Streľba v Prahe: 11 mŕtvych, desiatky zranených

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
ozbraniach.sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 4 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ozbraniach.sk »

Jack napísal: 28 Dec 2023, 02:04 že príslušníci PZ SR prechádzajú pomerne striktným posudzovaní a koľkí z nich sa dopustia nejaké prúseru?
No, je ich celkom dosť..
https://ozbraniach.sk/drzba-zbrani/patr ... esionalom/
Sám som bol prekvapený napr. z toho, ako často sa príslušníci PZ SR a PČR strieľajú služobnými zbraňami priamo v práci.
---
Ak budete mať pripomienky, prípadne tam bude nejaký prípad ktorý som prehliadol, prosím napíšte mi do súkromnej správy - doplním. Vopred vďaka.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Inštruktor z HT spravil test možného úspechu zásahu na 100m. Asi nič, či by niekoho striedmeho mohlo prekvapiť.

https://twitter.com/MatyasZrno/status/1 ... 6993851430
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Sak trafil hned prvou, viac ich netreba :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Z pištole nepoviem ani mäkke F.
Ale z pušky tak ca. 30% úspešnosť, to je fakt bieda...
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Kto da 24-rocnemu studentovi (pravdepodobne bezucelovy) uver 1mil. Kc (40t €) ?! :shock:
https://www.aktuality.sk/clanok/3d7YZGa ... e-na-uver/

P.S.
ten teda svojich blizkych musel mat "velmi rad"; nielen, ze zabil vlastneho otca, ako najbrutanejsi vrah v ceskej historii uvrhol rodinu do hanby, ale este aj po sebe nechal riadne dlhy... :evil:
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

1) zaujimave ze vedia ze mal uver ale nevedia od koho
2) ako to je u nas? Nemozu Príbuzný dedicstvo odmietnut?
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

pokiaľ je hodnota dlhu vyšia, ako dedičstvo, tak nič nezdedíš. Nemusíš ani odmietnúť.
brco
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa brco »

To tak nie je samozrejme. Aj ked je dedictsvo predlzene (dlhy vacsie ako aktiva), tak ho ziskas, mozes sa dohodnut s veritelmi, medzi dedicmi, alebo aj odmietnut. Je tam viacero moznosti. No nenastane priamo zo zakona, ze dedictvo neziskas. To je vsak uz fest mimo temu. sorry.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

dovolím si po dlhej dobe prispieť mojím názorom. Podľa info od českých kolegov bolo prvé zlyhanie zakročujúcich hliadok v tom, že boli vyslaní do nesprávnej budovy- to je zodpovednosť operátora.
Ale ako primárny problém vidím veľké zlyhanie spravodajských zložiek v tom, že totálne zlyhala analytika monitoringu hrozieb, ktoré sú sledované na internete. Totiž v dobe, kedy policajné a spravodajské zložky monitorujú každý prd na fcb či iných soc.sieťach a analytika zachytáva na ďalšie vyhodnocovanie podozrivé konkrétne signály z konkrétnych IP adries- tak sa pýtam, odkedy mali tieto zložky info o "divnom študentovi"?
Je smutné, že pokiaľ niekto napísal kritický alebo nenávistný koment na niekoho z vládnucej moci- tak čoskoro mal policajnú návštevu s kompletnou identifikáciou internetových aktivít- a v Prahe pri tomto incidente VELKÉ NIČ !
Kedže hneď po incidente PČR dala chválospevové video k zákroku- kolegovci z PČR mi k tomu dali koment, že klasicky mlžia prúser. Tak ako u nás- sa prúser vydáva za úspech. To poznáme už od streľby v DNV ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"