Kde vyslovene nemozem nosit zbran aj ked mam sk.A ?

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nie je obsolentné, to je len tvoj názor. A áno, samozrejme, život prináša hraničné situácie alebo aj situácie kus za hranicou, ktoré sa ako hraničné dajú interpretovať a prezentovať, ak sa už niečo stane a vec sa preveruje/prešetruje. Ale nemám v kontexte tejto témy chuť rozoberať (a možno tak nepriamo niekoho inšpirovať), ako obchádzať zákon a ako sa z toho vykecať, teda akú argumentáciu zvoliť a čomu sa, naopak, vyhnúť. Tu máme konkrétny prípad, kde už takáto rada beztak zrejme nepomôže.
:wink:
brco
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 2 years

Príspevok od používateľa brco »

Jack, bolo to verejne stretnutie, nie vsak verejne zhromazdenie. Citacia je zbytocna, kazdy to pozna. Ja v tom robim 20 rokov, ani jedniny pripad som nemal, ze by niekoho potrestali v priestupkovom konani za to, ze na verejnom stretnuti mal zakonne drzanu (nosenu) zbran.

Zvysne je uz iba vnimanie toho, ako kto hodnoti jeho vystupenie a prejav v clanku. Ten je pisany, ci odpovedal zvysenm tonom alebo arogantne, pripadne inak, netusis ani ty ani ja. Mne proste takto nastevene otazky a cely kontext pride, ze uz vopred je zle a odsudzujme to vsetci, ze niekto si dovoli na verejnosti mat zbran. To je cele. Zvysne su kecy.

Ked bude potrestany, dozviem sa to, mozme si potom prebrat situaciu (anonymne), bude to poucenie aj pre mna. Pre teba, asi nie :) Ti si king :) sorry
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nie som King a našťastie ani Queen, no vyjadrujem sa v intenciách mojich vedomostí, praxe a skúseností. Jeho vyjadrenia sú tristné, jeho správanie asi nebolo o moc “šťastnejšie”. Prečo, to už som zbežne vyargumentoval a ak to nevieš ustáť, tak si aspoň odpusť tie útoky ad hominem.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Mne sa praveze vacsina odpovedi dotycneho zdaju rozumne.
Snazi sa byt taky "good samaritan" co ale u nas na SK nie je v mode :D

Je to take na hrane, skoda ze nie je zaznam z toho stretnutia ze ako to tam vyzeralo tj ako sa tam spustila ta umramnovacia "sekvencia".
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Jedine co ma znepokojuje sa tyka tychto dvoch veci:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bolo tam treba upokojiť situáciu, lebo sa to tam vyhrocovalo. Priznávam, nemal
som zareagovať tak, ako som zareagoval, mám na to výcvik.
Dotyčnému som sa
za to ospravedlnil. Ale v podstate som to tam aspoň trocha usmernil.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na jednej strane priznava ze zlyhal aj ked ma vycvik (asi to uz bolo okate zlyhanie a nemalo zmysel to zatlkat - len moj predpoklad).
Na druhej strane toto zlyhanie nepriamo obhajuje tym ze "to tam aspon trochu usmernil".
Naposledy upravil/-a rusty95 v 25 Jún 2023, 11:16, upravené celkom 1 krát.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

a dalej:
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Prchá reakcia, nemáte obavy, že by ste vašu zbraň mohli niekedy v
budúcnosti zbytočne použiť?

Nie, určite nie. Mám výcvik. Ale nervy môžu zlyhať každému. Rovnakú otázku
by ste sa museli pýtať všetkých vlastníkov zbraní.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Na jednej strane argumentuje znovu vycvikom ktory uz predtym zlyhal co aj sam priznal - takze tu je nejaka psychicka slucka.
"Mam vycvik" tak to zvladnem a ak nie tak "Ale nervy mozu zlyhat kazdemu".

Tu je asi mensi problem so sebareflerxiou :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"