes by to už asi boli F-35) prileteli znova, kalachom by sa Slavjanskí bratia Srbi určite ubránil a oceľových vtákov zostrelil z neba. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jedemeee bombyyy!

Počkať, my nie sme vo vlákne Vtipné veci? Ou...
:shock:
Kua,Jack,si bol na dychanku s risom :shock: ?Kde z mojho prispevku si zobral daco z toho,co si napisal vo svojom?Naschval tu nechcem davat politiku,lebo s politrukmi nema cenu debatit o politike a ty tu potis daco o zostrelovani tryskacov kalachmi :shock: .
Vsetci predsa vieme,ze tryskac dokaze zostrelit len ukrajinsky lovec a nie kalachom,ale brokajdou :lol: .
Inak,s tym rozbitim ceskoslovenska mas aj pravdu,aj ked asi nechtiac :wink: .Akurat sme mali stastie,ze nas rozdelili skor,ako nas picusi typu ''jano ze ziliny'' stihli rozhadat tak,zeby sme sa zacali zabijat aj my.Sme ta kludnejsia cast Slovanov......na nase stastie...a aj nestastie.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Nechcete uz toho nechat? Zasa sa tu rozbieha kua zbytočna prestrelka...
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

V podniku kde som pracoval bola min tretina zamestnancov zo štátov bývalej juhoslávie. Boli tam aj moje ročníky (45-50) aj ich potomci a aj medzi ( tých bolo menej ). Nebolo tam žiadne napätie medzi ne, keď chorváti v tv hrali proti niekomu, tak všetci im fandili ( aj srby, aj bosniaci ).... ak potrebovali nejakú službu ( automechanik, stolár, inštalatér...) tak vždy hľadali niekoho z "juhoslávie" a bolo jedno z ktorej časti, dohovorili a hneď na začiatku si ujasnili kto odkiaľ je, aby ani náhodou neurazili toho druhého niečim. Nikdy som nepočul narážku na národnosť ak sa pohádali, čo ma dosť prekvapilo, lebo ja som toho predtým v slovensku dosť "prehltol". Ak sa hovorilo o vojne v juhoslávií, tak si vždy odpluli a povedali poznámku smerom na spojené štáty .... ako keby obliehanie Sarajeva a podobne sa ani nestalo. Mal som pocit, ako keby bombardovanie NATO zmazalo roky a činy z čias čo pre nás stále razonuje ako vojna v juhoslávií. Treba uznať, že je to diaspóra v Rakúsku a nie domorodci, ale aj tak je to na míle toho čo si predstavujeme mi o nich.
PS. býval som vo štvrti, kde ich bolo tiež asi 1/3, a sídlisko sa nelíšilo v ničom od štvrtí kde bolo takmer čisto rakúske obyvateľstvo. Žiadny balkán. Bicykle sa nezamykali a kuriér balíky nechal na vstunom schodisku do bytovky...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

MudMax, nie nebol. Len som si osvojil tvoju dialektiku. A poviem ti, to je jazda!
:mrgreen:
Laci a čo nám tým chceš povedať? Že kto sa tam teda zabíjal navzájom? Kto ich rozhádal na život a na smrť? Kto tam celé desaťročia živil vzájomnú nevraživosť a pripomínal historické krivdy? Jasne, tiež mám kamošov a známych Srbov aj Chorvátov aj Slovincov aj Bosniakov. Až na nemnohé výnimky v pohode chalani, čo spolu bez väčších problémov vychádzajú a spolupracujú. Výpovedná hodnota vo vzťahu k tomu, čo sa tam dialo v deväťdesiatkách ale nulová.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Si nanic plagiator :wink: a k mojej dialektike si sa ani nepriblizil :wink: a snazis sa mi do ust vlozit to,co som nepovedal .Ale nechajme toho.Nespadni na ''uroven'' niektorych diskuterov,ktori namiesto rozumnych argumentov svojho oponenta zhadzuju debilnymi hlaskami.V juhoske to bolo zlozite.Jeden den dvaja bojovali proti tretiemu,druhy den sa jeden z tych dvoch spojil s tretim.....ako v politike.Potom po vojne jedni dokazali zit vedla seba viacmenej bez problemov,inde su miesta,kde sa neznasaju (dortmund,brusel,antwerpen....) a ziju v uzavretejsich skupinach.Myslim na zapade.Ako je to teraz v srbsku netusim.Prestal som tam jazdit,ked som videl,ako ''spravodlivo'' sa tam rozdeluje humanitarka co sme tam vozili a ja som tie hyeny podporovat nemienil.
Ale polienka do ohna tam prikladali a platili to ti isti,co aj u nas.Stary gergej svarc to aj priznal,aj ked sa novi vykladaci ''pravdy'' vsemozne snazia vyvratit to,co povedal.Ale zatial sa to da v pohode dohladat.Ak pravda clovek chce hladat a nestaci mu len verzia,ktoru dava momentalne ministerstvo pravdy.
Pozeram,ze srbi vracaju hodne legalnych zbrani.Asi su to rodicia podobnych spratkov ako ten mlady vrah ktori su uvedomuju,ze vychovu nezvladli a tak im aspon nechcu ulahcovat robenie hovadin.Tak pre klud svedomia radsej odovzdaju.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

MudMax, vážne máš pocit, že s tebou diskutujem a považujem ťa za oponenta? Ale no tak... Dávno nie, veď som ti to aj písal. Opakovane. Čo si zabudol? Nad niektorými hlúposťami, s ktorými denne prichádzame do kontaktu, sa obvykle len pousmejem, ale toto boli také kolosálne hovadiny, čo si popísal, že toľkú iróniu som si nemohol nechať pre seba. To je celý príbeh.
:wink:
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Nuz,ja neviem ci nevnimas pisany text.....ked napisem,ze s politrukmi sa diskutovat neda,tak ako mozes mat pocit,ze ja mam pocit,ze so mnou diskutujes :wink: ?Politruci nemaju oponentov.Maju len tych,ktorych uz presvedcili o svojej ''pravde'' a tych,co ich este presvedcit musia.Zatial nastastie len recami.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

v BiH je na stole Minv Praktično strelešstvo....výsledok má byť viacej kontroly nad ľudmi, čo sa venujú streľbe, ktorá sa úspešne dá použiť na vykonávanie mass shooting. :roll: :!:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

"The Russians have already seen that the Serbs lack the courage that distinguished their compatriots in World War I," Strelkov wrote.
https://www.ibtimes.co.uk/igor-strelkov ... ar-1458897
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"