Spoluvlastnictvo zbrane

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Choď sa informovať na svoj okres. U nás v rámci voľnej diskusie hovorili, že vraj dostali nejaké usmernenie že také niečo robiť nemôžu/nemajú. To sa týka spoludržby. Samozrejme spoluvlastníctvo nie je problém. To ale určuje vlastníka a nie držiteľa zbrane.
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

Bol som sa informovat. Odpoved: uz sa to neda. Nie je mozne aby na rovnaku zbran boli vydane dva preukazy zbrane a mohli ju pouzivat dvaja. Niekedy sa to dalo ale uz sa to neda. Daju sa iba upravit vlastnicke prava /u notara/, ale to mna nezaujima.
Prave preto pisem sem pretoze ked si tak citam forum tak vela krat bolo povedane na oddelaniach ze sa nieco neda a pravda bola inde. Potreboval by som realnu skusenost pripadne kde to ma oporu v zakone ze to je mozne, pripadne nie je mozne
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Áno, len si všimni, že to sú príspevky staré ..4-5? rokov.

Ak to ozaj chceš, oslov právnika, nech spraví analýzu, že ako by sa to dalo a následne nech žiada o stanovisko PPZ o ktoré sa následne oprieš. Teoreticky.
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

ked som pisal ze,.... "ked si tak citam forum tak vela krat bolo povedane na oddelaniach ze sa nieco neda a pravda bola inde" tak tym bolo myslene cele forum nie len tato konkretna tema. Samozrejme ze som si "aktualnost" prispevkov skontroloval ako prve. Je tu x prispevkov kde sa uzivatelia vyjadrovali ze sa to neda a po tom ako im skusenejsi poradili ze to ma oporu v zakone tam a tam tak sa dovolali toho co potrebovali, pripadne im odovzdali osobnu skusenost ako postupovali a toto je to co som pisal ze hladam....rychlu efektivnu skusenost toho kto to absolvoval a vie ako to urobil...cesta mensieho odporu.

Oslovit pravnika a dat si urobit pravnu analyzu je najmensi problem avsak ak ste taku vec v zivote uz robili tak musite vediet ze to nie je take jednoznacne a krásne ako sa povie....je tam vela premennych, zdlhave atd., aj ked cesta to je avsak je to cesta vacsieho odporu.

V kazdom pripade dakujem za odpoved a ak budem mat stastie tak mi mozno odpovie niekto taky kto to realne tak ma...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Môžeš použiť aj opačný prístup: napíš na PPZ že na tvojom oddelení ZaS ti dali túto informáciu a chceš odôvodnenie, prečo to nie je možné a kde v zákone má také konanie oporu v zákone.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"