Enviropolícia obvinila muža, ktorý na ulici zastrelil psa

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 8 months

Enviropolícia obvinila muža, ktorý na ulici zastrelil psa

Príspevok od používateľa Mesi »

Chlapík zastrelil legálne držanou zbraňou psa.

https://www.aktuality.sk/clanok/cPEeAlI/
steniels
prispievateľ
Príspevky: 336
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa steniels »

kríženec jazvečíka... ale prečo nenapíšu s čím bol jazvečík skrížený... u nas na rybníkoch mali fenku ktorej otec bol jazvečík a mama RTW :D telo zdedila po mame a nohy po otcovi :lol:
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 266
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Pozastavim sa nad:
Dôvodom usmrtenia psa legálne držanou zbraňou malo byť to, že pes na obvineného štekal a pobehoval okolo neho bez toho, aby na obvineného zaútočil, informovala Zuzana Hrabovská z Prezídia Policajného zboru.
Dôvod je predsa tak subjektívna vec, že na takéto konštatovanie musela pani Z.H., alebo ktokoľvek jej napísal skriptá, vychádzať primárne z výpovede toho chlapíka, nie?

Lebo ak áno, tak naozaj urobil veľkú chybu.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pes pobehoval okolo neho ??? WTF, preco nebol na vodzke ? Na mieste pristupnom verejnosti.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja by som sa k tejto situácii nateraz zdržal komentárov, len za základe krátkeho článku máme príliš málo informácií.

Bus: čo sa čuduješ, je to úplne bežný jav. A to hlavne preto, lebo ti to žiaden predpis explicitne neprikazuje (si myslím).
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa matkoo »

pokial tam nebolo vyslovene a tabulov oznacene "zakaz volneho pohybu psov" ...
a po pravde ak na mna steka pes tak v klude ignorujem ale ked je pes ticho uz davam pozor
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1438
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Sú povinosti aj pre majitela psa.
https://www.peniaze.sk/spotrebitel/7955 ... ie-prehlad

V podstate pes nemá čo behahať volno okolo chodcov na ulici a štekať. Zrovna menší psi majú v oblube krúžiť okolo, štekať a kúsať do členkov.
Predsa nie je nikoho povinosť sa brániť az po kúsnutí [alebo bodnutí, postrelení].
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne tak. Tu je namieste zachovať zdržanlivosť, pokiaľ nepoznáme detaily prípadu. V správe je prípad popísaný tak vágne, že si možno predstaviť pomerne širokú množinu dejov. Počnúc excesom nejakého trigger happy pablba, cez pseudozákrok nasrdeného nimróda, až po situáciu, keď sa strelec naozaj domnieva, že prejavy psa predstavujú nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému TZ, avšak OČTK dospejú, z akéhokoľvek dôvodu, k opačnému názoru. Čiže na mieste je otázka: Má tu niekto detailnejšie informácie o prípade?
:?: :?:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2080
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa dantes »

Kazdopadne, asi tam bolo viacero svedkov. Momentalne treba naozaj zostat zdrzanlivy na obe strany. Jedneho take vituza som mal z utulku a doslova to miloval, ale nekusal. Po vycviku to bolo lepsie, ale nie na 100%, preto bol medzi ludmi len na snure.

Za mna - pri takom malom psovi je riziko vazneho poranenia male a strelba skor zbytocna - ak prisiel moc blizko mal ho jednoducho nakopnut. Ale co clovek to nazor. Stekanie nie je dovod.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zase taký jazvečík je potvora a keď pohryzie, nie je to ako od čivavy. Mám skúsenosť s veľmi vitálnymi a pomerne ostrými kusmi, aj s takými, ktoré rozchodili aj hrozný damage. Ani kopanec takého potvoráka nemusí odradiť. Ale... zo stručného popisu udalosti a právnej kvalifikácie mám taký pocit, akoby strelec pozabudol, že použitie (strelnej) zbrane v KN je/má byť ultima ratio. Aj preto som včera skúšal trocha rešeršovať, nech sa o prípade dozviem(e) viac, ale zatiaľ bez nejakého valného výsledku...
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1514
Registered for: 13 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

minulé leto som bol u známej a chválila sa že má nového psa. Reku ukáž. Netuším ako môže niekto čivavu nazvať psom (so psom to nemá spoločný ani jeden gén). Tak som sa zasmial, pochválil som jej to stvorenie, a pri odchode som zrazu ležal na zemi. Tá malá mrcina ma kusla tými ihličkami do achilovky, zákerne zozadu. Na tých malých hajzlov mám vyslovene alergiu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"