Recidivista ohrozoval ženy a malé deti v Trnave. Nemali ako vedieť, že zbraň bola len hračkárska

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ta slecna co hned z auta utiekla, bola velmi duchapritomna. Ta druha uz tu sancu nemala. Isty cas to bola oblubena kratochvila drobnych grazlov v BA, naskakovat ludom do aut ked stali na semaforoch a v kolonach. Pripadne si otvorili kufor. Je dobre sa v aute zamykat hned po vyrazeni.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Zrejme už každé moderné auto sa po naštartovaní a rozbehu automaticky zamkne, to som už mal v aute pred 25 rokmi.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Lovec, neviem. Práveže čo vídam, po nastúpení sa väčšinou musíš zamknúť v aute manuálne, stlačením tlačidla. Mňa práve povedomie o tom športe", ktorý spomína Dantes, viedlo k tomu, aby som si vypestoval zamykať auto zvnútra, aspoň na exponovaných miestach a v exponovaných časoch. Zvlášť parkoviská pri nákupnýcb centrách, kde sa potulujú kadejakí zombíci, sú celkom problematickým miestom. Tie poškodené v TT ľutujem, celkom stres, ešte keď jedna vraj mala v aute aj deti. Nikdy nevieš, či ti do auta práve nenasadlo totálne hovado ako napr. H. Masár...
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Jack, len drobna technicka poznamka: Lovec ma pravdu, asi vsetky moderne auta uz dnes maju moznost zamknutia vozidla po rozjazde, sam to vo svojich autach pouzivam uz najmenej 10-15 rokov a predtym som sa zamykal "manualne" (tlacitkom centralu)... druha vec je, ci si vie majitel auta nastavit / aktivovat funkciu automatickeho zamykania / odomykania :mrgreen:
Zamknut auto je to minimalne a zaroven ucinne opatrenie proti takymto exotom...
Podla citovaneho clanku (aktuality.sk :roll: ) si utocnik zaobstaral "zbran" v hrackarstve kratko pred utokom, v tej suvislosti ma napada otazka, ci by normalny pricetny obcan nemal rozpoznat zjavne hrackarsku repliku od skutocnej (predpokladam, ze v hrackarstve sa nepredavaju verne vyzerajuce repliky skutocnych zbrani, ako su napr. airsoftove). Je mi jasne, ze tam velku ulohu zohral aj (opravneny) stres obete a skutocnost, ze utocnik si vybral ako obete zeny, ale ja tak... V laickej verejnosti je velmi rozsireny (a nasimi mediami silne podporovany) nazor, ze cokolvek, co i len vzdialene pripomina zbran je smrtelne nebezpecne.... :roll: Mnoho (vacsina?) modernych mamiciek ani nie je ochotnych syncekovi kupit v hrackarstve pistolku, pretoze zbrane su predsa fuuuj...
Kde su tie casy, ked sme sa s chlapcami hravali na vojnu alebo na zlodejov a policajtov a s pistolkami v ruke sme behali po ulici a "strielali" na seba... :D
Ako maju mladi ziskat zdravy vztah k streleckemu sportu a k zbraniam vobec, ked od malicka su vychovaani k tomu, ze zbrane su nieco zle a zakazane...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Jack napísal: 21 Nov 2023, 09:54 Lovec, neviem. Práveže čo vídam, po nastúpení sa väčšinou musíš zamknúť v aute manuálne, stlačením tlačidla...
Pardon za OT, ja len k vtedajším autám. Passat B5 '98 mal automatické zamykanie bez možnosti deaktivácie (možno sa to dalo vypnúť cez diagnostiku...), vtedy sme to brali ako super prvok výbavy, práve kvôli zmrdom, čo mali drzosť vliezť do kufra. Potom Fiat Stilo 2001 mal v nastavení palubného počítača možnosť automatické zamykanie vypnúť. Tak nejak som predpokladal, že je to už poriadne dlho štandard.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aby sme si rozumeli, nehovoril som o uzamykaní po rozjazde a až teraz poriadne vidím, o čom píše lovec a ronin a o čom ja a nie je to celkom to isté. Toto sa ale udialo na parkingu, tam sa mala poškodená zamknúť sama po nastúpení…
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"