Trezor/Uschovna schranka

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Matejsedo, upozorňujem ťa, že spamovať reklamou tohto druhu, navyše mimo sekcie inzercie, nemôžeš a ak v tom budeš pokračovať, budem(e) musieť zakročiť.
matejsedo
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 1 year 1 month

Príspevok od používateľa matejsedo »

Jasné zakroč aj som nahlásil prispevok a stále je tu duplicitne od uzivateľa rusty95. Neviem načo čakáš :roll: Ak si si potreboval len bezdovodne mimo témy vyliať hnev, na niekoho čo si pýta radu(lebo tu nevidím nákupnú poradňu), dúfam že ti je už lepšie.
K mojej otázke tak aby som nedával linky na obchody a nepropagoval znacky... Ideálne by som chcel trezor(trezorovú skriňu) nie skrinku na zbrane. Vysokú na dlhé zbrane, širokú do 60cm, ale lepšie do 50, lebo sú aj také čo by vyhovovali s poličkami.
Ak chápem zákon správne, keĎ mám A, možem mat v trezore nabitú zbraň a nemusím oddelovať naboje od zbraní, čo je môj pripad a mám väčší výber. Najlepšie 500-600€, ale ak je aj za 250, kľudne. SLOVENSKÝ výrobca(nebudem menovať aby som netriggol moderátora) má presne to čo by sa mi pozdávalo, len cena je 800+

Ak je toto mimo témy, poprosím pána moderátora ma usmerniť, tak ako aj tému do správnej kategórie, keĎže som tu nový.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Potom pozor, naboje priamo v zbrani v trezore mozu byt iba v zbraniach ktore mas na nosenie, nie na drzanie.
Mas napr. "devinu" napisanu na nosenie tak v nej mozes mat vlozeny plny zasobnik aj v trezore.
Mas ale aj dlhu gulovnicu na drzanie, ta uz musi mat naboje zamknute v oddelenej priehradke trezora alebo v inej samostatnej uzamykatelnej skrinke.
To len pre info keby si nevedel.
matejsedo
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 1 year 1 month

Príspevok od používateľa matejsedo »

Viem na čo naražaš, ale v zákone nie je napísané, že len zbrane na nosenie, ale držiteľ skupiny A. To že držiteľ A má aj E alebo D tam nie je napísané, ze v tých zbraniach nemôže byť zasobnik.

(6) Zbraň musí byť zabezpečená v nenabitom stave, to znamená, že zbraň nie je nabitá strelivom v zásobníku, nábojovej schránke, nábojovej komore hlavne alebo v nábojových komorách valca revolvera; to neplatí pre držiteľa skupiny A zbrojného preukazu, ak je zbraň uložená v trezore alebo v špeciálnej uzamykateľnej schránke určenej pre rýchle použitie zbrane.

(7) Ak má zbraň odnímateľný zásobník na náboje, zásobník sa ukladá oddelene od zbrane a musí byť uzamknutý samostatným zámkom; to neplatí pre držiteľa skupiny A zbrojného preukazu, ak je zbraň uložená v trezore alebo v špeciálnej uzamykateľnej schránke určenej pre rýchle použitie zbrane. Zásobníky môžu byť uložené spolu so strelivom. Zásobník môže byť uložený so zbraňou len vtedy, ak ide o zbraň určenú na predaj v rámci podnikateľskej činnosti a výrobca zbraň zabalil spoločne so zásobníkom.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

matejsedo napísal: 12 Dec 2023, 17:53 Jasné zakroč aj som nahlásil prispevok a stále je tu duplicitne od uzivateľa rusty95. Neviem načo čakáš :roll: Ak si si potreboval len bezdovodne mimo témy vyliať hnev, na niekoho čo si pýta radu(lebo tu nevidím nákupnú poradňu), dúfam že ti je už lepšie.
K mojej otázke tak aby som nedával linky na obchody a nepropagoval znacky... Ideálne by som chcel trezor(trezorovú skriňu) nie skrinku na zbrane. Vysokú na dlhé zbrane, širokú do 60cm, ale lepšie do 50, lebo sú aj také čo by vyhovovali s poličkami.
Ak chápem zákon správne, keĎ mám A, možem mat v trezore nabitú zbraň a nemusím oddelovať naboje od zbraní, čo je môj pripad a mám väčší výber. Najlepšie 500-600€, ale ak je aj za 250, kľudne. SLOVENSKÝ výrobca(nebudem menovať aby som netriggol moderátora) má presne to čo by sa mi pozdávalo, len cena je 800+

Ak je toto mimo témy, poprosím pána moderátora ma usmerniť, tak ako aj tému do správnej kategórie, keĎže som tu nový.
Ty sa počúvaš? Vyliať zlosť??? Keby som si vylieval zlosť, ver, že by to vyzeralo inak. No nemám príliš vo zvyku to robiť... Jednoducho si plním povinnosti moderátora. Nič menej, nič viac.
:roll:
Ale teda, chcem ti zároveň povedať sorry, lebo to ty si nahlásil spamovanie vlákna a nie, že by si sa ho sám dopustil. Takže áno, moja predošlá výzva mala smerovať k inému užívateľovi, nie k tebe. Preto ako hovoril kla(u)sik, je to hluboké nedorozumění a keby sme tu mali takého smajlíka s kvetinkou, alebo takého, čo rozdáva božteky, teraz by som ti ho poslal.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Toť aký to závan romantiky :D


rusty95 napísal: 12 Dec 2023, 21:30 Mas ale aj dlhu gulovnicu na drzanie, ta uz musi mat naboje zamknute v oddelenej priehradke trezora alebo v inej samostatnej uzamykatelnej skrinke.
Technická - ak ju máš v trezore, nemáš povinnosť zamknúť strelivo oddelene, viď. §55 ods. 1.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

To mas pravdu ale teraz mozeme rozbehnut diskusiu co je "trezor" a co je len "uzamykatelna skrina" pre potreby zakona o zbraniach :D
matejsedo
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 1 year 1 month

Príspevok od používateľa matejsedo »

No, a presne toto som sa spytoval pár príspevkov dozadu :shock:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A táto téma sa tu preberala z toľkých strán, že netuším, či sa dá niečo nové dodať.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Trezor mas pekne definovany v zrusenej norme 1143-1
matejsedo
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 1 year 1 month

Príspevok od používateľa matejsedo »

Mesi napísal: 13 Dec 2023, 19:43 A táto téma sa tu preberala z toľkých strán, že netuším, či sa dá niečo nové dodať.
Áno, bolo to tu rozoberané, ale prislo aj ku zmene legislatívy, linky sú mrtve a určite sú aj nové trezory ako pred 5 rokmi.
Také co sa nezmenilo a ak to chápem spravne, tak trezor Iveta má triedu bezpečnosti 0 - cena 1000€+
A ZSL má iba S1 a 15RU, co by mala byť len skriňa na zbrane
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."