Predĺženie platnosti ZP a kontrola zbraní

glocker
občasný prispievateľ
Registered for: 9 years 11 months

Predĺženie platnosti ZP a kontrola zbraní

Príspevok od používateľa glocker »

Dobrý deň, aktuálne si predlžujem platnosť ZP a pri tejto príležitosti bude nutné vykonať aj kontrolu zbraní. Keďže mám VZ 58, chcel by som sa opýtať ak máte niekto skúsenosť, či je nutné priniesť zbraň aj so zásobníkom, alebo stačí samotná zbraň. Ak je nutné ju priniesť so zásobníkom, tak ako je to prosím aktuálne so starými 30 ranovými zásobníkmi? Môžu sa ešte používať, alebo sa to zmenilo a je nutné mať 10r zásobník?

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ale ty máš výnimku, však... :oops: :roll: :idea: :idea: :idea:
glocker
občasný prispievateľ

Oki, čiže platí to, že sú povolené iba zásobníky na 10 rán yop? A teda treba aj zásobník priniesť na kontrolu?
Kapo
častý prispievateľ
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

O kontrole zbraní pri predlžení ZP som teda nepočul. Potrebuješ hlavne platné psychotesty, potvrdenie od lekára a doštudovať novely. :roll:
dantes
častý prispievateľ
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Ja som na BA V musel priniest vsetko zelezo. Zasobniky nie.
steniels
prispievateľ
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa steniels »

taktiež som musel všetko priniesť.
glocker
občasný prispievateľ

Kapo napísal: 17 Máj 2024, 18:47 O kontrole zbraní pri predlžení ZP som teda nepočul. Potrebuješ hlavne platné psychotesty, potvrdenie od lekára a doštudovať novely. :roll:
Doštudovať novely? Čiže sa ťa pýtali na niečo konkrétne zo zákona o zbraniach a strelive?
emkac
prispievateľ
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

Kedze dnes som v SC ziadal o novy ZP, tak iba pripomeniem.

Ak mate skupinu E, tak musite priniest na predlzenie aj potvrdenie streleckeho klubu nie starsie ako 3 mesiace.
Ja som napr. menil klub, potvrdenie odo mna dostali v januari a musim ja tak teraz doniest nove.

Taktiez po mne chceli, aby som im na kontrolu doniesol kvoli F aj Zaznamovu knihu evidencie zbrani a streliva.

Zbrane na kontrolu nechceli.
Ravenn
častý prispievateľ
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Zaznamová kniha evidencie zbrani na F ?
mrzo
častý prispievateľ
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

Poskytnem aj moju skusenost s predlzenim platnosti ZP, kedze ani mne nebolo vsetko jasne:
- najst si dobreho psychologa (celkom spoko s Cerebrus Psyche, Trencin)
- ist za vasim vseobecnym lekarom, ktory vam vyhotovi vypis zo zdravotnej dokumentacie podla ziadosti psychologa (na jeho formular), niekde staci doniest celu zdravotnu kartu rovno psychologovi co som pocul
- absolvovat uspesne psychologicke vysetrenie
- s vysledkom od psychologa naspat k vseobecnemu ktory vam na zaklade neho vystavi potvrdenie o zdravotnej sposobilosti
- s potvrdenim o zdravnotnej aj psychickej sposobilosti mozete ist na vase oddelenie zbrani a streliva, ale…
- ak mate aj E musite doniest aj aktualne potvrdenie o clenstve v sportovom klube
- a u nas v PN pozadovali aj fyzicku kontrolu zbrani, takze pre mna druha navsteva aj so vsetkymi zbranami aj s preukazmi zbrane
- vyplnenie ziadosti o vydanie ZP, vypisuje sa vsetko tak ako pri novom ZP, na tej isty formular, len sa tam vyznaci ze ide o predlzenie ZP, takze musite jasne napisat ake skupiny a preco, nestaci dat ako dovod predlzenie ZP
- vyplnenie tlaciv pre kazdu zbran, ako ked som ich nahlasoval prvy krat
- po tom co sa poriesili vsetky papierovacky tak len info ze o 30 dni si mam prist po novy ZP, stary doniest so sebou

Na F som nemusel doniest Zaznamovu knihu s evidenciou streliva. Na ziadost som musel podrobne opisat preco F, na ake zbrane sa zameriavam a preco. V podstare cely proces bol ako pri vydani noveho ZP, len s komplikaciou ze som musel doniest vsetky zbrane ale zas nevymyslali vobec nic pri skupine A. Nastastie som zobral aj vsetky preukazy zbrane so sebou aj ked mi hovorili ze staci uz len stary ZP zobrat ked si pojdem po novy, lebo nasli nejaku chybu v jednom z nich a davali mi novy a ten stary potrebovali zobrat.
Maverix
občasný prispievateľ
Registered for: 6 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Maverix »

Super popis, vdaka. Kedy si tam prosim ta bol? Mam informaciu ze od 1.6. stazuju pri predlzeni skupinu A, aj ked to sa jednalo o TO.
emkac
prispievateľ
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

Cca 10 dni po podani ziadosti o predlzenie mi v sobotu vecer o 21:15 volal policajt a trochu ma lustroval.
Ci sa zdrziavam na trvalom pobyt, ake skupiny ziadam, ci je to novy ZP alebo predlzenie.
A na konci dodal, ze mam byt nachystany, ze ma mozu dojst lustrovat osobne. Aj k susedom.
Takze potom nebudte zaskoceni ako ja. :shock:
glocker
občasný prispievateľ

Hrozne ma udivujú tieto vaše (aj moje) skúsenosti, ako je to na každom oddelení (ale aj u každého psychológa) inak. Ja som napr. pre psychológa nepotreboval ani pri získaní ZP, ani pri predlžovaní platnosti výpis zo zdravotnej dokumentácie. Stačilo potvrdenie od lekára, že som OK. Pri predlžovaní som síce musel priniesť zbrane na kontrolu, ale vypisoval som iba žiadosť o vydanie ZP, nemusel som nanovo vypisovať žiadosti k zbraniam. Ani ma dodatočne nepreverovali policajti u mňa, ani u susedov a to mám A,E a zbraň kategórie A s výnimkou.
Rasto
expert
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Chlapi stale je to znesitelny proces 1x za 10 rokov a nech to tak co najdlhsie ostane!
Co by za nasu "slobodu" ostatne prozapadne krajiny dali, aby mohli vlastnit to co sa nam doma vála :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"